bugün

entry'ler (30)

bir kızın bir erkeğe teklif etmesi

durumu bu hale getiren erkeğin kendinden utanmasını gerektiren eylem. zaten belirli bir kur yapma dönemi var. belli ediyo yani herkes ne olduğunu, aşık olup olmadığını. kabul edeceksen sen git teklif et, etmeyeceksen uzaklaş kardeşim o kızdan, soğut kendini.

stairway to heaven vs high hopes

sürekli yazıp yazıp sildiğim, hakkında yorum yapamadığım karşılaştırma. ne gerek var böyle şeylere ikisini de loop'a al günlerce dinle.

garip bilgisayar huylari

bir rar dosyası açıp "lütfen winrar lisansı alın" penceresi çıkmadan dosyaları çıkartmaya çalışmak.

sağ eli sevgiliyle aldatmak

bir an bimde satıldığını sandığım insalık ayıbı.

büyümeyi reddetmek

türk erkeğinde belli bi yaştan sonra sık görülür. (bkz: iktidarsızlık)

türk müslüman olduğu sürece türktür

(bkz: cengiz han)

düşerken kucağı hedef alan kadın

sert bir düşüşe maruz kalacak kadın.

david gilmour

gözümde stratı strat yapan gitaristtir. her strat gördüğümde hatta ve hatta her "fender" yazısını gördüğümde gözümde silüeti canlanır; boynunu hafif eğmiş perdeler arasında parmaklarını dans ettirir.

high hopes

insanı süründüren şarkıdır. intihar setlistim 500 şarkı oldu zaten bitene kadar ecelimle ölürüm. o yüzden şimdiden başlasam iyi olcak. hakkınızı helal edin.

aşk filmlerinden hoşlanan erkek

çoğu aşk filminin yalapşap ve ağlak olduğunu varsayarsak cinsiyet ayrımı gözetmeksizin yanlış yapan erkektir. aşk filmlerinden hoşlanılmaz, güzel filmlerden hoşlanılır.

kucağında bebekle dilenen kadın

asla itimat edilmemesi gereken kadın.

takdiri yarım puanla kaçırmak

hayat boyunca sadece nesnesi değişen palavradır.

ilkokul, lisede:takdiri kaçırdım
üniversitede: dc'yi kaçırdım
geri kalan hayatta: metroyu kaçırdım, otobüsü kaçırdım...
75 yaşında geri dönüp baktığınızda: hayatı kaçırdım.

pepee denince akla ilk gelenler

(bkz: peppeee peppeee çok üzülüyor)

falçatayla eski eşin boğazını kesmek

ben daha falçatayla arkadaşımın tuttugu kartonu, elini keserim lan diye bin takla atarak keserken, hasta ruhlunun birinin büyük ihtimalle olağanca serinkanlılıkla gerçekleştirdiği aşağılık eylem.

osmanlı padişahlarının evlat olsa sevilmeyeceği

türk kızlarını "kezban", "tipsiz" diye niteleyenlerin, annesi farslı, rum vs. diye beğenemedikleri padişahlara bok atması durumu.

mevlana nın gizli eşcinsel olma olasılığı

bizi hiç ilgilendirmeyen olasılık.

cm101mmxi fundamentals

final haftasında yapılacak "şunu da yaptıktan sonra ders çalışacağım" listeme zirveden giren film-gösteri. gün olarak da anatomi sınavı öncesi pazartesiyi seçtim *

slash

2 şubattaki konserde bir süpriz yapıp estrangedi çalmasını istediğim şahıs. axl'ın yazdığı bir şarkı olduğu için çalacağını düşünmüyorum ki ayrıldıktan sonra hiç çalmadılar. (bkz: umut fakirin ekmeği)

pokemon

5. sınıftaki aşkıma okul çıkışında "funda seni seviyoruuuuuuuuuum" diye bağırıp müteakiben eve depar atıp yeni bölümünü izlediğim çizgi dizi. ne saftık o zamanlar.

4 ağustos 2013 roger waters istanbul konseri

açlıktan ağzımın kokmasına rağmen fiyatları düşünemediğim konserdir. the wall lan, roger waters lan!