bugün

-Bi bidon düştü birader
+ohh.. bende libidom düştü sandım
-y-yok damacana diyorum
+Damacana alana pompa bedava
-Oldu kolay gelsin
+SEks lazım mı?

aklıma hep Yiğit özgürün bu karikatürünü getiren kelime.
yoğun yaşama isteği,enerjisi. anlatılması pek mümkün olmayan duygular toplamı.
Roger KENNDY nin bir kitabı.
bahar aylarıyla birlikte saldırıya geçip insana eziyet eden hormonumsu.
kendisi hormon değildir.
Sevisme potansiyelidir... Dusuk olmasina erkeklerin katlanamayacagi bir durumdur..
derki'den 'cem şen' libido kavramını platon yaklaşımıyla ele almış:

- Güçlü bir zihin cinsel dürtüleri denetim altına alabilir mi? Zihinsel güçlerimizi kullanarak cinsel enerjimizi* başka enerji türlerine dönüştürebilir miyiz?
+ hayır. Cinsel enerji zihinin kontrolünün dışındadır. Bu enerji zihnimizi etkiler ama zihnimiz cinsel enerjimizi etkilemekte yetersizdir. Yazımın başlarında da belirttiğim gibi, kadınların ve erkeklerin cinsel enerji açısından daha güçlü ve daha zayıf oldukları dönemleri yani adet dönemleri vardır. Bu dönemler zihnimiz tarafından belirlenmezler ama dönemlerin kendileri zihinsel durumumuzu belirlerler. Örnek olarak kadınlar genellikle adet dönemleri öncesinde daha duygusal, daha gergin ya da daha enerjik olurlar. Elbette bu bir genelleme; çünkü her insanın beden yapısı farklı olduğu için her kadın adet dönemlerinden farklı şekillerde etkilenmektedir. Aynı durum erkek için de geçerlidir. Cinsel enerjinin yüksek olduğu ve düşük olduğu dönemler bizim hayata bakışımızda farklı yaklaşımlar benimsememize neden olurlar. Cinsel enerjimiz yüksek olduğunda daha olumlu ve umutlu; ama aynı zamanda daha saldırgan olabileceğimiz gibi, enerjimiz düşük olduğunda daha sakin ve huzurlu ama bazen de daha depresif olabiliriz. bunun için kişinin bedensel özelliklerini incelemek gerekmektedir. Eğer içinde yaşadığınız coğrafi ortam, cinsel enerjinin artmasına izin veren bir ortamsa başka bir hayat görüşü ve felsefe, cinsel enerjinizi azaltacak bir ortamsa başka bir hayat görüşü ve felsefe yaratabilirsiniz. Kuzey ülkelerinde* yaşayan insanlarla Tayland gibi sıcak ülkelerde yaşayan insanların felsefeleri arasındaki fark gibi. Bu nedenle bir takım meditasyon ya da enerji çalışmalarının yılın belli bir zamanında yapılması gerekmektedir. Örneğin, beden enerjisini* toplamak ve spiritüel gelişimde gerekli olan tohumu atmak için yapılan ve 100 gün olarak adlandırılan çalışma genellikle sonbahar sonunda başlayan ve kış döneminde yapılan bir çalışmadır. Bunun nedeni, cinsel enerjinin kış döneminde daha sakin olmasıdır. Hatta cinsel enerjinin daha da sakinleşmesi için tüketilen et miktarı azaltılır, daha az uyunur, tütsü kokusu, ekmek kokusu gibi kokulara yönelinir ve zihin daha az uyarılır. Zihin cinsel enerjiyi denetleyemez ama cinsel enerji zihini etkiler.
Libido, sigmund freud tarafından ortaya atılan, insanoğlunun ana sorun kaynağı olarak görünen, bastırılmış duyguları insan benliğinde ateşleyen terimdir. türkçede cinsel istek olarak kullanılır.

libido genel anlamıyla seksüel istek olarak kabul edilir. daha teknik tanımıyla Carl Jung tarafından bulunmuştur. genel olarak libido, özgür yaratım ya da psişik olarak bireysel gelişimi ileri iten enerjidir. libido destek işidir..

freud'a göre libido içgüdüsel enerjidir. uygarlaşma davranışının uzlaşımlaşması ile çatışma halindedir. toplumsal konforun getirdiği libidoyu kontrol etme id olarak tanımlanır.
sol frame'ye bakılırsa an itibariyle uuserlerin libidosu artmıştır.

(bkz: bir orospuya aşık olmak)
(bkz: geneleve gidip orospuyla sohbet etmek)
(bkz: g string giyen kadın her an cinselliği düşünür)
(bkz: dudaktan dudağa öpüşmek)
(bkz: sevişirken dikkat edilecek hususlar)
(bkz: kadın cinselliği)
(bkz: sevişmek sevmekten gelir)
(bkz: kırk bakireye tapmaya bal yanaktan tatmaya geldim)
(bkz: türkiye de sapıklığın her geçen gün artması)

- son başlık tamamlayıcı olmuş. *
Yüksek seviyede libido insanı mutlumu edip etmediğini cogu zaman çözemediğim garip bir paradox.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.