bugün

Amerikanın en çok izlenen proglarından biri "Martha" kadınlara yemek tarifleri
gündelik hayatla ilgili püf noktaları veriyor.
yaptığı yemeklerin hiçbirinde eldiven kullanmayan (yemekteyiz yarışmacılarına inat)amerikan kadınları için megalo idea olmuş sarışın orta yaş üzeri bayan yemek show programcısı.
twitter kullanıcısı nine.

south park'ta kendisiyle dalga geçilir.
ellen degeneres ve reachel ray in aksine ekranın donuk yüzüdür. beceriklidir. " burda yapılmışı var " cümlesinin yaratıcılarındandır.
programını izlemek sıkıcıdır. cem yılmaz'ın da seneler önce işlediği "burada yapılmışı var" konusunun canlı örneğidir.
boktan bir program yaparak 700 milyon usd servet yapan ihtiyar hanım.
e2 yi her açtığımda görmekten sıkıldığım moron.ve her gördüğümde otomatikman 'mal lan bu karı' deyip geçiyorum.
fight club da adı geçtiğinde bi garip olmuştum.yaa.
amerikan mükemmelliyetçiliğini yansıtan itici kadın.

mutfakta her bok için ayrı bir aleti var. yani kıytırık bir patates soyma işlemine büyük bir ciddiyet ve profesyonellikle yaklaşmaya kasıyo. o kadar boktan ve iç bayıcı bir şey ki bu. her yemek için ayrı bir tencere yahut tava, her biri için ayrı bıçak, kaşık, kap kacak... daha bir ton böle tuhaf tuhaf, pahalı görünümlü aletler. sanki onlar olmasa yemek yapılamazmış izlenimi vermeye çalışıyor. ya da onlarla yapılan yemekler çığır açacakmış gibi. kim bilir belki de o kullandığı aletleri satıyordur da.

bizim annelerimiz de et kesilen tahtada sebze doğramıyor, balık ayıklanan kapta salata yapmıyor ama bu ne ya?
böyle yemek mi yapılır. ortaya çıkaracağın bir tas çorba, dünyanın bulaşığını çıkarıp, dünyanın abidik gubidik alet edavatını indiriyon aşağıya.

zannımca türkiye'deki temsilcisi derya baykal. ama derya baykal bu kadın kadar mal değil.
"dünyanın en ilginç ve en lezzetli salatasını yapacağını" ilan ettiği 1 programında türkiye'de gecekondudan malikaneye herkesin adı gibi ezbere bildiği patates salatasını yapan kadın.
tarifini verdiği yemekler görülünce standart bir türk kadınının amerikada ahçı başı olabileceğini hemen anlarsınız. derya baykalın tırnağı olamaz.
e2 kanalınız yoksa türk versiyonu olan star tv deki meleği izleyebilirler. Ayıp etmişler bizaz ama Martha arada sırada Türkiye'ye geliyor o zaman burada yabancılık çekmez hatta buradan bir canlı yayın yapabilir renkler dışında stüdyoyu yadırgamaz.
sabahları e2den soğuma sebebidir. bunun bir de arkadaşı var ellen o hep beter.
parayı kırmış her şeyi biliyorum triplerinde bir program sunucusudur.
71 yaşında olduğunu öğrendiğimde şaşırdığım, e2 adlı nbc ortaklığı ile türkiye'de yayın yapan kanalda martha ismindeki yemek programını sunan teyze, diycektim de, nine daha uygun olacak.
bizdeki karşılığı derya baykal olan çok yaşlı ve zengin kişi.
78 yaşındaki ilk kadın milyarderdir.

https://www.hurriyet.com....milyarder-oldu-41551832/1