bugün

srebrenitsa katliamı ile alakalı olarak trt'nin cuma günü yapacağı yayın. izleyin, izlettirin.
trt kanallarında reklamına sık sık rastladığım, 11 temmuzda trt'den takip edilebilecek program.
trt'nin 24 saat sürecek yayını şu şekilde olacak program :

Yayın

11.07.2008 15:20 / TRTINT
11.07.2008 21:20 / TRTINT
11.07.2008 03:20 / TRTINT
11.07.2008 05:20 / TRTINT
11.07.2008 11:20 / TRTINT
11.07.2008 07:20 / TRTINT
11.07.2008 07:20 / TRTTÜRK
11.07.2008 11:20 / TRTTÜRK
11.07.2008 15:20 / TRTTÜRK
11.07.2008 21:20 / TRTTÜRK
11.07.2008 03:20 / TRTTÜRK
11.07.2008 05:20 / TRTTÜRK

http://www.trt.net.tr/www...RTINT&gunu=10.07.2008
mavi kelebek bosnalıların yıllarca peşine ekipler taktığı görünce polise ,askere ,yetkililere haber verdiği çok özel bir kelebek türü.çünkü bu kelebek sadece mezarlıklarda açan çiçeklere konuyor.eğer bu kelebek mezarlıkta değilde herhangi boş görünen bir arazideki çiçeklere konuyorsa o arazide mutlaka sırpların öldürdüğü bosnalı müslümanların gömüldüğü toplu mezarlar bulunuyor.bosnalı müslümanlar yıllarca hiç bir iz bulamadıkları yakınlarınlarının ölülerini bu kelebek sayesinde bulabiliyor.bu sebeplede pek çok bosnalı müslüman bu özel kelebekeleri allah ın bosnalılara hediyesi olarak görüyor.
halen devam eden ve mutlaka izlenmesi gereken program. tabi sinirleriniz benim gibi yumuşakçalar kıvamında değilse.
bosnalı kardeşlerimizi hatırlatan trt programı.
Sırpların toplu mezarları gizleme oyununu Allah bu kelebeklerle bozdu. Binlerce ceset barındıran toplu mezarlara mavi kelebekler takip edilerek varıldı.
katliamın 13. yılı dolayısıyla trt bu isimde bir belgesel proram hazırladı. izlerken çocuk olduğum günlerde çocukluğunu yaşayamayan, elleri arkadan bağlanıp kurşuna dizilen çocuklar gördüm. ürperdim demek çok zarif kalır, aynada iskeletimi gördüm.

belgesel için hazırlanan orotoryo da bu mezalimin sesi adeta.
youtube'un yasaklı olduğu şu günlerde aşağıdaki linkten ulaşılabilir:
http://www.ktunnel.com/in...6e1e1ed0562acbf8bc2815606
hatırlatıcı programdır. * *
sırpların vahşetini anlatan program. sırplar katlettikleri insanların kemiklerini farklı farklı bölgelere gömerler. buna rağmen bir çok cesedin kemikleri birleştirilir ve defin işlemi gerçekleştirilir. srebrenitsa katliamında ölenler müslüman olduğu için mi onlar için ülkemizde ses getirecek yürüyüşler yapılamamakta, türküler yazılmamaktadır acaba?

(bkz: nihada)
izlemeye dayanamadığım, cesaret edemediğim program. sinir katsayısını 300'le çarpıyor...
bu belgeselden öğrendiklerim:
katledilen en genç insan, 48 saatlik bir bebekti ve daha adı bile konmamıştı.
katledilen en yaşlı insan 102 yaşındaydı.
savaşta 50 bin kadın, elli bin diyorum, tecavüze uğradı.
35 bin çocuk yaşamlarına cennette devam ediyor.
nazilerin iğrençlik rekorunu egale etmek isteyen sırplar, cesetleri parçalara bölerek farklı toplu mezarlara gömmüşler.
belgesel boyunca defalarca, cesetlerin kafalarına kurşun sıkıldığını görüyorsunuz;
elleri arkadan bağlanmış çocukları nasıl acımadan öldürebildiklerini canilerin..
fragmanı bile insanı ağlatmaya yeten belgeseldir. sırpların yaptığı insanlık dışı eylemine hala adam gibi bi ses çıkmamış olması ise düşündürücüdür.
yakında dvd ve vcdsi de çıkacak olan program. izlemeye can dayanmaz ama gerçekleri öğrenmek adına, yapılan katliamlara sessiz kalmamak adına izlenilmesi gereken bir programdır. ayrıca umut bağlanılan birleşmiş milletlerin de foyasını ortaya çıkarmıştır bu program.
nereden aklıma düştüyse bugün yine ve yeniden lanetler yağdırdım şu hadiseye.
izlenecek bir belgesel. izleyin, izlettirin.
yüreğiniz dayanıyorsa izleyin, izlettirin. allah rızası için.
güncel Önemli Başlıklar