bugün

entry'ler (1258)

akbank

Ezici salt çoğunluğun aksine memnun olduğum bir bankadır.
Kart aidatını bir telefonla iptal ediyorum, chip paraları harcama yapıldığı anda veriyor, faiz konusunda cimri değil, kampanyası bol, yaptığım harcamayı chip para ile ödeyebiliyorum, "bu işlem için şubenize gitmelisiniz" cümlesini duymuyorum, müşteri temsilcisine birçok bankadan hızlı bağlıyor, benden havale eft ücreti de almıyor. Daha ne olsun.

sözlükteki kadınlara neden yazmıyorsun

Sözlükte sanırım 10. yılım. Hangi yazarın kadın olduğunu, hangisinin erkek olduğunu anlayamıyorum. Sonra bir erkeğe yazıp adımın geye çıkmasından korktuğum için yazmıyorum.

annenin her şeye karışması

Yaşım 30.
Okuyacağım şehre, seçmem gereken mesleğe, biriktirdiğim parayı neye yatıracağıma, alacağım arabaya, hangi şehirde yaşayacağıma, kiraladığım evin eşyalı/eşyasız olmasına, işyerine hangi araçla gideceğime (kendi arabam / servis/ otobüs), kredi çekmem gerekirse krediyi nasıl çekeceğime, saç şeklime vs. karışan bir anneye sahibim.
işin komik olan tarafı önce karışmıyormuş gibi yapmaya çalışıyor. Sonra hiç ciddiye alınmayınca bağıra bağıra gerçekten karışıyor. Ailemi bu yaşa kadar hiç utandırmamış, hayatında toplam sadece 25 gün işsiz kalmış, eğitimim için ciddi bir para harcatmamış (dersanelere bedavaa giderdim, kendi şehrimde üni okudum yurt masrafım olmadı, babamdan para istemedim...) olan bana çok ağır geliyor. Sanki çok hayırsız bir evlatmışım da yoldan çıkmamdan korktuğu için işime karışıyormuş gibi muamele görüyorum. Özellikle son yıllardaki tavsiyeleri hep beni zarara uğrattı. Ama devrin değiştiğini bile kabul etmiyor. Velhasıl kelam zor annedir.

yeni çamoluk otomotiv

Geleceğin vavacars'ıdır.

duolingo

Devlet üniversitelerinde güncel ingilizce kursu fiyatları:
ODTÜ 13685 TL 225-400 saat arası eğitim,
Boğaziçi 4500 TL 60 saat,
iTÜ 7400 TL + KDV 120 saat
Piyasada bu fiyatlar istenirken bir uygulama ücretsiz olarak hizmet sunuyor. Premium paket isteyenler yıllık 250 TL veriyor. iyidir ya da kötüdür. Kıyaslama, buna göre yapılmalı.
Dil öğrenme özürlü biri olarak ben gayet başarılı buldum.

kemal aslan

Trt yorumcusu. FB formasıyla 6 sezonda 88 maça çıkmış. Ama hafızamı zorlamama rağmen 1 maçı bile aklıma gelmiyor. Komple aklımdan silinmiş bu futbolcu.

tatbikatta mesaj alamayan yazarlar

Marka: poco
Hat: teknosacell
Bildirim gelmedi.

para ile imanın kimde olduğu belli olmaz

iman meselesine girmeyecem.
Paranın kimde olduğu gerçekten belli olmuyor. Dededen çok şey kalmadıysa (3 ev + 2 dükkan gibi) para biriktirmekle hayatı yaşamaktan birini seçmek gerekiyor. ikisi birden olmuyor.
Sonra bi bakıyorsunuz adamın altında 2021 passat (krediyle almış), lüks semtte oturuyor (aslında ev kira), tatile gidiyor, ramseyden giyiniyor. Ama kayda değer bir malvarlığı yok. Öteki gayet mütevazi yaşıyor. Servetine servet katmış. Kültür ve zevk meselesi tabiki.

kızların boşta kalamaması

Arz - talep meselesidir.
Sekreteriyle evlenen erkek avukat çok gördüm. Ama katiple evlenen kadın avukata henüz rastlamadım. Erkek doktor kadın hemşire sayısız. Ama kadın doktor erkek hemşire örneği yok.
22 yaşında kadınla evlenen 45 yaşında bir dünya erkek varken, 25 yaşında erkekle evlenen 40 yaşında kadın örnekleri bir elin parmağını geçmez.
Yani demek istediğim o ki.. kadının hedef kitlesi erkeğinkine göre çok daha geniş. Haliyle kadın ayrıldığı anda çok sayıda teklif geliyor (heleki bu kadar popüler olan sosyal medya varken). Ve cazip gelen teklife gidiyor. Erkeğin cazip birini bulması uzun bir zaman alıyor.
Bütün mesele bundan ibaret. Aslında
cazip bir teklif erkeğe gelse emin olun erkek de ertesi hafta yeni ilişkiye başlar.

üniversite yıllarını özlemek

Sınav stresi, gelecek kaygısı, parasızlık, benim gibi ailenizin yanında okuduysanız 22den itibaren evi hapis gibi görme, fakültede fişlemeler vs. ben hiç özlemiyorum.
Okulda hayatımın aşkını bulsaydım, arada arabamla gitseydim, hocalarla samimiyet kursaydım vs. Emin olun en çok ben özlerdim.

2048

Vodafone Yanımda uygulaması sayesinde 1 hafta önce tanıştığım oyundur.
1 haftadır gözümü kapattığım anda 2nin katlarını yan yana getiriyorun. Yaklaşık 10 dakika önce 2048 yaparak emekliye ayrıldım. Bu arada vodafone yanımda uygulamasında liderlik tablosu var. Rekor 8192. Geri alma olmayınca kimse öyle 60 binleri falan göremiyor.
Bazı taktikler var. Ama emin olun 512den itibaren öyle hamleler yapılıyorki.. mesele, taktik maktik yok bam bam bam'a dönüyor.
Basit oyun yazanlara inanmayın.. 128den itibaren hatanın telafisi yok. Hatta ben bugün bi an dikkatsizlikle 64te kaldım. Bence hiç başlamayın.

araba kullanamayan erkek

Ben idim.
Kimisi araba kullanmayı 3 günde öğrenir. Kimisi 1 ayda. Kimisi için biraz daha zaman alır. Sanırım ben de o çok zor öğrenen grubun bir ferdiyim. Hatta bi zaman sonra psikolojik olarak yıpratmıştı bu durum.
Şimdi yılda 15 bin km yol yapıyorum. Toprak yol, şehirlerarası yol, şehiriçi her yerde kullanıyorum. Ama yine de halen o acemilik üstümde. Park ederken, geri geri giderken, ufak bi sürtme durumunda büyük panik yaşıyorum.
Yola çarprazlamasına park eden, gece uzunları yakarak giden, 2 saat sol şeriti işgal eden, kırmızının son saniyelerinde kornaya basan şoförlerden değilim şükür.

herkesin hukuk okuyor olması

Çoğu fakültede devam zorunluluğu aranmaması, kontenjan doluyor diye özel ünilerin ilk açtığı bölüm olması vs. derken herkes hukuk okumaya başladı.
Memur adam işinden memnun değilse unvan değişikliğiyle avukat olurum diye hukuk okuyor.
Kimisi hukuki bilgilerim olsun diye hukuk okuyor falan.
Sonra piyasada süreyi kaçıranlar, davaya cevap dilekçesinde zamanaşımını öne sürmeyenler, ilamlı icraya itiraz edenlerle doluyor ortalık.

istanbul un en gereksiz ilçesi

Sultanbeyli, olabilir.

amazon türkiye

iyi bir arayüze ihtiyacı olan alışveriş sitesidir. Ne aradığımı buluyorum, ne hangi satıcının gönderdiği belli. ismi de amazon olmasa dolandırıcı sitesi sanardım.

vakıfbank

Yaklaşık yarım saattir mobil uygulamasına ulaşılamayan bankadır.

başka oy verecek adam yok demek

Akpartiye oy verenlerin en fazla kullandığı cümle buydu. Sonra Meral akşener parti kurdu. Ali babacan, ahmet davutoğlu, ümit özdağ, muharrem ince, fatih erbakan parti kurdu. Hatta Mustafa Sarıgül ve Ahmet Özal da parti kurdu.
Sonuç olarak hâlâ bu cümleyi kuruyorlar. Bu kadar adamdan hiçbiri size hitap etmiyorsa.. Sorun biraz da senin düşüncelerindedir kardeşim.

hep mantık ile hareket eden bireyler

iş hayatımda ve yatırım yaparken benimdir. Bir de gönül işlerine yansıtırsam tam olacak.

evlenmenin başarı olarak görülmesi

Bazı evlilikler başarıdır. "Bu, bunda ne bulmuş?" cümlesindeki 2. "Bu" için başarıdır.

en iyi telefon markası

Apple alın. Apple'a para yetmiyorsa Samsung. Samsung'a vereceğiniz paraya daha iyi özellikleri olan bir ürün arıyorsanız xiaomi / poco.