1. 1.
  Manisa izmir arasında yolcu taşıyan firma. Bilet fiyatları öğrenci 3.5 ytl tam 5 ytl'dir. * Dolmuş gibi çalışırlar oturulacak yerleri zaten doldururlar ayakta yolcu da alırlar. Heykelden sonra kontroller başlar eğer gündüzse ayakta olan yolculara eğilin lan çabucak derler; eğer hava kararmışsa böyle birşeye gerek duymazlar otobüsün içindeki ışıkları kapatırlar. O kalabalıkta muavin nasıl karıştırmadan paraları topluyor hala şaşırırım. pek ikram yoktur * ama isterseniz size su verebilirler ancak suyu uzatırken size ters ters bakmayı da ihmal etmezler. içlerinden de küfür sallıyorlardır Lan ebesini s.ktiğim zaten 3.5 ytl verdi hem oturarak gidiyor hem de su istiyor diye.
  3 ... hermia
 2. 2.
  Söylentilere göre bu seyahat şirketi mafya imiş. izmir-manisa ve manisa-izmir yönündeki seferlerde başka hiçbir şirketin seyahat etmediği görüldüğü için bu söylentinin doğruluğu daha da güçleniyor. Öyle ki Manisa - izmir arası yolcu taşımacılığını yapan başka bir şirket yok. Bu yüzdendir ki ikram sırasında sadece kokuşmuş ve en ucuzundan bir bardak su verilir, kolonya uzatılır. Rekabet olmadığı için kazanma endişesi olmayan bu şirketin otobüsleri günortası 15 dakikada bir, diğer zamanlarda ise 25-30 dakikada bir kalkıyor. Fiyatlara gelince... Tam yolcunun vereceği ücretin yaklaşık beşte biri oranında bir indirim uygulanarak öğrencinin vereceği ücret belirlenmiş sanırım.
  tam : 5 tl, öğrenci 4 tl gibi...

  Fakat her şeye rağmen bu şerefsiz Manisa Seyahat şirketinin en büyük rakipleri otostop çeken öğrencilerdir. Öğrencilerin gözlerinden öpüyorum...
  5 -1 ... haroon
 3. 3.
  Okulum dolayısıyla hergün kullandığım ve her aracını, muavvinini, kaptanını tanıdığım firmadır. Şu aralar tam 6TL, öğrenci 5 TL olup ilk seferlerini Manisa'dan saat 05.30, izmir'den 06.30'da; son seferlerini ise Manisa'dan 22.30, izmir'den ise 23.30'da yapar.
  1 ... egelidr
 4. 4.
  lanet otobüs şirketi. manisa-izmir arasında ulaşım yapan tek seyahat acentası. mafya oldukları söylentiler arasında. bu iki şehir arasında başka bir otobüs firmasının olmaması da bu olasılığı güçlendiren nedenler arasında. insaf yahu insaf, her gün yüzlerce öğrenci gidip geliyor, başka bir otobüsle gitme ihtimalleri de yok, sen gel zam yap yine. öğrenci 6 tl olmuş. yarım saat yol, yarım saat! yetkililer duyun sesimi! aradığım yetkiliye yine ulaşılamıyor, hepsi üç maymunu oynamakla meşgul.
  ... antikenevir
 5. 5.
  şu an durum tam :7 tl öğrenci: 6 tl şeklindedir.*
  ... birgocmen
 6. 6.
  manisa-izmir arasında yolcu taşıyan tek firma. bu nedenle bir "tekel" olarak her türlü atı koşturmaları gayet normal.

  zamanında yanlış hatırlamıyorsam "man-iz" diye bi firma da vardı. sonra birleştiler mi ne olduysa manisa seyahat tek kaldı.
  1 ... yen dedi yendin
 7. 7.
  Manisa seyahat bir kooperatiftir. Manisa-izmir arası ulaşımın sağlanması dışında kongre ya da gezilere uygun fiyatla otobüs gönderebilmektedirler.
  -1 ... eczaci55
 8. 8.
  2 senede 1 tl zam yapan seyahat şirketi. kaçak yakıt kullaniyorlar sanirsam.
  ... darah hitam
 9. 9.
  çok bavul çalınması, yolda araba arızalanması yaşansa da binilebilecek tek otobüs malesef. fiyatı ucuz ama bavul çalındıktan sonra pahalıya patlayabilir.
  1 -1 ... anestezik sinestezya
 10. 10.
  şu anki durum öğrenci; 7 - tam; 8ytl.
  ... caftaykar