bugün

internet ansiklopedisi.
http://www.wikipedia.org
dünyada var olan her dil için ayrı bir sayfası bulunan, her isteyenin ufak bir uyelik işleminden sonra başlık açabileceği, yazı yazabileceği, var olan yazılara ekleme yapabileceği ve yazılarla ilgili tartışabileceği özgür bir ansiklopedi.

türkçe bölümünün adresi:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Ana_Sayfa

ingilizce bölümünün adresi:
http://en.wikipedia.org/wiki/Main_Page

almanca bölümünün adresi:
http://de.wikipedia.org/wiki/Hauptseite

fransızca bölümünün adresi:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Accueil
ekşi sözlük gibi saldım çayıra usulü değil gayet ciddi olarak devam ettirilen ana britannica'yı dahi aşmış gerçek bilgi kaynağı.
turki cumhuriyetlerin sayfalarina girildiginde dillerini illa ki anlayacam diye kastiran, anlayinca da zafer kazanmis edasiyla bir heves sadece kril alfabesiyle yazilmis dillere de yonelinen, akabinde hayal kirikligina*ugranilan site.
şu an duyanlar gülse bile,
yarın bir gün elimizde tarih belgeleri, yazılı kaynaklar kalmadığında;
önümüze "alın işte size tarih" diye koyacakları site. *
copy paste ödevlerin değişmez adresi.
Gün ve gün gelişen internet ansiklopedisi.Sayısal teknolojide bilginin ne kadar hızlı ve sınırsız olduğunu bizlere gösteren site.Sözlüklerin bilgi paylaşımından uzaklaşıp geyik merkezleri olma yolunda ilerlerken,yapısını hiç bozmayarak bilginin en kolay ve hızlı ulaşılmasını sağlayan sanal alemin 2. harikası (1. google onu asla geçemez.)
ara sıra makalelerinin kopyalarına sözlüklerde rastlanılan bilgi kaynagi.
tartışmaya açık konu listeleri ile yanlış bilgilendirmelerin önüne geçmek amacıyla yapılmıs dünyanın en büyük ve en kalitesi yüksek dijital ansiklopedisi.

copypaste sahibi güzide yazarlarımızın * oldukça sık faydalandıkları gerçek bilgi kaynağı.
eksisozluk ya da uludag sozluk gibi sitelerin aksine salt bilgi iceren ansiklopedi. geyik icermez, insanlari tanistirayim kaynastirayim gibi bir derdi yoktur. ayni isimdeki farkli kavramlari ayirt edebilme gibi guzel bir ozellige sahiptir. (bkz: disambiguation page)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.