bugün

Yönlendirme ve yönetme duygusunun bir insanın doğasında bulunması durumu.
derin bir analiz yaptım ve bu vasfın yalnızca insanların kafasındaki bir takıntı olduğuna karar verdim. esasında lider olmak için gereken tek özellik kararlılıktır. kararlılık için de tecrübe gerekir. yani belli bir birikimi olan herkes lider olabilir.
bu ülkede birine "liderlik vasfı yok" deniyorsa o kişide olmayan şey liderlik vasfı değildir. kibirdir. net.

kapitalist sistemde lider olan kişi kibirli olmak zorundadır. bir alttakini ezebilmek için. eğer böyle bir sistemde dahi kibirli olmayan bir lidere sahipseniz onun değerini bilin. liderlik vasfı yok diyerek karalamaya çalışmayın. çok ararsınız.
toplumların bakış açısına göre değişen bir şey.
Herkeste olmayan. Bende yok örneğin.
herkese göre bu kişi tayyip gibi olması gerekendir. onun gibi essin gürlesin ister herkes. o yüzdendir ki kılıçdaroğlu falan sevilmez.

size lider değil, şovenist lazım.
Bende zerre i miskal kadar olmayan özellik. Verilen her işi elime yüzüme bulaştırırım. Sorun çözme konusunda sıfırım.
Doğuştan sahip olduğum vasıflardır.
Hiçbir erdeme sahip olmayanların kendilerine vehmettikleri özellik. Misâl;

(bkz: recep tayyip erdoğan)

Bu tür adamlar çiğ kişilikli, hazımsız, kompleksli olurlar. Çevrelerindeki kalabalık arttıkça egoları daha çok şişer ve giderek kendilerini seçilmiş kişi zannetmeye başlarlar.

Not: zekâ, bilgi, başarı gibi erdemlerin sahiplerinde böyle bir risk pek yoktur çünkü onlar genelde kompleksli değildirler.
Doğuştan gelen muafıza edilmesi gayet zor bir özelliktir.
doğuştan gelen genellikle kişinin değilde çevresindekilerin tespit ettiği özellik.
işler yolunda giderken oynamak suni durur. kriz anında hayat kurtarıcı rol üstlenmektir. sorumluluktur. her babayiğidin harcı olmayandır.
en tepede oturan zat ı muhteremin de sahip olamadığı vasıftır. ülkedeki siyasetçiler içerisinde hiç birisinde yok maalesef. sürekli birbirleri ile didişip sürekli sınırların dışarısına odaklanmaktan içerideki şeyleri göremiyor hiç birisi. yönetmesi gereken liderlik etmesi gereken halkın hangisi olduğunu bilmeyen adamlardan lider olamaz zaten..
doğuştan gelir, sonradan öğrenilmez, öğrenilemez.
bende olmayandır.
"Liderlik vasfı sonradan kazanılmaz" diye kesip atmak bence doğru değildir. Zira insan karakterini şekillendiren eğilimleri ve yönelimleri tetikleyen hayatta yaşanan önemli tecrübelerdir.Sorumluluk alımı, başarılar ve kazanımlar özgüveni , özgüven de liderlik yönelimini kolaylaştırır. Stratejik düşünmek , soğukkanlı ve kararlı olmak liderlik vasfını geliştiren faktörlerdir. O nedenle "bende liderlik vasfı yok" yakınımı tam olarak gerçeği yansıtmamaktadır.
Kimseyi kırmak istemem ama aslan burcunda olan birseydir. Yalnız bilgisi dahi olmasa liderlik etmeyi severler, o yüzden bazen beni çileden çıkarırlar.
Büyük lider, doğru analizi yaptıktan sonra alacağı sorumluluğun bilincinde karar veren insandır. Benim cevremdekiler hep beylik kararlar alırlar ama altları boş ne yazık ki.
Tüm genellemeler gibi benimki de yanlış olabilir
Lider ile yönetici arasında fark vardır.
https://www.youtube.com/watch?v=aMYAtbWrMbU

https://www.youtube.com/watch?v=SP_ksYIwJUo
ağır bir yük. altına girenlere saygı duyuyorum.
promptersız konuşamayan birini türk milletine kakalama bahanesi.
görsel
Kim derdi ki Türkiye yi yönetecek bir gün bu çocuk.
ben demem hiç de demedim.
Gılışdar'da yok.
kılıçdaroğlu'nda olmayandır.
Lider olunmaz, lider doğulur...