bugün

çocuk ağlayınca benimde ağlayasım geldi ne azarlıyon gül gibi çocuğu amk.
ulan bolulu, o çocuğa bağırmayacaktın. mekanına müşteri bile gelmez artık.
Neden bunu izliyorsunuz, ve üstelik yorumluyorsunuz da. Oldukça üzücü.

Edit: mastır şef fanları seri kızgın.
şu furkan denen velede gıcık oluyorum.. kendini bir halt zanneden egolu bir ergen.
Sütlacı yapamayınca gururuna yediremedi mosmor oldu..
Mehmet şeften azarı yiyince mosmor oldu, havası söndü.. iyi oldu.
helal olsun mehmet şef, iyi bir azar çektin şu gereksiz ergen velede.
Nedir insanlardaki bu aşağılama ve yadsıma hastalığı anlamış değilim. izlemiyorsan izleme, izleyene de saygı duy. Her şeyin en iyisini siz biliyorsunuz çünkü. izleyenlere üstelik de yorumlayanlara üzülüyormuş vay efendim bak işe sen. Çünkü kendisi her gün belgesel izliyor. Sırf moda diye bok gibi trendleri takip eden milletimiz bir program üzerinden ahkam kesmeye kalkıyor komik. Türk televizyonlarında gayet eğitici programlar varken masterchef izliyoruz sanırsın. Öyle yargılayıcı öyle eleştirel işte.

(bkz: Neyse sakinim)
25 yıllık "aşçının" 3/5 senelik pastaciyi it gibi azarladigi yarışma

Bilader sen hayırdır yanı
Belgeselini izledim (ekmek parası YouTubede var Mehmet şefin)

Kendi çalışanına bile bu kadar sert çıkamıyordu.

Orada adam yarışmaci yani senin personelinde değil senin aşçı yamaginda değil..

O zaman 20 yıllık öğretmen 1 2 yıllık öğrenciyi dovsun "sen niye bu dersi öğrenmiyorsun diye"..
aslında "realty show" olan ama "yemek yapma yarışması" imajı bürünmüş reyting canavarıdır.
tüm yarışmacılar 10 numara 5 yıldız yemekler yapsa, hiç kavga tartışma olmasa kimse izlemez.
zaten dikkat edin, yemek yapma anları 3-5 dakika içinde geçiştiriliyor, uzun uzun yayınlanan kısımlar oy verme anları ve tartışmalar... bu program yemek programı postu giydirilmiş bir relaty showdur...
mehmet yalçınkaya denen şahsiyete yazıklar olsun. o olmasa izlenmelik. bildiğin furkan arkadaşımıza bağrıyor ya
Tamamen saçma ve kurgusal yarışma (!).

1) her hafta alttan birinin gelmesi ne kadar mantıklı.

Misal bu alttan yarışmacı gelme olayı en az 10 hafta sürecek yanı (daha rezzan,kayhan, adını unuttum kısa boylu kızıl kadın vardı en önde yarışırdi)

Şimdi 10. Hafta seçilen örnek Kayhanla ilk hafta yarışmacı olan serhat aynı potada yarışacak bence haksızlık yanı

Elendiyse elendi agbi is bitti yanı
Ee sen teee Ağustos ayında elenen adamı Kasım'da yarışmaya sokacaksin

O adamada haksızlık.

2) kaptanlık olayı
Ayyuce (ay cüce) kaptan oldu potaya girdi
Uğur kaptan oldu potaya girdi
Arem adam daha ilk haftadan potaya girdi elendi
Esra kaptan oldu potaya girdi

Yani kaptan kimse o eleme adayı oluyor.
O zaman kaptanı kurayla seçin

Herkesin ismini yazın kağıda koyun küçük toplara seçin iki kağıt biri mavi diğeri kırmızının kaptanı olsun daha adil olur

Daha yazılacak çok şey var ama neyse...
5 yemekli veya 7 yemekli menü hazırlama yarışmasında kazananı istisnasız tatlı belirliyor. çünkü oraya gelene kadar skor yine istisnasız 2-2 veya 3-3 oluyor, allahın hikmeti işte.
şambaba tatlısına şambali dediler lan.
esra'nın dokunulmazlık oyununun sonunda duygu'ya yenildiği öğrendiğindeki yüz ifadesi süperdi, bildiğin sövdü hatun.
bence artık boka sarmıştır.
izlemiyorum ama baya izleyeni var anlamadım neresi güzel bu kadar.
Wallison aşırı yakışıklı, sempatik.. fiziği de çok iyi..
Bir bizim iğrenç şişko, göbekli, yağ tulumu, yobaz, kıro, abazan, tipsiz, cüce, dağdan kaçma boz ayı gibi kıl yumağına dönmüş türk erkeklerine bak, bir de wallisona bak hey allam neler yaratıyor.
Elenen yarışmacının yerine yenisi geliyor. Formattan bir şey anlamadım. Yarışma bu şekilde ne zaman bitecek?
Walison celal ve emiri sırf kızlar izlesin a*ının suyu aksin diye yarışmaya almadilarsa bende essekoglu eşeğim...
Bunu izleyen insanlardan uzak durun yoksa sizin de iq seviyenizi düşürebilirler. Bu işler böyle...
En yakışıklısı : walison dur.. yerim.
Yakışıklı diye yutturulan, en tipsizleri : emir, celal.. böğğ
wallison'ın dün yaptığı içli köftelerde kaldım ben. adamın şansına gelir gelmez yaptırılan şeye bak. garibim, kömür gibi olmuş köfteler hala sırıtıyor ortalarda.
Kim reyting yapacaksa o yarışır acun yarışmalarında. Yemekleri mühim değil isterse şeflerin önüne bir bardak su götürsünler sadece. Birinci olacağı varsa acun yine yapar onu birinci.
3.5 saatlik "yemek" programında topu topu 30 dk yemek yapılan tv şeysi..

3 saati kim kimi eleyerek kim kimi s*kecek öyle geçiyor amk..
Eller havada bekleme sahnesi çok baydı artık.
yarışmacılar:

(bkz: ronaldinho emir)
(bkz: troll eray)
(bkz: sincap alvin ayyüce)
(bkz: joker barbaros)
(bkz: tişikkirlir berker)
(bkz: yakışıklı ama karizmatik değil celal)
(bkz: lens duygu)
(bkz: asık surat ebru)
(bkz: kuzum esra)
(bkz: pürmüz furkan)
(bkz: iki çocuk annesi özgül)
(bkz: till lindemann sefa)
(bkz: basit bir şekilde serhat)
(bkz: biz kazanacaik şef tanya)
(bkz: dövmeli uğur)
(bkz: yabancı damat walison)

elenenler:

(bkz: anti hijyen selin)
(bkz: ne vereyim abime arem)
(bkz: sessiz atın çiftesi gülşah)
(bkz: efendi berk)
(bkz: çakma rıfat sedat)
Walison aşırı yakışıklısın, aşırı sempatiksin..
Sen hem yakışıklılığınla, hem de fit vücudunla bütün tipsiz, cüce, şişko, yağ tulumu, göbekli, ormandan kaçma boz ayı gibi kıl yumağına dönmüş türk erkeklerini kıskançlıktan kudum kudum kudum kuduz it gibi kudurtuyorsun.. aferim sana tatlişkom.