bugün

entry'ler (74)

yazar nickinden medeni halini tahmin etmek

fucktor: eh izaha gerek yok artık..

atatürk olmasaydı adanada fransız kızı sikerdik

"atatürk olmasaydı sen adana da fransız kızı sikerken,ingiliz de yurdun muhtelif yerlerin de seninle beraber sülaleni üst üste koyarak sikerdi " diye cevaplandırılması muhtemel sıradısı önermedir..

homoseksüellerin evlat edinmesi

Tanrı ya bağlamama rağmen tanrıya kaymış ve "tecavüz"e uğramış entrylerim oldu bu başlıkla.*

Eşcinsel hakları konusunda sert eleştirilmiş insanlar çok.Oldukça sert eleştirilmiş ki, kabul etmiyoru..." deyip düşüncenizi söylemeden, klavyenin ardında cahil,eli ve ağzından kan damlayan,hayvani bir insan düşünülüyor.

Herhalde daha önce saldırışa geçen insanlar aşağı yukarı böyle birşeydir.Ama nedense o insanların sert eleştirileri , bu konuda karşı çıkan ,karşıt bir fikir ileri sürenleri kötüleme durumuna yönlendiriyor galiba.
Demem o ki,o insanlarla burda birşey söylemeye çalışan insanlar hiçbir şekilde aynı terazide tartılmamalı..Geçmişte bu konuda haksız davranan bu konunun karşıtlarıyla, şu anki karşıtları karıştırlmamalıdır.iyice okunursa yazılanlar zaten anlaşılasıdır.

edit:Tanrı işine gelince; bu başlık altında gördüğüm yoruma, " tanrıya bağlanan bi yoruma" karşılık olarak bi entry gireyim dedim.Ne var yani?

Edit 2: heminde bişiy var..Sırf tecavüzden değil, diğer bazı konulardanda bahsettğim görülebilir.Mesela cinsellikle ilgili yanlış eğitim,korkutulma falan.Bunu ekonomik sebepleri bile var.Yediğiniz bile size etki edebilir.Yani dışardan etkisi olan sebepler..
Heterosexüel olan herkes sağlam olacak diye birşey demedik.Sonuçta bugünün eşcinselleri dünün heteroseksüelleriydi.O kadarını da..* *
Çocuğun rol modeli,eğitimi,gördükleri.Duyduğu en ufak şey bile küçük yaşlarda eşcinselliği başlatabilir.En azından yaşamöyküsü ve doktor analizi okumanın faydası olur bu konuda türkiye'm..

eşcinsellik

Evet var olan bir durumdur.Fakat haklı veya haksız birçok insana göre değişebilen bir durumdur da..
Şuna katılmam kesinlikle.Asla..insan hayatıyla oyun olmaz.Hani son günlerde gördüğümüz eşcinsel cinayetleri gibi..

Kanunların dışına çıkmamış bu kişi,ama gitmiş vurmuşsun durduk yere.O noktaya gelmeyene kadar yoksun ama vururken varsın. Tasvip etmeyebilirsin benim gibi,ama o silahı eline alamazsın,terör estiremezsin.Gidip cinayet işleyemezsin.

Fakat hani deniliyor ya " bu konu bir tabu " .Hakkat bi tabu.

Nasıl ki eşcinsel olduğunu söyleyemeyen bir vatandaşada bir tabu yapılıyorsa,ben karşıyım ve iyi görmüyorum diyen birinede tabu yapılıyor.

Oysa biri susup, diğeri konuşursa bir yere varılamayacağı çok açık..

Eşcinsel olan kişi, nasıl ki konuşup gerekçelerini söyleyecekse, diğeri de söylemeli.

Benim en sevdiğim sanatçılar eş cinsel.Ha yaptığı işleri, eserleri gerçekten güzel..

Ama mesela sohbet döner dolaşır özel hayata gelirse; "ya ben doğru bulmuyorum" dersem yanıyorum! Yakıyorlar valla !
Oysa ki felsefi bir tartışma olarak düşünelim bunu.Kimi bu görüşten kimi şu..Kimine göre doğru bilgi var, kimine göre yok . Ama bu taraflardan biri diğerine " yok sen cahilsin bi bok bildiğin yok !" ayağına yatamaz.

Sadece kendi görüşlerinizi söylersiniz ve bunları destekleyecek,söylediklerinzle uyuşacak şeyler sunarsınız.
Bu homoseksüelliği kabul eden için de , etmeyen içinde geçerlidir.

Fikrimi söylemek istediği konuda istediğim şeyi söylerim..Bence herkes de böyle olmalı.Bir homoseksüelde savunmalı kendini.Ama kabul etmeyen biri de.ikisi de..

Bazı konularda mesela sağlık,evlilik gibi konularda şu söylenebilir şimdi.Duyuyor gibi oldum hatta:

-ya sen her konuda eşcinseller ve karşıtlarının bazı benzer hakları olabileceğini söylüyorsun.Fikrini özgürce söylemek,oy kullanmak vs.vs.Ama niye evlilik , çocuk evlat edinme gibi şeylerde karşısın.Bu mu eşitlik anlayışın ?!!??!

Bu soruyu soran kesin eksik okuma yetisine sahip biridir.Ama ben sabırla yaklaşacağım.Ve:

-Zaten bende diyorum ki,bence olmamalıdır.Bence şu şekilde dayanakları da var.Eğer sağlam tek gerçek bilimsel gerçeklik olsa bu konu,bende zaten "bence" demem..Demek ki bu da söylenir.

Haa şimdi şu denebilir."Bence" kısmını sormadık sana.."Bence" li tümce kurma diye.
O zaman bana yada benim gibilere birşey söyleyeceği olanlarda bence li cümle kurmasın.Kesinleşmiş bilimsel kanunlardan yola çıksınlar.Yada bunun felsefi bi konu gibi göreceli olduğunuda söylesinler lafın başında..

"inanmak yada inanmamak işte tüm problem bu "! --şekerpare--

Şimdi birde yanlış bir anlayış var.insan doğuştan homoseksüel değildir.
Çünkü homoseksüel olmuş insanların birçoğunun bilinçaltına derin ve uzun bir yolculuk yaptığımızda--ki bunu doktorlar onlarla konuşarak yapıyor.çeşitli araştırmalar -- mesela cinsellikten aşırı korkutulmuş,tecavüze uğramış yada teşebbüs edilmiş, yada başka bir eşcinselin etkileri ortaya çıkıyor.

Bir insan doğuştan zenci olur,arap olur,çinli olur, tibetli olur,ingiliz olur,rus olur falan..Bunlar sonradan değişemiyor.Ha sakın Micheal Jackson diye bir şey demeyin.Çünkü o da şimdi kanserle mücadele ediyor..Demek ki sonradan değişmiyor.

Eğer doğuştan homoseksüellik olabilseydi, genelde homoseksüellerin hayatında bir travma yada yanlış tutum ve yönlendirme olmazdı! Demekki sonradan oluyor..

Yani kısaca tanrı erkeklere doğurganlık özelliği vermeden onlara niye homoseksüellik özelliğyle yaratsın? Bir benzeri kadın homoseksüellere de geçerli..

Yani baba olamayacak ama baba olabilitesi verilecek !! peeaaahh !!

Ha şu da var ki insanların inandığı kendinedir..Ama sırf ben " doğuştan yok böle bişiy !" deyince beni eksileyemezsiniz.Zira olsa bie s..kime takmam.Çünkü bu tıpkı ;

-Ya ben en çok aksiyon-komedi seviyorum
+Puhhh rezil,nasıl seversin komedi filmi?!
-ne alaka lan,benim görüş böle!!

diyalogu gibidir..

insanların birçoğunda -tıpkı diğer birçok konuda olduğu gibi - eşcinsellik konusunda da toplumumuzda batı ülkelerini yanlış tanıdığını, bu başlık vesilesiyle söyleyeceğim.

Bir kere , çocuğun evlat verilmesinin çeşitli yıkıcı sonuçlarının olacağı bariz.Buna rağmen hala "çocuklarda eşcinsellere evlat verilebilir" demek ,ne demek?

Şu avrupa işine gelelim.Birçok konuda hep bize avrupa nın çok anlayışlı olduğu,herşeye ve herkese "evet" diyen insanlardan oluştuğu ya söylendi yada söylenilmeye çalışıldı.

Avrupa da bağlantıları , bir ayağı ve dostları olan bir kişi olarak söylüyorum ki; inanın bizden daha tutucular ! Biz burda bi "eşcinsele çocuk felan verilmez ! " demeyle taşa tutuluyorken, onlar bu konuda ---ve inanın birçoğu- "hayır!" diyecektir..

Özgürlük ve bazı haklar konusunda bilinçli olarak türk medyasının yanlış yönlendirmeler yaptığının umarım farkında olmayanlar bir gün farkına varır..

Ayrıca dikkat ediyorumda şöyle bir söylem ayıp oldu : Ya ben bunları tasvip etmiyorum edemiyorum !

Niye? Niye? Niye? Herkesin düşünce özgürlüğü varsa, nasıl ki eşcinselllerin kendini söyleme ve savunma hakkı varsa , ulan bana da hak verin, benim de tasvip etmediğimi söyleme hakkım yok mu?

Yok..O hakkın yok..illaki örümcek beyinli felan olursun.

işte sürekli Batı yı özgürlüğü ve medeniyetinden dolayı örnek gösterenler,evet gerçekten medeniyete sahip oldukları doğru,özgürlükleri olduğu doğru..Mesela orda rahatça böyle birşeyi tasvip etmediğin söyleyebilirsin..

Ama burda "yok arkadaş , bence şöy..." der demez lafı ağzına tıkarlar.Başlarlar saymaya:

-Örümcek beyin!
-kaçıncı yüzyılda yaşıyorsun?
-niçin hoş görmüyorsun?zorundasın!!
-Ulan ipneee!!
+ne anlamadım?! *
Pekiiii eşcinseller, "çocuk edinme hakkı vermiyor bunlar bize , dışlanıyoruz !" diyor ama onlarla fikri uyuşmayanları hemen dışlamayı biliyorlar..

Heteroseksüellere hak istiyorum.Bizi dışlamayın !!!

pepsi

Beyin ziken bir şarkıyı reklamlarında kullanan marka..Böyle olunca inadına içmem .

Artık burgaz rakı benim için neyse pepsi de odur * *

manga

Geçen gün mtv deki röportajlarında istek parça olarak pearl jam-jeremy isteyen grup..

Spa nın artık niçin görünmediği sorusuna ;

" artık misyonu bitti onun,ilk albüm için gerekliydi.Çünkü biz biraz daha arka planda kalmak istemiştik.O öndeydi hepimiz adına.Şimdi öyle değil.Biraz daha burdayız demek istiyoruz , ama tabi ilerki projelerde de yer alabilir "şeklide bi cevap geldi gruptan..

Yüreğim dağlandı biliyor musunuz sayın seyirciler? Kullanıldı ve atıldı.Bir yıldız daha kaydı..Gençliği ve enerjisi sömürüldü.Şimdi ise bir paçavra gibi sanal dünyanın boşluğunda , yapayalnız çaresiz bi durumda..

itin önüne kemik atar gibi "ilerde belki olabilir " .it mi lan o, spa bu , sap değil !

Bilmem belki de bende bi hüzün var bugün..

(bkz: lanet olsun bu içimdeki spa sevgisine)

kiz kardesin odasinda acilmis kondom kutusu bulmak

Sakin olunmalıdır,panik yapılmamalıdır.Zaten evli ise kızkardeş , sizin ayıbınızdır ne işiniz var paketi görecek yerde ,niye dolaşıyorsun orda?

Şayet bekarsa, bi düşünmelidir.Sonuçta evet kızkardeşinizinde özel hayatı olmalı.O da insan lan!

Ama şaka bi yana gerçekten düşünülmelidir.Kim ne amaçla yaklaşıyor bu kızın yanına?Bu yavşak ne yapmaya çalışıyor.Dünyada binbir türlü insan var, acaba bu binbirinci tür olan pezevenk bi tip mi?

Bayanlar elbette özgür olmalı onlarında bi hayatı var ama , genede konu aşk, sevgi , seks bile olsa-- erkeklere de söylirem-- kimseye güvenilmemelidir.iiyice emin olduktan sonra istediğiniz boku yiyebilirisiniz.

Ben mesela kardeşime bakıp zaman zaman üzülüyorum.Gerçi küçük ama olsun..Şimdi bile içimden geçiriyorum, buna yavşayan yavşaklar ilerde olur olmasına da nasıl savmalı baştan , nasıl anlatmalı kıza,ne demeli?

Böyle dendiğinde şöyle bir cevap gelebilir bana"Senin için fesat, küçük çocuklar gençler ne bilebilir ki? Genç kızlara bu sert tavır niye?"..

5.sınıfa giden , ama kendinden küçük sınıftaki kızlara yada erkek çocuklara cinsel tacizde bulunan piçler var bu dünyada..

"Seninle ciddi düşünüyorum,aşkım evlenelim nasıl olsa evleneceğiz" diyen, yararlanan yada yararlanmaya çalışan sonrada kızın kafasını gövdeden ayıran pezevenkler var bu dünyada..

Eğri oturup doğru konuşalım..

Bir kızınız yada kızkardeşiniz olmadan gerçekten bilemezsiniz.Hem kendimden de biliyorum erkek yalanlarının sınırı yoktur. * Eee neyse ehemm ehemmm..

O yüzden --tabii normal bir sınırda öyle hayvanca değil-- ailedeki kızları,teyzeleri,ablaları uyarmak mecburiyetindeyiz.Söyleyince onlara baskı kurmakla , kısıtlamakla, özgürlüğünü elinden almakla suçlanıyorsunuz.

Oysa eğer söylüyorsak bir bildiğimiz var di mi?

Tabi bu entry i okuyup , açılmış kondom kutusunu görür görmez bıçağa , silaha saldıran alien ler lütfen entry me sahip çıkmasınlar..Bu entry nin önermesi kabaca;Kızı sağlam tembihlerle donat, sonra allaha emnet et.Birşey oluncada "Vay!" deme..

Çünkü daha sonra böyle insanların başka dümbüklükler yaptığını duyuyoruz da onun içün dedim..

pelin batu

Tek sorunun diksiyon ve telaffuz olmayan şahıstır.Zaten diksiyon mühim değil.Önemli olan kişinin anlattıklarının ne kadar bilimsel ve doğru olduğudur.

Hem birşey dikkatimi çekti ki o da söylediği yanlış bilgileri ya murat bardakçı yada erhan afyoncu düzeltiyor.insan hata yapar ama iki dakikada bir hata yumurtlayıp onu karşı tarafa düzelttirmez.

Evet aslında bizde tv programlarında çok çeşitli düşünceler görmek isteriz.Ama bu şekilde de değil.

Çok renklilik deniyor di mi? Pelin in rengi şeffaf ! * yani ortaya koyacağı bir rengi bile yok.

Şahsen ben Kısa Devre programındayken onu daha çok izliyordum.Harun Tekin ve Cem Mumcu ile birlikte bile iyiydi valla.Şöyle böyle iyi idare ediyordu.

Tarih ciddi bir iştir,meseledir, her tarihçi geçinenin bile eline bırakılmamalıyken , kadın telaffuz açısından değil bilgi açısından fire veriyor hep.

(bkz: sakin ol pelin evladım)

pelin batu

Dün yayınlanan tarihin arka odası adlı programda Cem sultan'ın Vatikan a kaçışı ve ordakilerin Cem sultana yoğun ilgi göstermelerini "Eee yani öyle birşey oluyor ki sanki böyle bir sirk ucubesi gibi ilgi gösteriyorlar o zamanda.." şeklinde yorumlayan alien..

Peluş hanıma burdan bir iki tavsiyem olacak.

1-Öncelikle tarihte önemli isim yapmış kimselere (ister sevin ister sevmeyin) ucube benzetmesiyle yaklaşamazsınız.Ha sevmeyebilirsin,kızarsın sorun değil.Onu bende yapıyorum.Kendi tarihimle övündüğüm çok şey olduğu gibi kızdığım çok şeyde oldu ama bu gibi şeyler denilemez.

2-Ayrıca yamulmuyorsam kendisi boğaziçi tarih mezunu..Yani bu kendi alanı.Peki o zaman bilmiyor musun ki, tarihte objektif değerlendirmeler olması için olaylar bulunduğu döneme göre değerlendirilmelidir.

Cem Sultan,Osmanlı imparatorluğunun tahtına 2 adaydan biri..Babası Fatih sultan Mehmet ise birçok kimsenin almaya çalıştığı istanbul u almış şahıs.Bizans(Doğu Roma) ise savaş tekniği açısından gelişmiş,iyi korunan bilinçli bir şehir *.Ayrıca istanbul bu dönemde de olduğu gibi o dönemde de hristiyanların gözbebeği..

E haliyle Cem Sultanı merak ederler.Yükselişe geçmiş ve diğer avrupalı devletler için tehdit oluşturan bu devletin bir parçası,tahta aday şahıs.Yıkılmayan bizans ı yıkanların evladı !

3-Bu saçma yorumları nasıl yapıyor bende anlamadım.Ayakları yere basmıyor.Sürekli havada iki ayağı..Hayır yanlış anlamayın bende de bi meslek bilinci var ordan söyleyiverdim.Belki de tozuş pembiş görüyordur dünyayı ondan havadadır..

4-Bu arada kendisiylede bir projede çalışmak isterim şöyle bi kamera karşısında,"benim projelerim"de tabii.*

Beyaz ekran yalan söylemez,kim ucube o zaman anlaşılır.

Ben seyircime güveniyorum!!

angels and demons

Kitaptan daha farklı bişey olmuş hatta yeni bir kitap yapmışlarda filmi o yeni kitaptan çekmişler..

--spoiler--
Bir kere Camerlengo nun ölen papanın biyolojik oğlu olduğu filmde yok!! Maximilian Kohler diye bir karakter filmde yok,yutmuşlar.Onun yerine Victor denen sarı adam var.Ayrıca filmdeki beşinci damga çift anahtar değil, diğer elementlerin bir arada yazılmış haliydi.Camerlengo tek başına binmedi helikoptere, Langdon la beraber bindi Langdon atladı ve şans eseri bir nehre düştü.Ama tabii film bunlardan bihaberdi.
Ayrıca Camerlengo , bilim ve din konulu konuşmayı kameralara yapacaktı,milyonlara seslenecekti,filmde kardinallere o konuşmayı yapıyor.
--spoiler--

Yani anlayacağınız yepyeni bir senaryo,daha doğrusu "melekler ve şeytanlar-mutasyon" adlı kitaptan uyarlanıp filmi çekildi desek daha hoş olur.

file çorap giyen kızların bacaktan ibaret oluşu

Bacaktan bacağa değişecek durumdur.Evet bacağı çekici yapar,doğrudur,bakmayan lahana olsun.Fakat kalorifer borusu gibi bi bacağa file çorabi kat kat geçirsende bi boka yaramıyor.Bu durumun doğruluğunu, geçen gittiğim bi bankada,bi kadının bacağına bakarak ispatladım.Evet ama kardeşim kabul edin bacak var, "bacak" var.

mesela şu fileli bacağı kimseye değişmem :

http://img.blogcu.com/upl..._Marilyn.Monroe.HQ.01.jpg

dram filmlerindeki trajik ölüm sahneleri

1-The godfather 3 -Baba 3- te Al pacino Corleone kasabasında tek başına ölür ,sandalyeden düşer..
2-Melekler ve Şeytanlar da(filmi geliyor yakında ,izlemeden nasıl öldüğünü de biliyorum)

--spoiler--

Camerlengo nun dua ederek ve o sırada kendini yakıp ölmesi.

--spoiler--

3-Gladyatör de Maximus un öldüğü sahne(cennet falan , Comodus u bıçaklama dahil)
4-Alın Yazısı-Cüneyt Arkın ın oynadığı bu film gerçek bir hikayeden alınmıştı.Kızkardeşine tecavüz eden adamı kovaladı,vurdu ama kendisi de öldü ve hayatı bir film şeridi gibi gözünün önünden geçti.
5-Cleopatra da (Richard Burton ve Elizabet Taylor vardı)Sezar ı öldürdükleri sahne ve Marc Anthonius un vücuduna bir yığın ok saplanması ..
6-Babam ve Oğlum da nasıl öldüğünü direkt görmesek de bir babanın oğlu için ettiği feryat..

para kazanmaya başlayınca şişmanlayan ünlüler

Avrupa Yakası dizisinin oyuncuları bu gruba üyedir mesela.Özellikle Kubilayyani Vural Çeliker olan adam.Zaten Şenay ın yüzüne s.mazsın para kazanmadan önce.Ama bak şimdi..
Rammstein hep takip ettiğim için iyi bir örnek.Solisti hep şişmandı ama diğer üyeler balkon yapma yolunda.*
Hani yüzleri yuvarlanmış biraz ondan diyorum..

Müzik insanı bozmaz belki o kadar ama eğer hergün ekran karşısındaysan işte iş o zaman kötü.

erotik şarkı sözleri

Rammstein ın hemen hemen bütün şarkıları.
Rein Raus, Wollt ihr das bett in Flamen sehen,Bück dich,Weisses Fleisch ve daha niceleri..

uğur geylani ışılak

Hani olmayan birşeyi kasınca nasıl ki komik,takma , emanet gidiyormuş gibi bi hava olursa işte bu adam tam olarak öyle.Efendi , müziğiyle yaptığı işle varolmaya çalışan havası yapmaya çalışıyor ama takma duruyor, farkında değil işin kötüsü.Delikanlı,ağır , oturaklı adam geçineyim derken kabız olmuşta zorla etmeye çalışan buruşuk insan yüzüne sahip oluyor, özelliklede bi şarkı seslendirirken..
Efendi insan ,delikanlı anadolu insanı zaten bu şekilde anons ettirmez adını,rahatsız olur.içimizden biriysen Uğur yavrum,oğlum **önce biraz engin kalpli olmayı öğren.

apocalyptica

inquisition Symphony ile beni gerim gerim geren , olmadık gerlim senaryolarını kafamda döndüren insan evladı olmayan harika insanlar topluluğu..
Böyle söylemekle olmuyor,siz gidin bi tadına bakın en iyisi.

annelerin her daim şişman ve çirkin olmaları

insanoğlu cinselliğiyle ilgilendiğinin (kadın ve erkek farketmez hepsi böyledir),çirkinliğine/güzelliğine bakar.Onun dışında ilgilenmez bile ,aklına gelmez.

Ha belki de bunu diyen kişiliğin konuşma problemi vardır da aslında "kadınların anne olunca kendini salması" durumunu anlatayım derken laf buraya çıkmıştır.
Şahsen annem güzel de olsa çirkinde olsa hiç onu bu yönüyle eleştirmek geçmez aklımdan,bana ne yani ben düşünürsem başkaların güzelliğyle çirkinliğyle ilgilenirim işim onunla çünkü *
Onun dışında entry yazmaya bile vakit ayıramayacak kadar enti püften bir yaklaşımdır bu..

natalie imbruglia

"Hep çalsın hep söylesin. Bu duru , bu berrak , bu cici ses içimi doldursun sevineyim ,sevindireyim yaşam benim" gibi naraları insana attıran kadın..
Niçin geç tanıdım? *