bugün

neyin peşindesin sen yazarı. bu tip zavallıların zihinsel yeterlilikleri şüpheli olsa da bu seferlik ona acıyıp büyük bir üstadın eserini takdim ediyorum: #18881747
çoğu insanın maalesef kaybettiğidir.
acılarla, yağmayla, kötülükle karşılaşınca ruh o masumluğunu nasırlaşmış yüreklere bırakıyor.
gizli saklı yerdeki Anadolu insanları daha sıcak,samimi ve masumdur o yüzden.
Bir türlü bulamadığım.
yalan söylemenin bile sebebinin iyiliğe bağlanması ile edinilecek sonuç. sonuç olarak iyiysen masumsun.
görsel
Güzel bir kelime. Eksikliğinden işte. Eksik mi fazla mı bilmiyprum gerçi. Aman bana ne.
çocuklukta kalmıştır.
''orospusun lan, orrospu, orrosspu'' seslerinin kulağımda yankılanmasını sağlamış olan film.

filmin konusu elbette sadece bundan ibaret değil.
Riyanın başladığı noktada infilak edendir. Hiçbir masumiyet yoktur ki çift taraflı davranış yapısında var olsun.
-Sevdim abla. Ne kötülük var bunda?
-Ne sevmesi ulan, ne sevmesi? Bırak bu film ağızlarını pezevenk.
-Böyle konuşma abla napayım, suç mu?
-Suç tabi suç, ne sanıyodun? Bekir niye kıydı lan canına, he? 20 senedir bok kokulu otel odalarında, adını bile bilmediğim şehirlerin s**tirici yollarında ne arıyorum lan ben? Karılarını bile düzemeyen ibnelerin altında ne işim var lan benim? Parmak kadar çocuk neyin çilesini çekiyo lan? Ceza derler olum buna ceza.. Hakim kime kalem kırar düşündün mü hiç? Kimi falakaya yıkarlar? Kimi orospu yapıp, kimi aç öldürürler? Kim gözünü kırpmadan beynine sıkar kurşunu? Koyun gibi kesilmeyi bekleyen şerefsizler mi? Beş paralık düzenleri için hayatlarını peşkeş çeken pezevenkler mi? Söyle lan kim?
[Masumiyet]
kesinlikle zaman kaybı olmayan film. haluk bilginer'in müthiş tiradı bile filmi izlemek için gerekli kılıyor. bir de derya alabora ve güven kıraç'ın harikulade oyunculuklarıyla film bambaşkalaşıyor.

--spoiler--
bambaşka bir film.
--spoiler--

bu fimi izledikten sonra eğer izlemediyseniz 2006 zeki demirkubuz yapımı ''kader'' filmini de izleyin. iki film bağlantılı çünkü.
zeki demirkubuzun bütün filmlerini izlememe sebep olan başyapıt.

filmin bir yerinde kullanılan müzik aynı zamanda stalker'ın film müziğidir.
masum olmak isteyen insan salak insandır, masumiyet arayan da keza öyle.
çocuktur benim gözümde.
yazar bir arkadaş.
Bosnalı bir çocuğun annesine sorduğu soruda gizlidir.
küçük çocukları küçük kurşunlarla öldürürler değil mi anne
Guzellıkte saklıdır masum guzellıklerde. Kadında olması gerekendır masumıyet.
müthiş bir demirkubuz filmi.

seyretmeden ölmeyin, ahirette bu filmden soru varmış.
kesinlikle önce kader, sonra masumiyet izlenmeli.

--spoiler--
bu iki film içinde en çok ilgimi çeken şey masumiyet'teki yusuf (güven kıraç) karakterinin tipik bir türk erkeği olması. çünkü yusuf ablasını orospu olmakla suçlayıp vuruyor ama sonra kendi başka bir orospunun dibinden ayrılmıyor, adeta ona pezevenklik yapıyor. hatta abartıp ona aşık oluyor. ikinci şey ise aşkın kötü bir şey olarak gösterilmesi ki ben buna karşıyım. bizi aşktan korkutan ve soğutan bir başka film daha.
--spoiler--
görsel
Ne yazik ki kimsede kalmamistir.
kizlarda aradigim en onemli ozellik. allahtan şu ana kadar tanidigim kizlardan en masum olaniyla 1 senedir birlikteyim.

kiz dedigin masum olur, ama diledigini dile getirmemekle karistirilmamali. olmasini istediginiz şeyi soylerken utanip sıkılin ki, bu size bi tatlilik katsin.

masumluktan zarar gelmez emmi.
Zeki Demirkubuz'un içindeki birçok sahneleriyle beni benden aldığı film. Uğur Abla'nında dediği gibi "Ne pislik bir mahluk şu insan be..."
kaybettiğin çorabının teki gibidir. bir kere kaybedince bi türlü bulamazsın. sonra birisi gelir, toplar odanı, hayatını. eliyle koymuş gibi bulur masumiyetini bir divanın altındaki karanlık köşede. koyar yerine.
her gün büyüdükçe daha da kaybedilendir.