(bkz: düz vites)
safkan spor otomobilinin vaz gecilmezi, performans ve adrenalin sever suruculerin tercihidir. olmazsa olmazdir. Yeni nesil DKG, SMG, triptronic, hatta otomatik sanzimanli** performans araclari, ne kadar iyi olurlarsa olsun her zaman buyuk bir eksisi olucaktir safkanlik adina.
araba kullanmanın keyfine varıldığı vites tipidir ancak günümüz trafik şartlarında özellikle sol bacağa seri krampların girmesini önlemek amacıyla yerini otomatik olanına bırakmıştır.yazık olmuştur, özlenilmektedir.
rampada çok zorlayan bişeydir. *
araba sürüş keyfini yaşatan vites tipidir. ancak istanbul trafiğinde pek çok sürücü tarafından otomatik vites tercih edilmektedir.
Ünlü ispanyol futbolcu ya da teknik direktör ismi gibi.
Ünsüz Portekizli şarkıcı ya da siyasetçi ismi gibi.
ispanyol formula yarış pilotu.
Otomatik vitese bas geç arkadaş.
Henüz kullanamadığım vites sistemi. Gerçi otomatik vitesi de kullanamıyorum. araba kullanmayı bilmiyorum aslında ben. Bisikleti sürerim ama.
yeni nesil volkswagencilerin bilmediği vites türüdür.
Istanbul trafiginde aractan tek bacakla inmek zorunda kalmaktir.
Ucuzdur. Mecburen tercih edilendir.
Arabayı icat ettim bir an önce satıp para kazanmalıyım diye yapılmış yanlış. Bi dur aq bi bak lan yanında sap gibi oynayıp duruyorsun da ne işe yarıyor. Öyle tasarım mı olur bi olgunlaştır fikrini.
Ancak üstü açık spor otomobillerde olması gerekir performans zevki versin .
istanbul'da ağır amelelik olan, trafikte eziyet olan şanzıman çeşidi.

istanbul'da yaşıyorsanız imkan dahilinde mutlak otomatik vites araçlar tercih edilmeli.
istanbul trafiğinde işkencedir.
En boktan vites türü. Otomatik vites candır.
sanırım bitiyor.

--spoiler--

Türkiye'de bu yıl satılan her 10 araçtan sadece 1'inin manuel vites olduğu açıklandı.
--spoiler--
hiçbir zaman bitmeyecek olandır. sıfır araç almak imkansız hale gelmişken ikinci elin talebi arşa çıkmışken manuel vitesler görmezden gelinemez. birkaç yıl içinde satılan her 10 araçtan en az yarısı manuel olacaktır. hele nas geri dönsün görürüz curcunayı. şu an malum sitelerde 200 binlere satışa sunulan tofaşlar, broadwayler, dökülen eski model cliolar, linelar satışta patlama yapacaktır.
Daha Ucuz olduğu için şirketler manuel araç satın alır ya da kiralar. O yüzden Türkiye'de bitmez.
manuel fernandes' in adaşı olan vites.