bugün

çok 'zeki' zatmışmuşmiş...emin çölaşan ile katıldığı bir tv programında emin çölaşan lafları sokup ağzından çıkartırken, güya laf soktuğunu sanarak 'sen bunları diyorsun ama seninde kütükte cinsiyetin kız görünüyomuş eskiden naber keh keh' konuşuyordu bu çok 'zeki' şahıs. aslında bakmayın çok sevimlidir kerata. alın evinize birer tane bakımı kolaydır yemini verin başka bişey istemez, sürekli gülücük saçar aman şirin şey...
çankaya belediye başkanı muzaffer eryılmaz'ın eline * verdiği şahıs.

kendisine odtü açıklamasından sonra maçası yiyorsa yıkması gereken yerlerin listesini vermiştir.

"Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık ek binası, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Diyanet işleri Başkanlığı ve MTA; hiç ruhsatı olmayan yapılar arasında da Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü Eğitim Merkezi, Turizm Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Demiryolları Limanlar ve Hava Meydanları Genel Müdürlüğü, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Çevre Bakanlığı, Elektrik işleri Etüt idaresi Genel Müdürlüğü, Bayındırlık ve iskan Genel Müdürlüğü, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Şap Enstitüsü."

eklemiştir; "Saydığımız yerleri yıkamıyor ve ille de bir yeri yıkıp tatmin olmak istiyorsan burası ODTÜ olmasın. AOÇ içindeki, kaçak olarak yaptığınız ASKi Sosyal Tesisleri'ni yıkın" demiştir.

odtü'nü yıkılması mevzusunda partizanca konuşup "eheheh yıgılacak tabe yauv, ganun bunu gerekdiriyo hamını skiym" diyenlerin kanun anlayışını burada da görmek isteriz.

sizi gidi şemsi paşa pasajında partizanlığı büzüşesiceler.
(bkz: melih gökçek dedin mi akan sular durur)
(bkz: melih gokcek le beraber hamama gitmek/@haziran)
büyükşehir başkanı olduğu sene kendisine "şeriat getirip halkı kapanmaya zorlayacak mısınız?" ve "otobüsleri haremlik selamlık yapacak mısınız?" gibi sıra dışı bile olamayan mantık dışı sorular soran medya şeysine "öyle bir emelim olsaydı hanımımdan başlardım!" diyerek başı açık eşini gösteren belediye başkanının adıdır.

kendisi emin çölaşanı döt etmekten bıkmıştır ama çölaşan bundan bıkmamıştır.
Bu sabah staj yerime gitmek icin uyandigimda bir saatlik yolculugum boyunca otobuslerin camina yapistirilmis posterlerde,durak panolarinin camlarina asilmis afislerde ve bilimum billboardlarda kendisi yer alan sahistir. Bu materyallerin uzerindeki melih gokcek fotografinin yaninda ise televizyon kanali logosuyla birlikte "ODTU'nun kacak binalari ne olacak? Melih Gokcek tgrt haberde acikliyor.22 Temmuz 2008, Saat:22.00'de" yazisi yer almaktadir. Bir insan kendisinin reklamini ancak bu kadar yapabilirdi. Hani "Bosuna sormayin nasilsa aciklamayacagim, Tgrt haber'i izleyip reyting kazandirin ogrenirsiniz" der gibi bir dusuncesi ve "Ulan ODTU sen misin benim getirttigim suya arsenikli raporu veren, al sana arsenik" gibi bir intikam duygusu var herhalde kendisinde. Pazarlama yollarini cok iyi bildigi kesin, kendisini tebrik ediyorum.

(bkz: ben bugun bunu gordum)
tüm üniversiteleri yikip türkiye'yi aydinliga ulastiracak olan insan.
hangi kafadan olduğu bas bas bağıran ankara büyükşehir belediye başkanı. hani akp de parti kapatılması gözönündeyken bir anda ergenekon ile dikkatleri başka tarafa çekmişti ya. o bakımdan yani! başka ne olacak ki aybalam... i! melih gökçek.
ankara ya yaptıgı en büyük hizmet, binlerce agac dikmektir, sırf bu yüzden sahsen benim hayranlıgımı kazanmıs kişidir. sincan metrosundan sonra başlayıp önce bitirdigi ümitköy metrosu da yaptıgı en büyük hayal kırıklıgıdır. yaranma girişimi olarak algılanmış bir harekettir.
yıllardır başkent hastanesi'ni yıkamayan fakat odtü'yü yıkmaya kararlı belediye useri.*
odtu ile ilgili olarak en son "ben istersem yikarim" diyerek, birkac yil once sabah programini arayan bayanlari hakli cikarmis kisi. yuru be bilader kim tutar seni. tayyip babanin ciftliginde seyislik yapiyosun nasil olsa. kimse karisamaz.
kisa sure icinde odtu ye akp li bir rektor atanirsa bina kurtulur. yoksa gitti gider.
ideoloji kelimesinden tiksinir, duydugu anda yuzunu burusturur. zira kendisine gore, icraatlarına muhalefet edenlerin hepsi radikal-marjinal sol orgutlere uyedir. ilginctir tabii.
bir ara ankaralıyı suya götürüp susuz getirten, halen makamını kaybetmeyen ankara büyükşehir belediye başkanı.

edit-ül zarur: bu ismin başın da bir de i harfi vardır.
kimisi ibrahim in i si der, kimisi başka birşeyin i si.
kimliğinde belirtilene göre ibrahim'in i si olsa da başka bir ihtimal daha var. *
polemik üretmek için harcadığı bitmek tükenmek bilmeyen enerjisine hasta olduğum adam, polemik olmadan, birilerine sataşmadan rahat edemeyeceğini düşünmekteyim.
yönettiği şehrin yüzde kırkı kaçakken(buna 7 adet bakanlığın binası da dahil) gözünü odtü ye diken belediye başkanı.
bir gece icinde ankara'nin butun billboardlarini odtu nun kacak binalarina ne olacak melih gokcek tgrt haber de acikliyor seklindeki bir ilanla donatmis sahis. (ankarayi bilmeyenler icin ozel not; hemen her hafta ses tv tgrt haber gibisinden kanallara cikar zati sahaneleri ve her tarafta da ilanlari olur bu mujdeli haberin) odtunun kacak binalarina da heralde sey olacak, dananin dami olacak.. artik kacak olduguna gore ancak danalar yasayabilir icinde..
karisina hayran oldugum sahis. nasil katlaniyordur oyle bir kocaya ki?
kendisinin hayranlarının artmasından dolayı eğer cumhurbaşkanı olursa şaşırmayacağım şahsiyet. *
odtü'yü yıkmak için gerekli olan güven, özveri, ve tecrübeden yoksun olduğunu düşündüğüm kişi. *
siyasetten zerre kadar anlamayıpta, bu sefer kesin seçilemez başkanlığa diyen insanları, yine morartacak başkandır.

(bkz: bekle ve gör)
devlete olan borcu 5 milyar ytl ye dayanmış belediyenin başkanı.

not:diğer 3.222 belediye nin toplam borcu 13 milyar ytl dir.

düzeltme: 4,382,200 ytl imiş
ankaralıların hala nasıl dayandığını ve sevdiğini bir türlü anlamadığım belediye başkanı. en son kendi vatandaşına arsenikli su içirmiş, raporu odtü'den aldım demiş, onlar böyle bir belge vermedik demiş, bunun üzerine üniversiteyi yıkmaya çalışmıştır. yarısı kaçak olan ankara yapılaşmasına göz yummuştur. ben istanbul'dan bunları görebiliyorken değerli ankara halkı niçin iki havuza, üç kavşağa, beş parka tav olmaktadır bilinmez.
kisligi asagidaki gibi basit bir konusmada ortaya cikacak canli:

- melih gokcek'in ilk adinin basi "ib"
+ sonu "ne"?

(bkz: ibrahim melih gokcek)
memleketteki yönetici profilinin en güzel örneğidir. evet kendisine herkesten daha fazla kızıyoruz, kendisini diğerlerinden daha fazla eleştiriyoruz ama bu ülkenin ortalama yöneticisidir melih gökçek. belediye başkanı da olabilir, bakan da başbakan da cumhurbaşkanı da... zira saydığım mevkilere dikkatlice bakarsanız hepsinde öyle ya da böyle bir melih gökçek görürsünüz. kendisinin tek handikapı biraz fazla gürültücü oluşudur, hepsi bu, başka bir farkı yok.
çok şükür istanbulumun başına böylesi gelmedi dememe sebebiyet vermiş, umarım mart 2009 itibariyla ex-başkan olacak belediye başkanı.