bugün

ilk McDonald's.

görsel
görsel
az önce 3 mc chicken menüye eve siparişte 56 lira ödedim. sosları falan da eksik getirmişlerdi. zorunda olmadıkca fast food yemem ama üstüne bir de 56 lira ödemek koydu biraz..
Son zamanlarda kalitesi iyice azaldı.Acaba gittiğim şubelerde mi öyle bilmiyorum?Burger daha iyi gibi geliyor son zamanlarda.
(bkz: double quarter pounder)gibi bir lezzete sahip olan restoran.
Patatesleri ve bu burgeri efsane başka bir şey yiyemiyorum hamburger home-made olmadıkça.
Küçük emrah reklamlarında oynadı oynayalı yemiyordum, ido'lu reklamından sonra önünden de geçmiyorum.
aynen iğrenç. ızgaralar, kebaplar, lahmacunlar, pideler dururken bu ne amk?
diğerleri gibi uzak durmaya çalıştığım özensiz fast food markası...
kebap,lahmacun ve pideninde fast food olduğunu bilmeyenleri gösteren firmadır.
geçenlerde bi seminer için çeşitli milletlerden gelen arkadaşlarla oturmus konuşuyorduk.
taylandlı olan: biz liseden mezun olduğumuzda bize denizci şapkası veriyorlar.
ben: AA ne güzel Türkiyede direkt issizsin Türkiye berbat bi ülke :/
amerikalı: bizde ise lise mezunuysan McDonalds çalışanı olabiliyosun ya da orduya katiliyosun.

o an kafamda Dank etti ki meğer amerikan gençliğinin askerliğe yönelmesi zorunlu gibi bisiymis. bizde garson olmak gibi.
ido tatlıses yüzünden iflas edip türkiyeden çekilme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilecek firmadır.

benim gibi bir müşteriyi kaybettilerse toparlanması çok zor artık.
bir emrah, bir ido... ne sikim bi reklam anlayışları var bunların.

sırf pepsi değil de cocacola veriyorlar diye tercih ediyordum ama artık burger king' de ice tea içerim yine de mcdonald's a girmem.
Mcturco ile belli bir dönem kalplerimizde yer edinmişliği vardı.
Gitmeme kararı aldım...

Reklamında ido Tatlıses oynatan bir vizyona para kazandırmam...
Cidden iyice bozdu.Midem bulanıyor bunların burgerini görünce.Patates üstünlüğünüde kaptırdı Burger'a.
Burger King forever.
Reklamında saçma sapan şahıslar oynatan bir firma . Bu firmaya ezelden beri güvenmem . Milyonlarca şahısın bu firmaya güvenip hatta tiryakisi olmaları tuhafıma gidiyor . Sağlıksızda olduğunu düşünüyorum .
balıkesir merkezde olmayandır.
Yemeyin. Oldukça sağlıksız fastfood türüdür.
Doymuş yağ.
Mideye zarar.
kapitalizm falan ıyyh diyoruz ancak,

fiyatlar dünya'nın her yerinde yakın fiyatlar var. kazıklanma riskiniz min. ücretsiz wifileri var, şifresi yok. ayrıca burger'dan da iyi amk. yine de iskender deyip, her kesime selam çakayım.
fest fuudçu.
coca Cola kar buraya likit yoğun bi sıvı şeklinde gelip sulandiriliyor.
mesela 5litre likit kolaya 10 litre su şeklinde ama sizce öyle mi?
en az 12 litre koyuyolardir.
sulu kolları buradan alacagima gider pideciden bardakta kola içerim bin kat daha saglikli
Burger king rekabeti yüzünden 17 tl lik bigmac i 12 tl ye indirdi, ama şimdi eskisinden az satılıyor bu millet kapitalizme o kadar odaklanmış ki ucuzlayan şeyde bile bir bit yeniği arıyor, halbuki aynı.
hem kazık hem de çok sağlıksız yer.
hani instagramda gördüğünüz bi kızla gerçekte karşılaşırsınızda hayal kırıklığına uğrarsınız ya işte öyle bir yer.
Çok net söylüyorum: Samsunda buraya giden maldır. Çarşı içinde 7-8 TL YE çok güzel yoğurtlu adana yapan yerler var. Bide yanında 1,5 tl lik kola Ohh miss.
cheeseburgerine ve acı hardalına aşık olduğum fast food dükkanı.
Patatesleri efsane olan marka. Ayila bayila yiyoruz efendim.