1. 1.
  iskandinav mitolojisinin kötü karakterli tanrısı.
  4 ... cirkinordekyavrusu
 2. 2.
  iskandinav mitolojisinde annesi frigg'in yaptigi koruma buyusunu bozabilecek ve frigg'e itaatsizlik edebilecek tek canlinin okse otu oldugunu ogrenip bunu balder'e kar$i kullanarak balder'i öldüren kiskanc ve ziyadesiyle kotu tanri.
  4 ... antistar
 3. 3.
  aslen bir devdir. ancak sonradan aslara katılmıştır. kehanete göre tanrıların sonunu getirecek olan savaş onun yüzünden çıkar. her şekle girebilir.

  kötülük yaparken bazen de iyi şeylerin ortaya çıkmasını sağlar. en büyük örnek thor'un çekici mjöllnirdir. ancak loki höd'ü kandırarak balder'i öldürmesini de sağlamıştır. zaten aslar hiçbir zaman tam olarak güvenmemiştir loki'ye
  3 ... andodos yamandidis
 4. 4.
  Aslında bir kar devidir kendileri, kötü karakteri vardır her türlü biçim değiştirme yeteneği olduğuna inanılır, Baldr in öldürülmesi olayı ise şöyledir, Baldr in annesi aklınıza gelebilecek her türlü varlıkla bir anlaşma yapmış ve Baldr a zarar vermemeleri konusunda onları ikna etmiştir, kaya, ateş, zehir aklınıza gelebilecek herşey, sadece ökseotu hariç, bir ökseotu tanrıya zarar veremez sonuçta değil mi ? Naaah! Hayat bu işte ummadık taş yarar baş.işte bu sebeple diğer tanrılar Baldr a sırf eğlence olsun diye ellerine geçeni falan atarlarmış ölmüyor ya abimiz, bir gün loki kör olan hod un yanına gider eline kökünü sivrilttiği ökse otunu verir, bak millet eğleniyor sen de salla birşey diyerekten eline ökseotunu tutuşturup atmasını söyler, hod atar, ancak elindekinin ökseotu olduğunu bilmez, böylece baldr anlaşma yapılmamış tek varlığın sivri darbesiyle ölür efendim...

  Bir de Age of Mythology de bonusu hersir lerinin kendi başlarına savaşırken myth unit çağırabilme yeteneklerinin olmasıdır.

  Bunun dışında çok feci yamulmuyorsam, maske de Stanley Ipkiss in kullandığı ve biçim değiştirmesini sağlamasının yanı sıra birsürü güç hede hödö veren maske de bu tanrıya aittir.
  5 ... sarap icen sarap icen sarap
 5. 5.
  haysiyetsizin önde gidenidir. thor'un defalarca tekrarladığı uyarılara, fevri hareketlere, isyanlara rağmen çingene odin'in çapulcu mantalitesinden faydalanarak asgard'ın içine sızmış, çakma tanrıdır.
  "loki the trickster" olarak geçer çoğu yerde.
  3 -1 ... thor
 6. 6.
  diablo çakması bir rpg oyunudur.
  2 ... dewe
 7. 7.
  iskandinav mitolojisinde;

  Loki kıskançlık ve tüm kavgaların ruhudur. Bir devin oğludur fakat tanrılarla beraber Asgard'da yaşar. Sürekli olarak tanrıların başına bela olur ama aklıyla da onlara hep yardım eder. Balder'i bir şekilde öldürmeyi başardıktan sonra tanrılar hain Loki'yi zehirli bir yılanın altına bağlarlar. Karısı Siguna yılanın Loki'nin yüzüne damlattığı zehir damlalarını bir kaba toplar ama kabı boşaltmak için döndüğünde Zehir Loki'nin canını öyle yakar ki bağırmasıyla bir depremler olur. Depremde karısının elindeki kap Loki'nin suratına dökülür Loki yine acı içinde kıvranır. Loki şeytani kuvvetlerin başı olacağı büyük savaş Ragnarok'a kadar hapis kalacak ve en sonunda tanrılara karşı büyük savaşı başlatacaktır.
  1 ... cirkinordekyavrusu
 8. 8.
  Maske 2 filminde gorunerek maskenin nasıl oluştuğunu açıklayan odinin üvey kardeşi , kaos ve tüm habis duyguların tanrısı.
  2 ... elbruz
 9. 9.
  2007 yılında çıkmış rpg oyunu. 4 ayrı classta farklı bölgelerin farklı questleriyle başlayı hepsini bitirmenizle son bulan oyun
  1 ... ozkolous
 10. 10.
  iskandinav mitolojisinde Düzenbaz, yaramazlık, sorun, kötülük ve ateş tanrısı. ya da kıskançlık ve tüm kavgaların ruhu olarak adlandırılır.
  2 ... linka