bugün

daha yumurta pişiremiyor bunlar. adam omlet yaptı koydu masterchef olcam diyor.
aazır mısınız? aadi başlayın şeklinde italyan türkçesi şivesi kapmama sebep olan yarışma.
survivor'daki ben boşnağım ben boşnağım ben boşnağım berkan'ın masterchef'teki izdüşümü olan bir yarışmacı var. inşallah son 16'da görmeyiz. zaten hijyen katili kendisi.
Lan bu yarışmaya katılanlar harbi gerizekali enbesildir.

Aga Ağustos ayından taaa Ocak ayına kadar yarışma Sürüyor

Ve sadece büyük ödülü 1 kişi alacak..

5 ayda para biriktirip iddaa oynasan inan birincilikten gelen parayı kurtarırsiniz...
şefler günlerdir uyarıyor "tadım kaşığını yemeğin içine daldırmayın." diye. ama her gün biri ağzına soktuğu yemek kaşığını tekrar yemeğin içine sokuyor. yahu bunların çoğu restoranlarda aşçılık yapan insanlar. umarım orada da bu kadar dikkatsiz değillerdir. şimdi nasıl olsa kimse görmeyecek diyip, ıyy bi tuhaf oldum.
Yumruk kadar hamuru yuğuramayan tipler.
Yapılan yemeğe değil biraz reyting kokusu aldığım yarışma

Şimdi şöyle anlatayım

*Serhat;adam pisliğin tekine benziyor zaten tavrı hareketleri tavırları falan.
Tam reyting getirecek kişi
Adamı daha 1. Gün seçtiler

Sedat; hafif kırık erkek edası var adamda ayollu falan konuşmalar tam (cemalcan tipi)
Yani Acun Efendi'nin en sevdiği tip

Özgül; bu kadındada çok bilmişlik tavrı var
Yaptığı yemek iyi değildi yine seçildi

Emir;valla kör bile izlese bu yarışmayı emirin seçileceğini anlar
Özelikle bizim türk kızlarının izleyince bir taraflarının suyunun akacagini onlarda biliyor
Acunda biliyor

Kesinlikle seçilmeyecekler
Rezzan;adam zaten belli hayatın sillesini yemiş garibanın teki
Onu sırf kullanmak için finallere çıkardılar (tıpkı Yıllar önce yetenek sizsiniz Türkiyede Bilal Göregene yaptıkları gibi)

Emel; kadının ne albenisi var ne güzelliği nede endami

Ne yani millet emelin yaptığı yemeğe mi bakacak..

Tamamen kimin kazanacağı gayet açık kimin son 4 son 5 e olacağı belli

Eğer Acun bir işin içindeyse o işte bir pislik vardır...
top kadrosundan sedat seçildi, sıra türbanlı milf teyze esra da.
Kavga, gerginlik ve kaosa dayalı program. Bunlar yoksa da zorla çıkartıyorlar.
An itibariyle elbasan tava yapılıyor. Bayıla bayıla yediğim bir yemek pür dikkat izliyorum.
bir kez olsun oturup izlemişliğim olmayan yarışma mı artık her neyse.
Bunu hiç izlemedim ama biraz denk geldim yine bir acun faciası konudan uzak yapılan ödev gibi.
Yarışmada selini tutuyordum elenecek galiba. Selin olmazsa furkan kalır inşallah.

Edit. Bunun nesini eksilediniz aq.
ilkokulda evdeki kısıtlı malzemelerle , bazen de yerli malı mali haftasinda yaptığım yemek ve tatlıları ekranlarda görmek çok güzel. Yalnız yarışmacılar kör sağır dilsiz ve Çolak gibi yemek yapıyor ahafjss.
ilk sekizden favorim, Furkan.
bu sene geçen sezonki kadar keyifli değil.
Başörtülü, elini ayağını götüne sokacak kadar hareketli potansiyel survivor yarışmacısı, lgbt, yakışıklı, göbek dekolteli bunlar kesinlikle masterchef evinde bulunmalı.
izlemiyorum, yorum yok.
mehmet şef ve somer şef maşallah iyi yiyorlar. elbasan tavayı kaşık kaşık götürdüler valla.
izlemiyorum ama baya izleyeni var anlamadım neresi güzel bu kadar.
izlemiyorum, izlemediğim için çok mutluyum.
somer şef favorimdir bence aralarında en samimi ve en iyi olanı.
Bu senenin acun yarışması gayi kim acaba izleyen var mı?
23 yaşındaki gerizekali bir Ergenin (serhat)
Kendine aşçıyim dediği ve millete hakaretler ettiği
Üstüne üstelik her boka bağırıp çağıran şeflerin her ne hikmetse bu Kamile sesini çıkarmadıgi yarışma...

Kurgu olduğu bes belli...
Hayatım boyunca 10 dk izlemişimdir. Bu tarz gösteri programları beni oldukça darlıyor. insanların insanlara bağırması, saygısızlık, hakaret boyutlarına varan diyaloglardan hoşlanmıyorum. Televizyonda gösteri olarak "rol icabı" yapılan davranışları halkın gerçek sanması ve toplumsal yapımıza yerleşmesinden hoşnut değilim. Hakkını savunmak, doğruları söylemek hakaret etmeyi gerektirmez. Moda programları, yemek programları, sabah kuşaklarının kalitesindeki düşüşler düşünce yapımı bu yöne çekmiştir.

Eskiden oktay usta vardı, şoray uzun yolda vardı, süheyl behzat uygur kardeşlerin programları vardı. En azından hakaret yoktu, saygı vardı. Mizah vardı.

Elbette rtük böyle programları denetlemek yerine sosyal medyaya, sansüre ve eciş bücüş şeylere takık olduğundan elim çenemde memleketin haline bakıyorum.