bugün

behzat ç ve üsküdar'a giderken ile birlikte türkiye'deki en iyi üç diziden biri.
behzat ç ile birlikte kaçırmadan izlediğim iki diziden biri, bir de leyla ile mecnunda beraber oynadıkları bölüm yok mu? coşkuyu tavan yaptırmıştır.
ne sen leyla ne ben mecnun hüzünlü akşam içmişiz işte hepsi bu.
la la lalalala la la la lalalala ...
http://www.youtube.com/watch?v=_wwcvwujiz0
trt 1 de yayınlanan arabesk konusu olacağını düşündüğümden hiç izlemedeğim, izlediğim ilk bölümde de beni yanıltan dizi.
geç keşfettiğim için izleyemediğim dizidir.*
üsküdara giderken'in final bölümün yapmasıyla oğuz karakterinin buraya geçeceği konuşulan türkiye'nin en komik dizisi.
--spoiler--
-o gemi mutlaka gelecek bir gün mecnuun!
- nasııl!
- o gemi diyorum mecnun, mutlaka bir gün gelecek mecnuuun!
- ah be abi ne gemiymiş o gemi de gemi de gemiy de gemi! ne var ki o gemi de o kadar?
- babam var mecnun babam! burdan gelip alacak beni.
- senin baban...
- nasııl?
- senin baban... senin baban o gemi de be ismail abi ben biliyorum o gemide, o gemi kesin gelecek bir gün

--spoiler--

geç fark ettiğim için izleme fırsatı bulamadığım dizi. sadece ismail'in aile hayatını ve aileye bakış açısını izledim ve çok ilgimi çekti.
özetle: ailecek izlenebilecek güzel bir dizi.
yeni sezon başlayan kadar her bölümünü tekrardan izlemeye başladığı müthiş dizi. her karakter inanılmaz eğlenceli ama ismail abimiz 10 numara. nam nam nam, olaylar olaylar, fıççıçı fıççıcı deyip oynaması insana bütün dertlerini unutturur.
samimi ve bizden , izlenesi dizi.
türkiye de ekranlara gelmiş en güzel komedi dizisidir.avrupa yakası diyordum ama avrupa yakasını burhan abi için izlerdik ama leyla ile mecnun da bütün karakterler komik.geniş aile var bi de ama o da aşk ihtiras entrika bokunu çıkarttılar.

özet geçiyorum:en kaliteli komedi dizisi izleyin pişman olmazsınız.
--spoiler--
-mecnuun !
+hop ?
-n'aber ?
+çok üzülüyorum...
-ben de yeni işe başlıyorum !
--spoiler--

ahahhaa.
trt nin 7 numaradan sonra çektiği en iyi absürt komedi dizisi.
izleyin, izlettirin. valla çok güzel olaylar dönüyor. bir de, bir de yalan şarkısı varya 10 numara.

--spoiler--
düşerken, duramazsın
susarken, anlatamazsın
belki de, ne bileyim ben
uzaksan, duyamazsın
bıraksam, bulamazsın
nerdeyim, biliyorum ben
yalan… ne diyorsam, ne duyduysam hep yalan
yalan… kim ne dediyse, ne duyduysam yalan.
duramaz ki yanan, bulamaz ki arar
duruyorum ben…
yalan… ne diyorsam,ne duyduysam hep yalan
yalan… kim ne dediyse, ne duyduysam yalan.
bilirsen unutamazsın, aşikârı saklayamazsın
kimdeyim arıyorum ben.
sorarsan açamazsın, kurursan damlayamazsın.
belki de kuruyorum ben
--spoiler--
bu pazartesi yeni bölümüyle ekranlarda olacak kral dizi.

ismail abi; sezon finalinde bizi mafetmiştin ama artık sağlam güldürürsün herhalde.
şuanda trt1 ekranlarında yayınlanan ve yönetmenliğinin Onur Ünlü'nün yaptığı absürd-komedidir. yeni bölümlerini sabırsızlıkla beklediğim, eski bölümlerini de defalarca izlediğim çok güzel ve izlenesi bir dizidir.
ramadan is coming diyerek kırıp geçiren erdal bakkala sahip olan harika dizi.
Trt 1'in sevilen bir dizisidir. Çok Komik olarak değerlendirelecek kadar da güzel bir dizidir.
--spoiler--
erdal bakkal: ben şimdi cazibemi kullanarak kadını oyalayacağım.

mecnun: neyini, neyini?
--spoiler--
en güzel bölümlerinden birisi de 12. bölümdür.
behzat ç. bu bölümde diziye renk katmış, komik mi komik diyaloglar yaşanmıştır.

hele ismail abinin istanbul'dan ankara'ya bagajda gitmesi.. çok güldüm.
*
- mecnuuunn!
+ hooop!
- napıyon
+ neyi napıyon
- napıyon yani
+ napim geldim duruyom canım sıkkın
- hayırdır?
+ nasıııl ?
- hayırdııır ?
+ leylaa !
bir süre bağrışarak konuşmadan sonra
- lan demiyo olum la diyo la
+ ladiyo ne la ? *
--spoiler--
ramadan is coming
--spoiler--

yardırmaya başladı.
trt dizilerini, kurumun ağır sansür ve muhafazakar tavrından dolayı haklı bir önyargıyla izlemezdim. dizinin kahramanlarını kim olduklarını bilmeden behzat ç'nin malum bölümünde gördüm. artık dizi benim için bir fenomendir. pazartesi'yi iple çekiyorum fakat yine de dizinin trt'den dolayı tam istediğini yapamadığını düşündüğümden mütevellit daha özgür olucakları özel bir kanala transfer olmalarını umuyorum.
yavuz hırsız'ın sezonun 4. bölümü itibariyle yeniden katılacağı dizidir; paniğe mahal yok.

Ayrıca

(bkz: yangın var)
yeni sezonun yayınlanan ikinci fragmanında ismail abinin halleri yardırmıştır yine.
(bkz: ben senin ağzından çıkanla kulağını döverim yemin ediyorum senin)
bir başka sahnede;
mecnun:6500km yol yüzdük ve sen kumdan kale mi yaptın abi?
ismail abi:heee
daha nolsunki?
yeni sezonun pazartesi başlayacağını duyduğum an hayat sevincimi geri kazandıran dizi. eski bölümlerini hatim ettik yeni bölümleri bekliyoruz. özledik daha ne olsun!
güncel Önemli Başlıklar