bugün

başka bir başlıkta düşüncelerimi yazmış olduğum kişi..

uzun uzadıya dünü, bugünü, yarını yapacak değilim..

ama son derece vasıfsız ve yetersiz bir kişidir..

bana güvenin, ne diyorsam o..
Kadin nasil biraz daha karalanir derdinde herkes.. kadin siyasete ciktigindan beri cizgisini hicbir zaman degistirmedi. Yok dogru yol partisindeydi yok sundaydi yok bundaydi kadin soyle boyle birakin bunlari kardesim . Kadin nerede olursa olsun bas bas bagirdi milliyetciyim vs. diye . Zaten milliyetci olmamasi sasilacak bir durum olurdu . Artik fetocu konusunu bir kenara birakmak isterim zaten. Onun disinda vaatleri gayet makul. Kadin tasarrufa yonelip arti parayi halka dagitacak CEBINE INDIRMEYECEK. Su andaki durumunuzdan pek memnunsaniz bilemem tabiki sizin kararinz.
görsel

Gençliğinde çok güzel olan iyi parti genel başkanı ve cumhurbaşkanı adayı.

Eşinin onunla evlenmek için neden evden kaçtığı belli oldu..
izmitlidir.
bunu destekleyenler ülkenin gerçeklerinden uzak ciddi ciddi bu milletin kötülüğünü isteyen tiplerdir.
demokrat ve merkez sağ karışımı duruşuyla kararsız veya oy kullanmayan seçmen üzerinde etkili olan ve bu kesimden de ciddi oranda oy alma potansiyeline sahip eski iç işleri bakanımız! 2018 sürecindeki gezilerine doğuda, bitlis ahlat gibi tarihi bir şehrimizden başlaması ve siyasetteki geleneksel yaklaşımları her zaman sempatik görünmüştür tarafımca! 28 şubat sürecinde koalisyondaki teslimiyet furyasına kapılmayarak çok sağlam bir durum sergilemiştir bir generalin tehditlerine! belki hiçbir zaman oy veremeyeceğim ama lider olarak görmek istediklerim arasındadır! fakat devamlı gelenekçi ve ılımlı siyaset anlayışıyla da bizim ülkemiz gibi çalkantılı bir yerde ne kadar mantıklı ve istikrarlı bir yönetim sergileyebilir düşünmek lazım bunu! kendisini nedense hep ekonomi ve dış diyaset alanında yetemeyecek kadar bilgisiz olduğunu tahmin ediyorum!
Bu kadın bazen cok mantıklı konusuyor bazense 5 yasındaki cocuk gibi.
gençken bayağı güzelmiş... eminim o dönemde fettullaha da bulaşmamıştır... o haliyle olsa seve seve oy verirdim.
okyanusun diğer tarafından gelen yönlendirmelerle tezgah arkası iş yapan siyasetçi. evet...
fethullahçı olmadığını abdullah gül oyununu bozmasından anladığım siyasetçi. cidden kılıçdar'dan bile şüpheleniyorum artık ama bu kadından şüphelenmem.
başkanlık seçimi için adaylar içerisinde aklı başında olan tek aday. devletin mağrur ama halkını da kucaklayan duruşunu açıkça kendisinde görebilirsiniz.
beyaz tv izleyicileri tarafından evinin önünde darbe sabahı bazı belgeleri yaktığı iddia edilen cumhur başkanı adayı.

beyaz tv dışında mhp'ye yakın bazı yayın organlarında bu habere yer verildi. beyaz tv sunucusunun evin önüne gidip çekim yaptığı bir video var. başka hiçbir yayın organında denk gelemedim.

bunu buraya yazmamın sebebi ilk başta 15'i dediler kendisi için yalan olduğu ortaya çıktı. şimdi bu tarz bir haber var 2016 yılından kalma onu öne sürüyorlar.

meral akşener için fetö'cü deyip duruyorlar. doğrudur yanlıştır bilemem. yalnız her söyledikleri yalanlanıyor bir şekilde iftira atanların.

https://www.youtube.com/watch?v=zArkjNhWT2A

video bu. size bu tarz konuşmalar ile gelenler olursa bilginiz olsun.
ilk kadın cumhurbaşkanımız.

Bu ülkeye anne eli değmeli.

Kendisi tarihçidir ve meslektaşımdır ayrıca.
görsel
Ulan şu kadındaki kurnazlik kimse de yok. Oyumu asla ona vermiycek olsam da helal olsun kendini pazarlamayı iyi biliyo. Her yıl binlerce genç seçme hakkına sahip oluyor. Bu kadin da o youtube kanalindan baska bi youtube kanalina, o sözlükte bu sözlüğe kosturuyor. Genclerin nerde takıldığını iyi biliyor. Bizim eskiyi bilmeyen, geleceği tahmin edemeyen vizyonsuz genclerimiz de "ooo siyasetciye bak ne kadar genç ruhlu bizden biri" diyerek oy verecegi kisiyi bu sekilde seciyor. Sgxhahs komik ama bu cidden boyle bizzat şahit oldum bu tarz yorumlara. Muhtemelen ben olsam ben de genclere oynardım. Fikirleri değişmeye cok musait çünkü. Umarim her iki tarafi da iyice öğrenip, kendi icinde karsilastirmasini yapan ve ona gore oy atan gencler yetisir bu ulkede.
Genclerin bu kadina oy vermesi neden komik olsun? Genc adamin bekledigi sey belli, bu kadin da vaatlerine bakilacak olursa genclere, kadinlara, hayvanlara deger verecek, onem gosterecek, fikirlerini dikkate alacak. Din 2018 yilindaki genc insanlarin sikinde degil arkadaslar, ayni sekilde sag sol gibi kavramlar da genclerin sikinde degil. Insanlar deger gormek, ozgur olmak, mumkunse de hayat bir iskenceye donusmeden huzur icinde olmek istiyor. Kim bunlari vaatlerine eklerse ona verir gencler. Komik olan 2018 yilinda hala dinle kandirilan, yillik 2000 tl sadakayla kandirilan, gecmedigi yol kopruyle ovunen aptallarin var olmasi.
tansu çillerden bir eksiği yok bence ve tansu çiller döneminde develüasyon dahi olmuştu süleyman demirel ve ecevit hükümeti dönemlerindeki gibi şansı olduğunu düşünüyorum ama keskin bir hata yakalaması falan lazım sanırım.
al meral akşeneri vur muharrem inceye.

erdoğan ın yerinde olan bir siyasetçi olsam onların söylediklerini dikkate alıp cevap bile vermem, yoklarmış gibi davranırım, kaale alınacak beyinler değiller her ikisi de.
şuan ekşi sözlükteki soruları yanıtladığı konu 115 sayfayı geçti.Kadın 10 mesajı ancak cevaplayabildi.

hepsine cvp veremez herhalde.
Şimdiden can-ı gönülden tebrik ettiğim 13. Cumhurbaşkanımız. Akp de ilk kurulduğu zaman anketlerde düşük çıkıyordu; Ama iktidara geldi; Özal da anketlerde düşük çıkıyordu; Ama iktidara geldi. Şimdi de tüm anket sonuçlarına rağmen Meral Akşener galip...
meral akşener:
dürüst bir insandır; iktidar sahipleri hiçbir yolsuzluğunu dile getirememiştir.
fetöcü değildir; olsaydı tutuklanırdı, üstelik dokunulmazlığı da yok.
allah'tan gerçekten korkan bir insan iftira atmak bir yana, iftira atana da pirim vermez.
fetöcü arayan iktidarın tepesine baksın. "ne istediler de vermedik" diyen kim?
daha nasıl fetöcü olunabilir?
yoksa birileri iktidardakilerin akıllandığını mı zannediyor?
güneş doğdu, yalanlarınız battı, ampul patladı, sizin payınıza da tutuklanmak düştü. ağlayın.
Ak-it Trolleri yoğun çalışıyor.
Yav he he.
throw back 97, yani 97 yılına dönem demekmiş kaba tabir ile kendisine oy atmak.

peki 90'lı yılların karanlık aktörleri şimdi nerede ne yapıyor.

- Yale'de ders verip ekonomi uzmanı olmasına rağmen ülkeyi ekonomi krizine batıran tansu çiller milli dava meselesi diyerek akp mitingine katıldı. check

- Ohal geri geldi ve 2 yıldır da bitmiyor. check

- mafya lideri asker kaçağı sedat peker akp mitingi düzenliyor. check

- iktidar partisinin içinde bulunduğu cumhur ittifakının ikinci büyük partisinin lideri 90'lı yılların karanlık aktörleri için açık açık af talebi istiyor. check

- ekonomik kriz geri geldi, dolar kuru dengesiz şekilde büyüyor. check

gençler çok kasmayın ama we been already thrown back to the 94 yani, çokta kasmayın derim kim aday oluyor ne istiyor diye. buradan sonrası 97 bile ilerisi gözüküyor.
yurtdışı oyları bitti. birçok ülkede oylar kullanıldı ve referanduma göre katılım biraz daha düşük fakat amerika'da 74917 kişi oy kullanmamış ve katılım %29. ve geçmiş dönemlerdeki referandum süreci ve diğer seçimlerde akp genelde burada çakılır ve çokta önem vermez. amerika, almanya'daki gibi o kafamızdaki gurbetçi prototipinde değiller. avrupa'da oy kullanmak için en yakın merkez max 2 saat fakat amerika'da durum böyle değil konsolosluklar uzak adamlar kendi aracıyla 7-8 saat yol gitmiş 500 dolar harcadım helal olsun diyorlar. kiminin işi var kimi de yolu sorun yapıyor. akp avrupa'da sandığı seçmenin ayağına götürürken amerika'yı görmezden geliyor. eğer seçim ikinci tura kalırsa gerekirse bir organizasyonla bu kişiler en yakın konsolosluklara otobüslerle taşınabilir. bir oy bir oy diyoruz belki ama 74917 kişiye oy kullandırtmanın organizasyonunu yapamıyoruz.
24 haziran'da kaybedecektir.