bugün

hiçbir şekilde hakaret ve küfür olmaksızın sadece kendi bildiğini söylediği için müslümanların daha önce milyon kez yaptıkları gibi toplumsal lince maruz bırakmaya çalıştıkları kişi.
milliyet gazetesi moda ekinin ondan sorulduğu gazeteci bayan kardeşimizdir.
tatlı sevimli bir insandır.

gelelim malum konuya kadın küfür mü etmiş aşağılamış mı? hayır.

bir iddiada bulunmuş. kimsenin islamı aşağıladığı yok. bu muhafazakar kitlenin mağdur edebiyatından fakir fukara edebiyatından sıyrılın. muhammed(sav) ın islamı icat etmediğini kanıtlamayı başarabilirsen kanıtla cahil olan o olsun. kanıtlayamazsan kadının iddiasına saygı duy.
hristiyanlar incili değiştirdi ahaha diyen insanların linç etmeye çalıştığı kadın. melis'i yedirtmeyiz. *

çok merak ediyorum ne istiyorsunuz? kadın inandığını söyleyemesin, allah yakar beni deyip köşesine çekilmesini mi? özgürce fikrini belirtmiş. saygı çizgisini hiç aşmadan bir iddiada bulunmuş.

öyle cahillik var ki müslümanların üzerinde kahpe felek derken ettiği lafın nereye gittiğini bilmeyen insanlar bir kadın net bir şekilde fikrini söylediğinde hemen damgalamaya çalışıyorsunuz.

not: sayenizde bazen utanarak söylüyorum ama müslümanım.
michelle obama nın kıyafetini yorumlarken,kadınlık halleri,dedikodu, aldatılma gibi konularda adate ders niteliğinde cümleler kurmuş yazar.

hamiş: alkışlar ona gelsin.

Kıyafetle verilen cevap...

Elbette kadınların “Yıkılmadım ayaktayım” mesajı vermesinin tek yolu değil ama...
ilk yolu kıyafettir.
Ya da en azından böyle yerleşik bir algı vardır.
Ama sadece kıyafet de değil...
Duruş, tavır, ifade erkeğin olduğu kadar kadının da maskesidir.
Ki bu anlamda saç baş, makyaj gibi enstrümanları kullanabildiği için erkekten daha avantajlıdır kadın.
Derinlerdeki tüm fırtınaları örtecek malzemesi boldur.
Obama Beyonce ilişkisi büyük ihtimalle palavra.
Ama bir kere ağızlardan çıktı.
Muhatabı da dünyanın en güçlü, en göz önünde çiftlerinden biri.
Doğru ya da yalan olması bir noktadan sonra fark etmiyor.
Asap bozmaya yetiyor.
Bunun gibi şeyler dışında ilgilenecek pek bir şeyi olmayan insanların aklına “Acaba” sorusunu düşürmeye yetiyor.
Hal böyle olunca, ABD’nin first lady’si de olsa, kadın kadınlığından vazgeçmiyor ve tüm enstrümanları aynı anda çalmaya başlıyor.
içinde çekirdek bir aileyi barındıracak metrekareye sahip eteklerini, kadınsılığın simgesi dantelini, yarım metre topuklularını, 5 kat fönlü saçlarını, en sahici gülümsemesini takınıp arzı endam eyliyor.
Dudaklarını oynatmaya gerek kalmadan “Bak ben buradayım” diyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/25791919.asp
görsel

https://www.facebook.com/....php?fbid=719152434794860
istediğini der. kime ne?

bende müslümanım. ama sizin gibi değil, ilk emri oku olan, hoşgörü ve sevgi dini.

tayyip 1 milyon kişinin katıldığı mitingde inanmayanlara laf etse hepsi orgazm olur, çığırır.
bugünkü yazısında çevre bakanlığının büyük bir yanlışa imza atarak iğneada longozunu besleyen 2 derenin suyunu istanbul'a akıtma projesini ve trakya'ya zaten zor yeten suların istanbul tarafından gaspedilmesini eleştirmiştir. ben de bu eleştiriye katılıyor ve acilen hükümeti, büyük yanlıştan vazgeçerek istanbul'un nüfusunu azaltmaya yönelik ekonomik önlemler almaya çağırıyorum.
müslüman ve din düşmanı.
ölen kişiye başsağlığı dileyen cahil.

görsel
torpille yazdığı, yer kaptığı aşikar olan.
Kadına yonelik siddete karsi duran, ozellikle sosyal medyada taciz ve gibi durumlarda haklı olarak çok sert tepkiler veren hürriyet gazetesi yazaridir.(yazar midir?)

Yalniz M.sabuncumun mahkeme salonunda bir bayan muhabiri yumruklamasina ses çıkarmamistir.(cikarmamistit.)Hatta murat yapmaz demistir goruntulerden bahsederek susmayin siddet kendi cenahinizdan gelince susuyorsunuz tweetlerim zoruna gitmis olacak ki tweeterdan blocklamis beni...
Saçma sapan hopbidi magazin yazıları yazıp, özellikle popüler isimlere, konu!lara nefret kusan gazeteci(msi). Hala meşhur olamadı, kimse adını bilmiyor! Biraz daha nefret kus, popüler olmanın yolu nasılsa bilgili ve erdemli olmaktan geçmiyor.
Yazamayan yazar.

Algilari kapali, koy kahvesinde yapilan muhabbetler ile prim yapmaya kalkan zavalli insan.
siz kovmadınız ben istifa ettim diyen gazeteci. zaten yeni yapılanmada birçok gazeteci işsiz kalacak.
ben değilim melis.
görsel
gereksizlik abidesi.
Cumhuriyet'ten şutlanmış . Liboş cahilliğinin net örneğiydi.

Cahil bir insandır. Atatürk'ün boyuyla ilgili aptalca bir tweet atmış. Atatürk kısa olur, uzun olur mesele bu değil. Adamın ufku dev, cüce olsa kaç yazar.

Mesele senin gibi gazetecilikten para kazanan birinin nesiller ilerledikçe boy ortalamasının arttığını bilmemesi. Beslenme, melez evlilikler ve yaşam kolaylığı nesilleri daha uzun yapıyor. Yahu kaç makale var. Google'a sor orada bile birkaç makale bulursun.
Atatürk 168 cm civarıydı. 100 yıl önce de boyu gayet ortalamaydı. Bugün 173-174
cm türk erkeklerinin boy ortalaması.
Üsluba bahele

görsel

Mason musunuz ne haltsınız lan siz.
vasat küreselci. kavala abisi içeri girince piyasası düştü.
Ne güzel ne zeki olduğu halde torpille bir yere gelmenin bedelini ödüyor

görsel

(bkz: Taşıma suyla değirmen dönmez)
Nasıl "Erkek" olmak kimseyi "Adam" etmediği gibi "Kadın" olmak kimseyi "adam" etmiyor. Ozan Güven hadisesinde "linçcibaşı" kesildi. Hayır anlamıyorum nasıl böyle büyük sorumluluk alıyor? Yarın Ozan Güven'in başına bir iş gelse... intihar etse, biri saldırıp öldürse... Sorumluluğunu alacak mı? Yok. Ozan Güven suçludur ya da değildir ben bilemem. suçluysa lanetler olsun ona. Ancak insanların da iki tık için haysiyet cellatlığına soyunması midemi bulandırıyor.
Anadoluda bir lisede yaşanan istismar olayını ortaya çıkartan “zeynep öğretmen” i twitterda gündem yapan gazeteci. Dileyen olayın detaylarına twitrer veya ekşide bakabilir.
Yahudi olduğunu duyunca şaşırmadığım karı.