bugün

sözlükte olmayan bir başlık. bir bayan adı ama yabancı. ayrıca eminim başka anlamlara da sahiptir.

ek:mesela dota oyununda bir hero ismiymiş. (bkz: lina inverse) *
litvanya'da en çok kullanılan kız isimlerinden biridir.
(bkz: vilnius)
(bkz: klaipeda)
zuhal topal'ın kızının adı.
arapça "line" kelimesinden gelen fakat latin harfleriyle "lina" diye yazılan-okunan; hurma fidesi kimi yerlerde de yumuşak hurma anlamına gelen kelime.
anlam olarak hurma fidesi veya hurma özü daha isabetli olduğunu görüyoruz. kadın ismi olarak kullanılıyor. kitapta(kur'an-ı kerim) bir yerde geçiyor diye biliyorum. bence okunuşu ve duyumu ile gayette hoş bir kelime. neden isim olarak konulmasın?
dota 2 intelligent herosu. (bkz: chuan) iyi oynar bu heroyu.
ilk söyleyişimde kimsenin anlamadigi ismim.hurma fidesi anlamina gelir kuranda gecer.
-adin ne
+lina
-lila mi himm
+yok yok n ile lina
-nina mi heee anladim
+hayir l i n a (diger yontem mandalina ve balina kelimelerinin sonundaki sey demek bu yontemi yeni kesfettim)
diğer bir adıyla Slayer kısa sürede alan etkili yüksek hasarlar verebilen menzilli intelligence herosudur. oyun başlarında gang kovalar öttürür. oyun sonlarına doğru etkisini kısmen kaybeder.
dotada bir heronun adıdır. sup oynanır ama carry kasıldığıda olur. ultisinin büyük damage vermesi rakipteki low hp li heroların korkulu rüyasıdır.
hoş gelmiş sevgili yazar.
Dota 2 kahramanıdır, genelde ortada oynar yüksek hasar veren ultisi erken ve orta oyunlarda gerÇekten yıpratıcı oluyor. ileri oyunlarda sahneyi tanklarla paylaşsada kesinlikle oyundaki önemini kaybetmez.
(#25187948) doğum günün kutlu olsun yazarı.
teşekkür edebilirdi yazarı. neyse canı sağolsun.

fferula bilgilendirmeye kaldığı yerden devam ediyor.
sinir bozucu bir dota herosu.

Eğer sniper ile oynarsanız şansınız düşük..
Crystal maiden ile abla kardeş olan dota 2 hero'su.

Birbirlerini pek sevmezler ve zıtlardır zaten; crystal buz gibiyken lina ateşlidir.

W skill'i biraz sezgi ve refleks ister zira tutturması her zaman kolay olmuyor; tutturunca kısa da olsa stun veriyor.

Q skill'i ile oyunun ortalarından itibaren farm yapma olayı çok kolaylaşır ki farm'da seriye bağlama olayına bayılıyorum ben şahsen.

Bir diğer bayıldığım ve kendisinde bulunan özellik ise e skill'inin pasif olması ve diğer skill'leri kullandıkça kısa süreliğine saldırı ve hareket hızında artma vermesi.

Ulti'si ise ikinci seviyede 700; uçuncu seviyede 900 civarı vurur ve aghanim ile birleşince pure damage verir, yani black king bar falan dinlemez ve komaya sokar adamı.

Skill ve ulti'si(gerçi ulti de bir skill ya neyse) ile rahat kill alınır; alınmasa bile takım arkadaşlarınız odun değilse yağmur gibi asist yaparsınız ki bunu gank'te 2-3 rakip hero'yu felç ederek yaparsınız. Öyle üçe bir yakalayınca skill atacak hatun değil lina. Yalarım.
nicki nickime benzeyen yazar.
Bir dota 2 herosu. Destekleyici olarak kullanılabilir. Ama çoğu zaman mid lane'de Carry olarak kasılır.
Güney Koreli müzikal oyuncu ve şarkıcı.
Genellikle gayrimüslim ülkelerde kullanılmasına rağmen arapça kökenli bir isimdir.