1. 1.
  1952 doğumlu irlandalı aktör.
  kanımca en iyi oyunculardan birisidir.yer aldığı filmlerdeki duruşu ve uslubu ile beni kendisine hayran bırakmıştır.özellikle schindlerin listesi filminde canlandırdığı oscar schindler karakteri ile bence şimdiden sinemanın unutulmaz oyuncuları arasına girmeyi hak etmiş oyuncudur.
  ayrıca yine dünyaca ünlü edebiyat esri olan sefiller in sinema filminde Jean Valjean rolüyle son derece başarılı bir iş çıkartmıştır.
  6 ... msd
 2. 2.
  neredeyse oynadığı her filmde bir şekilde ölmeyi başaran irlanda asıllı aktör.
  fena halde fidel castro'ya benzemektedir.

  neeson:
  pics.livejournal.com/obi_wansgirl/pic/0002z41p
  http://www.cinoche.com/im...lites/2005/liamneeson.jpg

  castro:
  http://www.banderasnews.c...0512/images/mexaffair.jpg
  kangwaw-cyber.blog.m3-access.com/albums/2006/06/Fidel-Castro.jpg
  3 ... halit ayarcı
 3. 3.
  2009 yılında gösterime girecek olan lincoln adlı filmde, amerika' da köleliği kaldıran amerikan başkanı abraham lincoln' u canlandıracak olan irlandalı aktör.
  2 ... legend of the stranger
 4. 4.
  iri yarı uzun boylu olmasına rağmen iyi aktörler sıralamasında hep ilk ondadır.özellikle tarihi kişilikleri canlandırmada çok başarılı olan bu karizmatik abimizin micheal collins performansı mutlaka izlenmelidir.
  ... sex files
 5. 5.
  sanat dünyasının en karizmatik oyuncusu.
  ... hebeley episode ii
 6. 6.
  abraham lincoln ü abrahamdan daha iyi oynayacak adamdır.
  1 ... hebeley episode ii
 7. 7.
  taken isimli filmde rol nasıl yapılır konulu tezi şiddetle tafsiye edilen aktör. film klişelerine atıfta bulunup çok sağlam taşı gediğine koyduğu sırada karizmanın tavanına vurduğunu göstermiştir bu filmde.

  - beni lütfen anla tamamen bir işti kişisel değildi.
  - benim için tamamen kişiseldi.*
  1 ... butun sifatlari tamlarim
 8. 8.
  gerçekten oynadığı her rolün hakkını fazlası ile veren ve oynadığı karakterlere ayrı bir karizma katan aktör. bütün filmlerini takip ediyorum.

  http://www.imdb.com/name/nm0000553/
  ... eurasia
 9. 9.
  yakın zamanda dünyalar tatlısı eşini kaybetmiş olan yetenekli oyuncu. batman begins'deki performansıda izlenmelidir bence.
  ... aylak
 10. 10.
  her rolün üstesinden layıkıyla gelen mükemmel aktör. schindler's list filminde harika bir performans sergiler, taken filmini bir seviye yukarı taşımıştır, batman begins filminde de oynamıştır. kingdom of heaven'da kısa süreli rolüne rağmen gayet iyidir.
  1 ... frank slade