bugün

ankara büyükşehir belediye başkanı mansur yavaş ın son skandallarından biridir. ulan adamlar emekli olmuş bırak rahat rahat her yeri gezsinler ama yok cuhape zihniyeti durur mu illa işkence yapacak verilmiş hakkı alıp 65 üstüne ücret uygulayacak. verin böyle tiplere oylarınızı sonra ağlayın..

https://www.facebook.com/...ved&v=677768847717062
kemo kesimin su pus olduğu mevzudur. evet..
--spoiler--
65 yaş üstünün zulmüne karşı, tüm gençler el ele!
--spoiler--

Sanki sen hiç yaşlanmıyacaksın...

Bu yapılan zulümdur.
65 yaş üstü sanki dünyayı 9 kez turladı, bi' Ankara'da belediye otobüsü turu yapmadığı eksik kaldı. Otursunlar oturdukları yerde! Ne işleri var? TV'den Reis'i izliyor, A Haber seyredebiliyorlarsa; bence sorun yok. Öyle bir anlatıyorsunuz ki; sanki ezanlar susmuş. Oyna, devam!
ahaberin sıradan haberidir. olayın aslı ne ? ankaradaki "özel halk otobüsleri" bu 65 yaş üzeri ücretsiz yolculuk uygulamasını kaldırıyor. sebebi ne ? abb nin 65 yaş üzeri için "özel" halk otobüslerine kişi başı verdiği 5 liralık ödeneği kesmesi.

haber nasıl yayılıyor peki ? mansur yavaş 65 yaş üzerinden ücret almaya başladı.. bu kararın ilk alındığı şehir aksaray ama nedense o şehir hiç konuşulmuyor direkt ankaraya saldırıyorlar. aksaray belediye başkanı akp li ya o yapınca sıkıntı yok konuşmaya değmez ama ankara-istanbul-izmir veya herhangi bir muhalif belediye yaparsa "vatandaşa zulüm ediyirlerrr bu haksızlıkkkk" feryatları yükseliyor. aksarayda yaşayanlar ne tavşan kolonisi mi amk onlar vatandaş değil mi ? neden oraya tepki göstermiyorsunuz ?
eyvah ki eyvah çok götü fena.

ben yasa ile konuldu biliyordum bu uygulama değilmiş.
emeklilerin % 80'i artık otobüse falan binemez,60 yaş üstü indirime girerler yada tahditli biniş olur.
belediyelerde haksız değil mazot 40 lira olmuş.
eyvah ki eyvah..

chp ankara'da bitmiştir..
Kendide parayla binecek.
cehapeye oy vermedikleri için cezalandırıyor. sorsan demokrasi, insan hakları, eşitlik diye gezer bunlar.
Keşke yapmasaydi , olmadı yakışmadı.
belediyeden beklenen açıklamanın geldiği uygulamadır.

--spoiler--

değerli hemşehrilerimiz,

bazı art niyetli kişiler, ankara büyükşehir belediyesinin otobüs ve metrolarda 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ücretsiz kartlarını iptal etme kararı aldığını yaymaktadır. bu yalandır. ücretsiz taşıma yetkisi kanunla belirlenmektedir. belediyemizin böyle bir kararı bulunmamaktadır. özel halk otobüsleri, kötü ekonomi, artan maliyetler ve mazot fiyatları nedeniyle tüm türkiye’de ücretsiz taşıma hizmetini ekim ayında durdurma kararı almıştır. özel halk otobüsleri, ücretsiz taşıma karşılığında talep ettikleri destekleri bakanlıklardan alırlarsa bu kararı uygulamayacaktır. bu kararın ankara büyükşehir belediyesi ile ilgisi bulunmamaktadır.

saygılarımızla.

--spoiler--

art niyetli diyerek yumuşatmışlar bazı ibişler deseler daha bir uygun olurmuş ama tabi gene nazikçe ifade etmişler. yukarıda yazdık zaten kararı alanın özel halk otobüsleri olduğunu. atv bile haberinde bunu belirtmek zorunda kaldı tabi ama buradaki halk sevdalısı arkadaşlar için olayın aslı astarı önemli değil. onlar ancak entry eksileyip gelip ajitasyona devam ederler "yaktığnn milleti mansurrrğğğğ" diye.
Gayet iyi bir karar o arabalar suyla gitmiyor.
65 yaş üstünün avantajı nedir? Bir hizmeti alıyorsan parasını vereceksin aq. Mansur Yavaş bu saatten sonra muhtar bile olamaz. Kendisi türk milleti için bitmiştir.
Depremzedeler piroma oy vermemiş - ovvv gebersinler, başlarına taş düşsün, bunlara yardım felan etmeyin.

emekliler piroma oy vermemiş - ovvvv gebersinler, felannn filannnn.

hikayenin sonunu biliyoruz. (5) sene daha ağlayın kudurun.
Oraya Allah çıkardığı gibi Allah indirir!!!!! YAŞASIN Lionel messi ve 31 tapınak şövalyesi inşallah!!!!!!!
Özel halk otobüslerinin aldıkları karar doğrudur. Bu kapitülasyonun sonsuza dek kaldırılması lazım. Ayrıca polisler ve öğretmenler de indirimli ve beleşe toplu taşıma kullanmaması gerekir. Memleketin yarısından 2 kat daha fazla maaş alıp bir de indirimli otobüs kullanıyorlar ibneler. Öğrenci kartı hariç kimseye indirim dahi yapılmaması gerekir.
Mansur Yavaş ise gelecek seçimlerde emekliye ayrılacak bir Kılıçdaroğlu yandaşıdır.
mansur yavaş adaylığı kenara ittiği an halkta bitti zaten. frank nihavent yapıştırın çorbacıya gitsin.
görsel
--spoiler--

sözlükteyi seküler geçinenlere de yazıklar olsun.. allahın pislik yobazları yalan söylerken yakalandılar, umrunuzda değil.. üstüne gidip herifleri yüzlesenize?

--spoiler--

sevgili artubus üzerlerine gitsen hatta üzerlerinde zıplasan bile utanmıyorlar. bu nicklerini verdiğin arkadaşların 7 senelik uludağ maceram boyunca belki 300 er kez yalanlarını iftiralarını suratlarına çarptığımız halde hala düzenli olarak nick altı başlığımıza falan gelip bizim hakkımızda "öyledir böyledir" diye yazabildiklerini görüyorsun. yani 300 er defa yalanları iftiraları sahtekarlıkları ortaya çıkan onlar ama onlar hala "süper müslüman" insanlar.. vatanseverler uçuyorlar kaçıyorlar halkın çocukları milletperver vatanperver insanlar ama ben ve benim gibi insanlar kötüyüz pisiz dinsiziz fetöcüyüz kandilciyiz sorosçuyuz bilmem neyiz..

utanması olmayan insana ne dersen de fark yaratamazsın. en basitinden masklavi nickli arkadaş her ibb veya abb başlığına en az 1-2 tane yalan ve iftira içeren entry girer. üstüne kendisi ne istanbulda yaşıyor ne de ankarada belki bu iki şehre hiç gitmedi bile.. yalan ve iftira derken konuyu bilmediği halde sadece mensubu olduğu dinin pardon partinin lehinde yorum yapınca yalan ve iftiraya düşüyor ama zerre utanmıyor mesela. bir kere çıkıp "yanlış bilgiden dolayı böyle yazmıştım haksızmışım özür dilerim" yazdığını görmedim ben. hatta "sivri biber" başlığında "çok acı ama yaaa" diye isyan edilmiş ise o başlığa gidip "ama cehape zamanında biber daha acıydı" veya "kılışdaroğlu seçilse sanki biber tatlı olacaktı" gibi şeyler yazıyor.

nihavend keza öyle hayatı yancılık üzerine kurulu bir kardeşimiz. kötü niyetli bir insan olduğunu düşünmüyorum ama kendine ait bir fikri olmadığı için hep başkalarının fikirlerine destek olmaya çalışıp yancı pozisyonunda kalıyor.. diğerine zaten yazacak bir şey yok şu ormanda ağacı kesip kütük haline getiriyorlar ya o kütüğü al karşına konuş ikna olur ama bunun durumu umutsuz vak'a. elinden 1 defa doğru bir yazının çıktığını gören duyan yok. bak açılan başlığın aslında yalan ve yanlış olduğunu ispatlıyorsun bir tanesi gelip "kusura bakmayın" demiyor. bu kaçıncı başlık 200 mü 300 mü allah bilir. o erdeme sahip değiller o yüzden 1500. defa yalanları iftiraları ortaya çıkmış şimdi üstlerine gidelim de utansınlar demek polyannacılıktan başka bir şey olmaz. yarın gelecekler başka bir yalan üzerinden başlıklar açacaklar gene aynı kadro gene aynı şeyleri yazacak gene yalan olduğu ortaya çıkacak ama gene aynı düzende bir sonraki gün aynı şekilde devam edecekler.
serengetinin çakalları toplanmış her zamanki gibi üç beş karşıt görüş yazara takılmış bazıları hadiini aşıp hakaretvari yazmış. siz bu şekil yazınca bizde boş durmaz karşılık veririz. size belge aıcam şimdi çerçelevetip evinize asın veya kıvırık bi kenara koyun

aha belge : görsel

buda linkimiz kenarda dursun. https://www.indyturk.com/...a%C5%9F%C4%B1m-durduruldu
fırfır frenk gene algı çalışmaları yapmış ama yemezler. o tweetin tarih kısmını ve altındaki uyarı yazısını niye koymadın kardeşim ? işine mi gelmedi..

tarih 21 mart 2020 yani covid önlemleri kapsamında tüm türkiyede 65 yaş üzeri sokağa çıkmasın uygulaması varken atılmış tweet. biz boşuna bunlar sahtekar bunlar yalancı bunlar algıcı demiyoruz..

görsel

kıvırıp kenara koyun demiş bir de. sen kıvırmadan koy o kenara ancak yeter. bir de link koyuyor kendi kendisini ele veriyor ben böyle üstün zeka daha önce görmedim. şu feyk hesaplarınla da oylama yapma artık fırfır. sen yalan söylüyorsun ben yalanını belgeli ortaya koyuyorum seni artılıyorlar beni eksiliyorlar nasıl iş bu *
Oğlum 65 yaş üstüne niye ücretsiz ki zaten? illa ücretsiz olacaksa öğrenciye olsun. Okulu var kursu var derahanesi var cartı var curtu var. Çocuklar gezsin dedelere ne gerek var?
Ben yaşlıların evde oturmasını doğru bulmuyorum beden ve psilokoji sağlıkları açısından ama ulusa da ekmek almaya gitmesinler Bi zahmet.
Birkaç kez bindiyseniz otobüse ulustan binen dedelerin ve teyzelerin elinde 2 ekmekle öyle bir dolaşmaya geldim lafını duyabilirsiniz. Bunu da sizin tam tepenizde yer ver diye çığlık atan bakışları ile yaparlar. Parklarda dolaşsınlar efem. Yürüsünler spor yapsınlar. Zira bu 65 yaş üzeri bedavalığından gereksiz yerinde duramayan çok yaşlımız var.
Ne tarafından tutsan elinde kalan bir karar.
Ankara büyükşehir belediyesi'nin çoğunluğu iktidar kanadı ya da yanlısı olan meclis üyelerinin inisiyatifi ile mi yoksa doğrudan muhalif başkan Mansur Yavaş'ın bizzat yetkisisiyle mi alındığı bilinse daha kolay eleştri yapılabilir zannımca..
Zira bu karar; ilk ihtimal temelinden yükselmiş bir karar ise zart zurt Mansur yavaş'a saydıran iktidar lehtarlarını vites küçültmeye iter, ya da Mansur yavaş'ın bu meselede tek başına aldığı bir karar ise de o durumda da meclis üyelerini sorumlu tutanların ağzını kapar.

O açıdan bu durum netleşmeden öven olmayın; söven olursunuz, söven olmayın; kendinizi öven tarafta bulursunuz..
--spoiler--
biz sekülerlerin ahlak anlayışı siz dincilerin ahlak anlayışından farklı
--spoiler--

Aa gurban olduğum senin kalın kafanın almadığı şu. Benim sekuler kesimin "tamamına" sapık dediğim bir tek girdim yok. Her zaman bir kısım derim. Sana bunu ifade ettiğimde hayır nihavend bir kısım değil siz hepiniz öylesiniz. Ülke nufusunun yarısı yani.
Anonim ortamda, klavye arkasına gizlenerek, tanımadığı insanlara iğrenç kelimeler yazan bir pislik ay bu totoş.
yalan olduğu ayan beyan ortada olan uygulamadır. uygulama doğru ancak kararı alan abb yani mansur yavaş değil. kanıtları ile sunduk zaten.

sevgili artubus dostum ve nihavent kardeşim tartışmanız yüzünden fırfır arada kaynamış ayıb oluyor. bir yalanı daha ortaya çıkmış hazır az durun ki insanlar iyice bir kanaat sahibi olsunlar bu arkadaşların nasıl bilerek ve isteyerek iftira atan düzenbazlar olduğuna *
islamın 6. Şartı ;

- iftira atmak.