aşkından öldüğüm kişiyi ailem kabul edebilsin diye müslüman yapmaya çalışırken benim sorularımın haller.
Kusursuz mu ?. Kime göre neye göre?.

Misal kanatlarımız neden yok yada neden su altında nefes alamıyoruz ? Kusursuz tanımlarına bakılırsa melek tasvirlerinden daha da yetenekli olmamız gerekmez miydi ?

Ayrıca her insan aynı şartlarda aynı yetilerle mi dünyaya geliyor ?

Bedensel veya zihinsel engellerle doğan insanlar var. Kusursuzluk neye göre ?

yaratıcının varlığı/yokluğu bu argümanla mı kanıtlanıyor veya reddediliyor ?

Kusursuz mu, bence değil..
seni değil, tabii ki !..
gavurların confirmation bias dedikleri psikolojik durum vardır. Doğrulama yanlılığı ya da teyit yanlılığı, kişilerin kendi inançlarını, düşüncelerini ve varsayımlarını destekleyen ya da teyit eden bilgileri kayırma, dikkate alma ve öne çıkarma eğilimidir. Bu yanlılığa sahip kişiler inançlarına, düşüncelerine ve varsayımlarına ters düşen, karşı duran, onlarla çelişen bilgileri ihmal etme, yok sayma eğilimi gösterir. her bilgiyi kendine yontup inandırıldığın şeyi doğrulatmaya çalışyorsun.
O kadar çok engelli insan varken!
Mudo’da çalışırken engelli kadrosundan işe alınan adam bana “allah nasıl kusursuz yaratıyor” vaazı veriyordu.
Hiç aynaya baktın mı dedim!
Sayıyla kendine geldi ancak.
insanların kusursuzluğu başlıktaki "kusursız" yazısı kadardır. insan evrimi doğal yaşamdan uzaklaştığımız için mükemmele doğru evrimleşmeyi durdurdu. Cinsel seçilim ile en zeki en güçlü eş ile birleşilmediğinden şimdi bir sürü çirkinlik, beyinsizlik, güçsüzlük ve hastalıklara karşı dirençsizlik gibi türlü dezavantajlar ile mücadele ediyoruz. Arkadaşlar lütfen tuttuğunuzu değil hayal ettiğinizi eş alın. insan evrimine bir katkınız olsun.
Kusursuz şekilde yaratılmadık. Örnek olarak, Beni boylu poslu yarattıktan sonra sesimden tasarruf etmeye çalışması hiç hoş bir davranış değil bana göre..
Tam "hakikaten kusursusuz" diyecektim ki, bir oksurme, bir hapsirma tuttu, yazamadim.
(bkz: kusursuz olduğunu da kim söyledi)
(bkz: O kadar kusur kadı kızında da var)
kardes burası şeytanın krallıgı burada asla güvenlik yüzde yüz mutluluk olmayacak. herzaman kusurlar olacak. gülün dikeni olacak yani.
tanrının krallıgına eğer girmeye hak kazanırsak asıl hayatı orada göreceğiz.
ve inanın dünya kısa bir kabus gibi gelecek.

ve bazıları şunu diyebilir ya knka cennette cehennemde bu dünyada. siz kendinizi kandırıyorsunuz fakirsiniz çünkü.

evet buna biraz katılabiliriz.
ama bu dünyada lüks, şatafat mal mülk teknoloji bilim var diye bu cennetin bu dünyada olduğu anlamına gelmez.
yalnız tam anlamıyla yani yüzde yüz güvenlik huzur asla bu dünyada olamaz.
bu dünyada herzaman savaşlar,nefret,kan,yalan,manipulasyon,aldatma,aldanma hep olacak.
örnek veriyorum güvenlik duygusunu asla bu dünyada tam anlamıyla hissedemeyeceksiniz.
bu mümkün değil.

tanrının krallıgı denilen yer bambaşka biryer olacak.
bunu hayal bile edemeyiz.
buna dini bir cevap verilmek istense allah'in hersey gibi kusuru ve kusursuzlugu da yarattigi, ve bu yaratilanlarin alemde birbirlerine denk gelme ve temas etme ihtimallerini fitratlari oraninda tayin ettigi gibisinden birseyler uydurulur, birkac hafta idare edilir, ardindan 'hatasiz kul olmaz' sarkisi patlatilir herkes kucuk dunyalarina geri donerdi. ama o devirlerin hepsi gecti...
Madem kusursuzsun sözlüklerde ne işin var.
tanrı'nın varlıgı su götürmez bir gerçektir. ateistler bilinmezliğe davet ediyor sizi arkadaşlar.
gerçeği bulmuş havalarındalar.
oysaki insanoglu daha okyanusların yuzde 95'ini bile keşfetmedi.
Yeraltını keşfetmedik bak galaksileri gezegenleri filan söylemiyorum.
işte bütün bunlara ragmen tanrının yoklugundan bir hayli eminler.
atesitlere göre tanrı yok inanlar ezik.
siz ona inanç dersiniz biz korku deriz falan filan.
bu sözlerle kendilerini kandırırlar.
tanrısızlık inancı bu dünyadaki en korkunç şeylerden biri emin olun.
kusursuz olduğumuzu kim söylüyor?
Tanrı kendi kendine kusursuzca var olabiliorsa canlılar neden olmasın?
kalk siktir git amk yobazı kitap oku biraz.
arkadaşlar kafam yandı sanırım, ne yazdınız bakim?
Kusurlarımızla da sınandığımızı unutmamak lazım.
insanlar kusursuz canlılar değildir..
Allah yok demek için beynini çıkartıp beyinsiz yaşaman lazım. Düşün bir bedenin var kafanın içinde beyinde var. Evet kendi kendimize bu şekilde kusursuz bir şekilde oluştuk tüm vücudumuz tesadüf eseri oldu evet. Çünkü beynim yok.
insanların yüzde 70 Fiziksel olarak kusurlu. Nerede kusursuz yaratılmış.
Ateistlerin kafasını yakacak sorudur. Evet.
Unknown bro.
Kusursuz bir sey bozulmaz. Insana kusursuz bir varlik demek, hastaliklari, sakat dogumlari da kusursuz olarak tanimlamaktir.

Once bir kusursuz kelimesinin anlamini ogrenin amk.