bugün

kayırmanın allahını yaşayan şehir.mnskym bir şehire üç kere olimpiyat organizasyonu verilir mi ulan?? ulan ingiliz puştları sizin pembe kötünüze koysun o hintliler pakistaniler inşallah.
yaz olimpiyat oyunlarının 3 kez düzenlendiği tek şehir.
kahramanmaraş elbistan'lıların ve kıbrıslıların istila ettiği ingiliz şehri.

hatta ingilizler maraş'ı türkiye'nin en büyük, gelişmiş şehirlerinden biri sanıyorlar o derece.
infolang dil okullarının franchise şubelerinden birini açtığı yer.
ingiltere'nin en saçma şehridir. zira ingilizler azınlıkta...

eğer ingilizce eğitimi falan istiyorsanız sakın gitmeyin lan. leeds'e gidin newcastle'a gidin, manchester'a gidin ama londra olmaz. hem daha ucuz diğerleri.
Farelerle başı dertte olan şehirdir.
tower bridge'e sahip şehir.

(img:#328562)
kırmızı otobüslerin, siyah taksilerin, gri bulutların şehri.

işte tam da böyle bir ortamda bir de sürekli hareketli bir kalabalığın ordan oraya gittiğini düşünün, arada şemsiyeleri düşünün, metroları düşünün. metroda sürekli "mind the gap" gibi tuhaf anonslar yapıldığı bir yer düşünün. sokaklara da biraz "curry" kokusu katın. işte orası londra.
uçağı kaçırdığım hava limanında sabaha kadar rezzan kirazla yanyana oturduğum ve beni çıldırtan sen yengeç değilsin sen kesilikle ikizlersinn yorumlarını sabaha kadar dinlediğim yer ayrıca paketlerimi de kaybetmiştim. en büyük hava alanı bizim antalya otogarı gibi.
tarihin en büyük yangınının gerçekleştiği şehirdir. şehrin büyük kısmı harap olmuş, zaten ahşap ve birbirine neredeyse bitişik olan evler kibrit kutusu gibi yanıvermişlerdir. yangın saraya ulaşamadan söndürülmüştür aynı zamanda çok büyük de can kaybı olmuştur. 3 gün süren yangın 2 eylül 1666'da başlayıp 5 eylül 1666'da sona ermiştir.
yeni yıla waterloo'da girenlere güzel bir fireworks gösterisi sunan güzide şehir. hayatımda bu kadar kalabalık insan topluluğu görmedim desem hiç abartı olmaz sanırım.
şehir gibi şehirdir. pubları candır.
erasmus stajımı yaptığım ve doya doya yaşadığım müthiş bir şehir. sadece şehir değil aslında başlı başına bir yaşam.
içinde ingiliz göremediğiniz şehir.

Not: Yarın easyjetle uçuyorum,beş şubatta geri geleceğim dostlar.
dünyanın başkenti.
360 derece panaroması güzel olandır. ayrıca içimde hep bu şehire gitme isteği vardır, anlamsız.
http://btlondon2012.co.uk/pano.html

not: biraz kurcalayıp emirates stadiumu buldum hemen *
her daim semsiye ile gezilmelidir bu sehirde. siz bakmayin elinizdeki semsiyeyi gorup size gulenlere. cok degil yarim saat sonra siz de onlara gotunuzle gulebilirsiniz.

onun disinda yasanilabiliritesi* dusuktur bu sehrin. gezip gorulmek icin ise sahanedir
görsel
londra'da da bir istanbul klasiğini görmem mümkün... yol yama çalışması orada da mevcuttur. http://imgim.com/yeni001.jpg
(bkz: fuck you)
Müzik dinlemeden gezdiğinizde yolda bir türke rastlamanın yüzde yüz olduğu şehir.
yarından itibaren gelenlere allah sabır versin, cehennemi yaşatacak. yaklaşık bir haftadır 30 derece civarında seyrediyor.
oldukça güzel fotoğrafları ve wikipedia'dan derlenmiş ilginç bilgiler için: http://lonndra.blogspot.com/
sıcaktır. istanbul sıcağından kaçayım da londra'nın yagmurlu iklimine kollarımı açayım demeyin hata yaparsınız.
iste bir ingiliz sehri. hele bir mahallesi var ki (tottenham), türk ve öteki yabancilar kayniyor.