bugün

isp. şeytan
ayrıca muhteşem bir rpg
(bkz: diablo 2)
blizzard'ın elinden çıkma oldukça başarılı bir rpg.
oynamak kadar müziklerini de dinlemenin büyük bir zevk verdiği muhteşem rpg.
(bkz: matt uelmen)
(bkz: tristram)
(bkz: outtake)
(bkz: desert)
(bkz: harem)
(bkz: monastery)
(bkz: tombs)
(bkz: wilderness)
aynı zamanda ailecek şeytanlık peşindedirler. diablo ortanca çocuktur. diğer bir adı ise lord of terror

(bkz: mephisto)
(bkz: baal)
esperanto'da şeytan.
blizzard'ın sanatsal demoları ve müzikleri ile ünlü olan fantastik bir çağda geçen oyunu.
oyunun sonunda görünce kahramanımın altına şıcmasına sebep olan ve kaçarkende kendi bokuna basıp düşmesine yol açan ekranın yarısını kaplayan,ulan bu nası ölcek dedirten animasyon.
o kadar hakkinda katilmamanin mumkun olmadigi yazi yazilmasina ragmen, town a indigimde beni kendimden geciren o munezzeh muziginden hic bahsedilmedigine sasirdigim oyun. diablo'yu diablo yapan, bizi oyundaki magmum atmosfere sokan bu muzigi (ve 12 telli gitari) unutmak mumkun mu? entry nin mp3 dinleyerek yazildigi asikar olsa da, yine de bir hatirlatmak, oyundaki "muzigim ben" diye bagiran sesler butununun altini cizmek istedim.
3. versiyonu dört gözle beklenen fakat bir türlü çıkmayan dünyanın en iyi oyunlarından biri.
(bkz: diablo 3)
ilk diabloda battle.net'e 56k modemle "dııırrrt zaarrr dıtı dıtı dıtı dııırrrrrrt"sesleri eşliğinde 20nci denemede bağlanıp tam diabloya geldiğinde tüm klanla ekranda "connection lost"diye hayal,umut ve sevincini taban;nefret ve monitöre yumruk atma isteğini tavan yapan şahane bir rpg.diablo 2de iyidir fakat world of warcraft'a yatırım yapan blizzard şu aralar yan gelip WOW parası yemekte kanımca,yeni bir diablo çıkmaması nedeni.
yaklaşık 7-8 yıldır filminin de yapılacağı dedikoduları dönmektedir. 4 gözle beklemekteyiz. eğer hakkı verilerek yapılırsa büyüleyici olacağı şüphe götürmez. ama bir yandan da düşünmeden edemiyorum bunca yıl bekledikten sonra...

(bkz: lan bizi mi yiyosunuz)
hafızam beni yanıltmıyorsa 1997 de birincisi çıkan, battlenette aşırı zevkli olan, daha sonra 5 cdli olarak serinin ikincisi çıkan ama sonra 3 cd ye inen ardından serinin üçüncüsünü hala beklemekte olduğumuz ama artık çıkmasının diabloyu yaratanların blizzarddan ayrılmalarından dolayı imkansız olan başarılı bir rpg oyunu.
(bkz: diabolus in musica)
insanı ruh hastası yapan geceleri insanın uykusunda oyunun ara demolarındaki gibi şeytani sesler çıkararak sayıklamasına sebep olan muhteşem rpg' dir.
windows xp de oynarken hata veren ve kapanan oyundur.
esp. şeytan
sınav düşmanı bir oyundur ayrıca oyundaki kaydetme sistemi farklı olduğundan ha level atlayım ha town portalı buluyum ha yenı queste geçiyim diyerekten sabah olmaktadır kendimden biliyorum
2 yıl boyunca oynayan ve muhteşem bir karaktere sahip olduğunu sanan birisinin, 2 yıl sonra frp oyunları ustası biri tarafından karakteri incelendiğinde "bu ne ezik bi karakter lan böyle, sil baştan oyna şu oynu" şeklindeki yorumuyla diablo ve türevi tarzı oyunların ne kadar zor, kapsamlı ve çekici olduğunu gösteren bir örnek.
ispanyol futbolcu raul gonzalez blanco'nun futbol sahalarındaki lakabı..
(bkz: kazıkçı diablo esnafı)
efsanevi oyun.

artık böyle oyunlar yok maalesef. olmasın da zaten yoksa diablo diablo olmazdı.
ilk duyduğumda lamborghini diablo'yu çağrıştırdığı için araba yarışı oyunlarından biri sandığım; ama sonra oynamaya başlayarak mükemmel bir oyunu keşfettiğim için hayatımın doğrusunu mu, yoksa başından kalkılması imkansız bir oyuna kitlendiğim için hayatımın hatasını mı yaptığıma karar veremediğim oyun ötesi oyun!
3 kitaptan oluşan fantastik kurgu kitabıda vardır.
(bkz: diyavol)
(bkz: diyavol paşa)