1. 1.
  genellikle 90 doğumluların girdiği sınav. son lgs olma özelliği taşıyor, çünkü 2005 yılında sınavın adı oks olarak değiştirilmiştir. sorular kendisinden önceki lgs'lere göre çok daha ağır olmakla beraber, ortalarda uzun süre* bu sene soruları tübitak hazırlamış iddiaları gezmiştir. hatta olayı abartıp, o sene öss'ye gircek kişilere, lgs sorularını çözüp moralinizi bozmayın boşverin demiş çoğu hoca, bu da çoğu kişinin konuştuğu bir efsanedir. sonuç olarak bu sınav, türünün son örneği ve türünün en zoru olma sıfatlarını taşır. zor olması sebebiyle iyiyle kötüyü en iyi şekilde ayırmıştır.
  2 ... mini mini bir nick konmustu
 2. 1.
  88 net yapıp erkek lisesine kapağı attığım sınavdır. keşke sözlükte çalışsaymışım *
  1 ... etienne
 3. 2.
  şahsıma 64 netle silme uyuşturucu kullanan, kutu kolanın içine bira katıp sonra müdür tarafından rencide edilince intihar eden ve tenefüslerde uzun eşşek oynayan öğrencilerin bulunduğu güzide bir anadolu lisesini kazandırmış sınav!
  ... sosyalpenguen
 4. 3.
  (bkz: 90 li jenerasyonun bahtsızlığı)
  3 -1 ... emrah potter
 5. 4.
  89-90 doğumluların eğitim kurumlarının tersine denk geldikleri bedbaht sınavdır. bu sınava giren mini mini yavruların pek çoğu sınavdan sonra inci taneleri dökmüşlerdir.* öss düzeyindeki sorularıyla uzun süre kendinden bahsettirmiştir. puanlarda o kadar çok düşüş yaşanmıştır ki bursa ilinde 790 ve üzerinde puan alanlar güzide anadolu liselerine yerleşebilmiştir.
  2 ... aura
 6. 5.
  830 puanla bayrampaşa anadolu lisesi ne gitmeme ön ayak olan sınavdır.
  2 ... liverpoolmlt
 7. 6.
  790 puanla salaklık edip kepirtepe anadolu öğretmen lisesine gitmeyip uzunköprü'de ki anadolu lisesine girdiğim sınavdır.
  ... sopartacus
 8. 7.
  820 puan alarak uzunköprü'deki anadolu lisesine gittiğim sınavdır. edirne anadolu öğretmen lisesi' ne neden gitmediğimi hala merak ederim. içimde hala bir uhtedir.
  -1 ... deleted exclurel
 9. 8.
  bu sınavın sonunda 3. yerleştirmeler olmuştur ayrıca.
  ... anything is possible
 10. 9.
  matematikte 4 yanlış 3 doğru yaptığım, buna rağmen 727.600 yapıp 730.xxx le son öğrencinin kayıt yaptırdığı, anadolu liseleri vb liselere girmek için yapılan sınavdı.
  ... sen de mi brutus