bugün

1 ay içinde iki sefer izlediğim leziz film. biri festival kapsamında olduğu için oldukça kalabalıktı. diğeri sinema salonundaydı ve sadece iki kişi vardı. izlemeyenler mutlaka izlesin. sade, naif , eğlenceli bir yapım.
Limon, şeker, su ve isteğe bağlı buz karışımından oluşan, yarı tatlı yarı ekşi serinletici içecek.

(bkz: Limonata yapma girişimi)
filmin konusunun ertan sabanla veya ali atay ile bir ilgisi olabileceğini düşündüğüm film.
ali atayın babasını erken kaybettiğini biliyoruz.
ertan ın yaptığı şive de öyle sonradan çalışılmış gibi durmuyordu.

güzel tadımlık bir filmdir.
az önce bitirdiğim film. ali atay'ın büyük hayranıyım, serkan keskin'i de çok severim, ertan saban'In da iyi bir oyuncu olduğunu biliyordum, o yüzden film festivalinde gidememiş olmanın burukluğu vardı içimde. bir kaç şey söylemek gerekirse;

--spoiler--
film konusu tatlı ve basit kötü anlamda basit değil tabi. filmi güzel hale getiren serkan keskin ve ertan saban'ın üst düzey oyunculukları, resmen döktürmüş ikisi de. evet gerçekten ali atay ile ilgisi olabilir, filmin sonunda çıkan "babama" yazısı da bunu doğrular nitelikte.

çekilen yerler çok güzel yerlerdi, mutfak ve yol sahneleri gerçekten aşırı güldürüyor insanı. bununla birlikte sonlara doğru insanı üzen de bir film. komedi ve dramın dengeli olduğu filmleri her zaman sevmişimdir, bu da onlardan biri.
--spoiler--

ali atay verdiği röportajlarda başka bir senaryonun hazır olduğunu ve bu film beğenilirse 2. de çekmek istediklerini söylemişlerdi. bakalım nasıl olacak tepki. film festivalinden çekilmiş olsa da gene aynı röportajda ali atay filmi festivallere göndereceğini de belirtti. en yakın film ekimi var. bakalım orada çıkarsa tepkilere göre davranırlar herhalde.

ayrıca funda eryiğit'in de güzelliği ayrı bir konu.

8/10

sonuç olarak sıcak bizden bir film, tavsiye eder, iyi seyirler dilerim izleyecek dostlara.
ertan saban'in müthis ve dogal bi oyunculuk sergiledigi, funda eryigit'in inanilmaz tatli oldugu,
asksiz mesksiz olmasindan dolayi begenimi toplayan samimi film.
dügün sahneleri cok eglenceli.
tek olumsuz yönü filmin afisinin sacma bi komediyi cagristirmasi.

sepultura tisörtü gözden kacmadi.
Tamamen leyla ile mecnun hayranları tarafından şişirilmiş, overrated olan, çıtır çerezlik film. idare eder ama abarttığınız kadar yok amk.
He şu var, ben de ismail abi hayranı olduğum için filmden beklentimi yüksek tutmuştum.

He izlenir mi? Tabiki izlenir.
Sıcak günlerin vazgeçilmezi.
ismi ile alakası olmayan komedi dram tadında çok güzel bir film. özellikle film müzikleri çok hoş. Insan yazı özlüyor.
güzel, izlenesi bir filmdir.
özellikle de balkan göçmeni bir aileden geliyorsanız. filmi izlerken birden çocukluğumdaki kalabalık ev ortamı geldi aklıma. özellikle ertan saban'ın o makedon ağzı beni aldı aldı götürdü o günlere. film bittikten sonra benim de ağzım alıştı bir süre kurtulamadım adeta unuttum istanbul türkçe'sini de bakmayın anca toparladım, ehe.
Bir gişe filmi değildir o yüzden beğenmeyenlerin olması çok normal, çizgi dışı bir tarzı var basit bir hikaye fakat çok duygusal ve olağanüstü oyunculuklar, ertan saban mutlu ol yeter de benzer bir karakteri oynamıştı.
Yol hikayesi olan filmleri sevdiğim için ve ali atay, serkan keskin faktörü nedeniyle ben 10 üzerinden 9 veririm ama beğenmeyenler de anlaşılabilir genele hitap etmeyen işler, çok sürükleyici değil mesela ama kesinlikle izlenmesi gereken film festivalde izlemiştim dün ikinciyi izledim, eline sağlık ali atay'ın tekrar çeker umarım.
Limondan yapılan ekşi içecek.
yaz kış içmekten bıkmadığım limonun en güzel hali.
1 adet limon
1 adet portakal
1 su bardağı toz şeker
1 tatlı kaşığı limon tuzu
3 litre su
bu malzemeyle müthiş sonuç alıyoruz.
en güzel içeceklerden. limon kabuğu ve portakal rendelenerek evde harika bir şekilde hazırlanabilir.
Orijinalini yapan mekan bulmak define bulmak kadar zordur dediğim içecek.
yazın vazgeçilmezidir. evet.
şu an izlediğim filmdir.

ali atay ve serkan keskin forever.
Dünyanın en büyük yalanıdır. Lezzetliyse feyktir. Ya da içinde milyon ton şeker vardır.

Gerçeği için;

(bkz: özlimon dondurma)

Limonatadan yapılan dondurmadır.
Fabrikasyon olanlarının berbat,

Ev yapımı olduğunda harikulade keyif veren yaz içeceğidir. Buz atmayın içine, limonatanız soğuk olsun.

görsel
Bebeğimdir:

görsel
ne zaman bir cafeye gidip limonata istesem yok diyorlar ,nasıl olmaz ya nasıl olmaz.
Eğer ev yapımıyasa harika bir tat ve serinleticidir. Gerçi limonun kilosu olmuş 5 lira ama olsun!
ferahlığın adresidir.
En sevdiğim yaz içeceği.
yengemin en güzel yaptığı şeydir.