bugün

Skeçlerinde rte ve emine Erdoğan'ı canlandırıp usulünce eleştiriyordu. Ulan adamdaki cesarete bak helal olsun diyordum. Belki ozamanlar bu konular birazcık daha esnekti ama şuanda bunu yapmayı bırak dokunduracak bir şey bile yapılmıyor yapılamıyor. Yanisi Büyük sanatçıydı vesselam.
Adamdı,şahsen tanışmadım fakat televizyonda gördüğüm ve izlediğim kadarıyla insanoğlu insandı.Rahmetle anıyorum.
insani duygularini kaybetmemis ve halkini seven biriydi.

kisacasi icinde Sevgi barindiran ender insanlardandi.

isigin bol olsun.
Skeçlerinde Türk polisini kötü gösteren biriydi.

Benim için iyi adam değildi.

Yüce Allah türk'ü hainlerden, zalimlerden korusun.
komiklik adı altında gizliden devlete başkaldıran
çakma sanatçıydı. allah rahmet eylesin desek adam
ateist düşüncede biriydi oda olmuyor. yazık..
akp, mhp ve bunların ağababaları fethullah cemaati ve erbakancılar'ın yapamadıkları muhalefeti yapmıştır yıllarca. bakın bu adamı hadsizce eleştiren amın feryadları, fetö'ye ne istiyorsa verirlerken, levent kırca ekranda yaptığı skeçlerinde "sıçarım darbenize" diyordu paşalara.
Allah rahmet eylesin bugün ölüm yıl dönümü. Delikanlı bir adamdı iyi muhalefet yapardı hem de parti gözetmeksizin. Şimdiki ergenler sadece bu dönemi bildiği için kendisi ak parti karşıtı sanır aslında kendisi hükümet olmuş ve işini aksak yapan herkesi eleştirdi senelerce. Evet.
şuraya gecmis mutlu zamanlarindan bir manset koyalim. ruhu şad olsun.
görsel
Her dönemin muhalifiydi. Kimseye yalakalık yapmadı. Her insan gibi hatalarıyla, doğrusuyla yaşayıp öldü. Önemli olan kubbede hoş bir seda bırakabilmek.

1976 yılında ecevit’i Makamında kendisi olarak değil; Nasrettin hoca figürüyle ziyaret etmişti. Bu kostümle Mizahçı olduğunu, muhalif olduğunu ön plana çıkarmıştı. Ki Bülent Ecevit en çok eleştirdiği, tiplemesini yaptığı kişilerden biridir.

görsel
Fatih altaylıyla ekranların önünde fena kapışmışlardı. Rahmetli eski karısıyla da atışırdı. Oya başarla Birgün Gazetecilerin önünde kapışırlarken kadın rahatça konuşamaz. Çapkınlıklarını söyleyemez. Rahmetli lafı dolaştırıp öyle bir noktaya getirir ki söylediği söz parlak mizahi zekasını ortaya koymaktadır:"ne yani sen şimdi beni teknik sebepler yüzünden mi boşadın?". Sözünü sakınmayan yiğit Mert adamdı rahmetli. Oyuncuydu ama oynamazdı. Olduğu gibi görünen içi dışı birdi. Olacak o kadar da bugüne kadar yapılan ve artık yapılamayan siyasi hicivlerin en güzel örneklerini sergiledi yıllarca. Sonra baskılara yıldırmalara engellemelere dayanamayıp bırakmak zorunda kaldı. Halkın içinden ama halkına tepeden bakmayan bir sanatçıydı. Allah rahmet eylesin..
Gte g.t diyen nadir "sanatçı"lardan.
görsel
çok değerli bir sanatçıdır.
ondan sonra malesef siyasi hicivde öldü.

hiç bir komedyen cesaret edip gıkını çıkaramıyor.
zamanında g*te g*t diyebilen bir sanatçıydı. Ruhu şad olsun.
olacak o kadar'da ecevitle şey geçtiği bölümlerde yerlere yatıran komedyen.

geçiniz.
ölümünden sorumlu olan şerefsizin hem levent kırca'ya, hem de diğer insanlara verdiği tüm acıları 'kendi meşrebine en uygun biçimde' tadarak yavaş yavaş ölmesini yürekten diliyoruz. bu demektir ki, işbu gözü doymak bilmeyen bir aç olduğu şüphesiz olan şahsın çekebileceği yegane acının da çaldıklarını geri vermek olduğunu bilenlerdeniz.

biz sadece şerefsiz diyoruz, o kendisini gayet iyi bilir.
doğrularıyla yanlışlarıyla göçüp gitmiş, sahte commie vatan hainleri tarafından etinden sütünden yararlanılarak günümüz türkiye'sini okumakta güçlük çektiği için kullanılmış bir adamdı.
Ümmetin liderini sevmezdi, ümmet düşmanıydı, ateşi bol olsun.
Olacak o kadar izleyerek buyudum. En etkili muhalif mizah yapan oydu. Yasasa uzunada mesaj gonderirdi. .
rahmetli yaşasaydı muhtemelen hapse atılırdı.
malum siyasi oyunlar oynamayı çok seviyordu. hiçbir parti ayrımı yapmadan herkesle ilgili oyunlar çekerdi.
halen geçmiş yıllarda çektiklerini izliyoruz ve gülüyoruz. hatta bir çoğu çok eski olmasına rağmen günümüzde bile geçerliliğini korumaktadır.
düşünme ve konuşma ile ilgili baskılar azaldığında yeniden o güzel yıllara dönülecektir. umudum tam.
Fatih Altaylı'ya yalaka demişti.
2000 yılında lösemiye yakalanıp atlattığı iddia edilen rahmetli.
Fakat pek inanasım gelmedi, çünkü 2000li ve 2010lu yıllarda levent kırca ekranlarda hep dinç ve sağlıklı görünüyordu. Vefatından birkaç ay öncesine kadar hasta olduğunu da duymamıştım.
mükemmel bir zekaya sahip ve korkusuz insandır. bir daha böylesi zor gelir dedirtir. Rahmetle anıyoruz.
cem yılmaz'a ve okan bayülgen'e zamanında iyi ayar vermiş.