bugün

ingilizler yıllarca Hintlilere algoritma öğretti. Şimdilerde bilgisayarın temeli olan algoritmayı bilmek Hintlilere avantaj sağladı.
üstel işlevlerin tersi olan bir matematiksel fonksiyondur.
görsel
cem yılmaz ın bir filmindeki komutan logar ın gerçek ismi.
yakınları kısaltıp logar demiş.
memet e memo der gbi.
üstel fonksiyonun tersi.
Tabanı e olanını sever sayarız.
Allah'ın belası bir türlü anlayamadığım konudur. Bir integral, bir trigonometri'den daha zordur benim için.
Fotoğraflara baktım da beynim amcuklandı. algoritmayı tercih ederim.
Yunanca logos (oran) ve arithmos (sayı) anlamına gelen kelimelerin birleşiminden türetilen (logarithmus) matematik terimi.
john napier gelmeli akla.
iyidir güzeldir.yeni konumuz.trigonometrinin küçük kardeşi gibi.
python ile nasıl hesaplarız konusuna şurada değindim.

http://aligoren.com/posts...-logaritma-hesaplama.html

çok zevkli bir konu.
anlaşılana kadar eziyet eden, anlaşıldıktan sonra da zevkten dört köşe eden matematik konusu.
Mahmut Tuncer karşıki dağları cendermeye bakan evinde matematik üzerine çalışırken bulduğu muhteşem terimdir.

Reyiz, Uzun bir uğraşın ardından tam formülü bulduğunda ikide bir burnunu işine sokan karısına "lo garışma" diye bağırır. Sonra yuvarlana yuvarlana lo garişma, logarişma, en sonunda da logaritma olur.
Sorularının zoru bile kolaydır. Bilgi sormazlar, bulmacadır.
Bulmaca gibidir. Sınav sırasında morel arttırır.
LYS de ortalama 3 soru gelen, çokta zor olmayan bir konudur. Tabi ki zorlaştırılmak istenirse zorlaştırılabilir fakat geçmiş yıllarda gelen sorular rahatlıkla çözülebilecek sorulardı. LYS matematiği çok eksik olan, fakat birkaç net yapması da şart olan kişiler bu konuyla başlayabilir. Ama bu konuyu yapabilmek için üslü sayılar bilgisi de gereklidir.
(bkz: 11 inci sınıf detected)
matematiğin en zevkli konularından biridir.
unutulandır.
babalar gibi 7 tane özelliği olan konu. onları da bilince zaten geriye pek bir şey kalmıyor.
bilgisayar muhendislerinin yalayip yutmalari gereken konu.
Lise 3 konusu. Lise 3de zor mat konusu yoktur.
mat 2'nin basit konularındandır.
mat 2'nin belki de en zevkli en sevilen konusudur.