bugün

insanı gece gece acıktıran yarışma.
celal diye bir arkadas var hem basiretsiz hem sefi dinlemiyor.
git model falan ol arkadasim herkes yemek yapmak zorunda degil.

mehmet sef de suratina bir cilt bakimi bir peeling yapsa da rengi acilsaydi.
duygu direkt müge anlı' ya katıl tatlım, boşver o salağı.
Çok erken dış çekime çıkardılar bu sezon. Televizyondan baktım hiç de yenecek ayarda yemekler yapmadılar. Daha henüz tam olmamışlar. Misafirlere ayıp vallaha. Bari misafirlere puanlamama hakkı da verseler. Ben olsam bazı yemekleri puanlamam bile. Boş zarf veririm zira.
Şuan izlediğim sözde yemek yarışması programı. Canım çok fazla lahmacun çektiği için şuan programa aşırı sinirliyim. Ayrıca işi bilen işten anlayan tek yarışmacının serhat olduğunu düşünüyor ve kendisine bir miktar yükseliyorum.
duygu'ya bak, acıların kadını çıktı lan. üzüldüm harbiden.
Şişkobik erayın ingilizce konuşması acayip sinir bozucu, kulaklarımı tırmalıyor..
Allah aşkına sen ingilizce konuşma zaten ingilizce bilmiyorsun gürültü kirliliği yapma daha fazla.
berker itici ama iyi aşçı. en az beş kişiyi daha gönderecektir. şampiyon da barbaros olur.

berker elenince edit : https://twitter.com/Grand.../1318632276968804354?s=20
eray’ın bakışlarında, tavırlarında, hezeyanlarında falan bir problem olan yarışma.

kardeşim sen bence bu işlere biraz ara verip derdini çöz. yoksa ilerde daha büyük dertler alırsın başına.

tamam aşçılık maşçılık güzel de...
Emir i en başından beri sevmiyordum zaten.. sinsi , çıkarcı, kendini bir halt zanneden uyuzun teki.. ayrıca aşırı tipsiz.
Tanya ve ebru elenin artık sıkıldım sizin ağlak, zırlak, her bir halta bahane bulan tavırlarınızdan.
Uğur sessiz efendi dedik dedik kendini bir halt sandı bu da, çenesi açıldı kafayı sefaya taktı.. beceriksiz mal.
Dördünüz de tez zamanda elenirsiniz inş. Amin.
ilk 4'e kimler kalır oranlarım:

Serhat 1.20
Eray 1.25
Barbaros 1.35
Emir 1.70
Esra 1.90
Furkan 2.10
Berker 3.50
Özgül 4.00
Tanya 5.00
Ayyüce 13.00
Sefa 20.00
Diğer 50.00
yarışmacılardan o serhat isimli arkadaş ve birazda muhtemelen memleketinin bolu olduğunu düşündüğüm ( tam bolu ustası tipi var hemşehri sayılır tanırız biz birbirimizi her yerde ) tombik arkadaş haricinde ( ikisi de gözlüklü işte ) diğerlerinin herhangi bir restaurant içerisinde "şef" olarak istihdam edilmelerinin imkansız olduğu programdır. komi olurlar şef yardımcısı olup iş öğrenebilirler ama şef sıfatı çok çok fazla. hele ki "master"chef imkansız..

bazen konuklara yemek yapıyorlar kanal geçerken görüyorum böyle deniz kenarında falan oluyorlar açık havada. o konuklar iyi ki bunlara kepçe ile falan dalmıyor bu ne biçim yemek lan diyerekten..
Ya o değil de bu Eray denen tombikto ne kadar pis çalışıyor ya.

Adam bi yemek yapıyor. Önlüğünde üçüncü mutfak savaşı çıkıyor şerefsizim.
Eray tam bolu mengenli aşçılara benziyor. Işin ilginç tarafı da aynı yaşta olmamız, kendimi büyük gösteriyor sanırdım. Halbuki ben bebeymisim.
ne balıkesirmiş arkadaş ya. öv öv öv öv doyamadılar.
Mavi takımın kaybetmesine sevindiğim yarışma. Hemen hemen Bütün hoşlanmadıklarım aynı takımda çünkü. Emir ve furkan'ı Gülşah zamanından beri hiç sevmiyorum. Uğur sebepsiz yere sefa'ya sardı ve sevimsizleşti. Tanya diğer kadın yarışmacılara göre biraz daha görünmez olup erkek yarışmacıların kanatları altında olmaya çalışıyor. En tahammül edemediğim kadın tipi. Berkay'a mini çakal sinsi de deseler ben seviyorum. Kurgu güzel. Kendini izletiyor.
emir,furkan,uğur tayfasının çok itici olduğu yarışmadır. final de barbaros ve serhat arasında olur.
Son 2'ye kimler kalır oranlarım:

Serhat 1.30
Emir 1.40
Barbaros 1.55
Eray 1.90
Esra 2.50
Furkan 4.00
Berker 5.00
Uğur 12.00
Özgül 13.00
Sefa 20.00
Tanya 30.00
Ayyüce 50.00
Ebru 100.00
Son 4 arasına girecek kişi tahminlerim. Serhat, barbaros, eray ve esra.
Kırmızı takımın haşlaması görsel olarak cok güzeldir.

Sürekli izleyebilirim, tekrarının tekrarını izleyebileceğiniz bir programdır.
millet ac bunlar tavandan dana sarkitip ziyan ediyorlar.
Kim izliyor bunları ya?

Vallahi inanamıyorum nasıl oluyor da izleniyor böyle şeyler gençler?

Aydınlatın beni.

Buna harcanan zamanına acımayanın hayatına yazık vallahi.
Benim seyretmediğim yarışma, belgesel falan seyrediyorum.
Furkan denilen ergenin elenmesine çok sevindiğim yarışma programı.. o derece sevindim ki kalkıp göbek attım.
sırada emir ve uğur var.. onlar elendiği zaman da göbek atacağım..
bu arada tanya elenince de sevinçten göbek atmıştım. Bu da böyle anım işte.
Kadın yarışmacılar son birkaç haftadır birlikte hareket ediyorlar. Kulis yapıyorlar. Ve onları örgütleyen kişi Özgül. Açıkçası bu durum benim hoşuma gidiyor. Çünkü ilk haftalardan itibaren bu kulis işini yapan kişiler erkekler. Kadınlar geç de olsa buna uyandı. Ve birlikte hareket ediyorlar. Eleme potasına ne kadar az kadın gönderirsek o kadar iyi diye düşünüyorlar. Aferin kızlar size.
Bir yarışma. Kurgu güzel. Kendini izletiyor.