bugün

entry'ler (1491)

sözlük yazarları şu an ne yapıyor

Viskimi eşimle birlikte arada kaçamak yaparız diye aldığım fakat diğer eşi kırılan bardagima koyup sigaramı yaktım ve müzik dinleyerek yazıyorum. Öyle burjuva gibi göründüğüne bakmayın viskiyi Gürcistan'dan ucuza çözdüm, evim bir hapishaneden farksız giriş katta önünde istinat duvarı olan insanların senden 10etre yukarıda yürüdüğü bir yer.
Edit: yarın sabah Koçtaş da olan satış danışmanı görevime ilçe değiştirerek gideceğim.

sözlük yazarlarının itirafları

Sanırım lenfomayım, çok korkuyorum öyle ölmekten falan değil (zaten sonrasına inanmıyorum) küçücük bir kızım var elinden tutup okula götüremeden, bana başını yaslayıp sımsıkı sarıldığını hissedemeden, elinden bir kahve içip sigaramdan bir nefes cekemeden girmekten korkuyorum.

neden intihar etmiyorsun

Bir küçük kızım var gerisi de önemli değil zaten.

en mutlu olduğunuz zamanlarınız

Yazmak için 10 dakika düşündüğüm fakat kararsızlıktan değil, o kadar çok mutlu olduğumu düşündüğüm bir zamanım olmadığından, bulamadığımdan yazamadığım zamanlardır.

sözlükte yıllarca yazmak

10 yıl oldu, sanırım lisedeydim ilk zamanlar incinin 3. Nesili buranın 8. Nesiliyim. Şimdi üniversite bitirdim evlendim 1 haftaya kızım doğacak. Sayende yasliligimi yüzüme vurdum.
(bkz: telefondaki adam)
(bkz: bir zamanlar buralar hep dutluktu)

türk dizilerinde eşcinsel karakterlerin olmaması

ülke genelininçomarlık seviyesine baktığımızda bu gayet de normal olan bir durumdur.
biraz nazik olan bir erkeğe ılık, hafif sert olan kadına erkek gibi söylemlerde bulunup hakaret ettiğini hissettiren bir topluma bu tarz şeyler ters teper. bir başka açıdan da öpüşmeyi kötü örnek görüp herkese atlayan 3 eşli kekoları normal gören, silah ve uyuşturucu taciri adamları sempatik gösteren dizilere denk geldikçe yine yeniden bu duruma şaşırmıyorum.
ha bir de (bkz: rtük)

yakışıklı olmadığı için hiç çok sevilmeyecek olmak

saçma bir kanıdır. yakışıklı değilsindir evet ama kendinle dalga bile geçerek espri yapıp güldürsen +1 puan, zeki kıvrak zekalıysan +1 puan, kültürlü ve yaşamayı öğrenmiş kendinle barışıksan fit bir vücutla * eksi yönlerini tolere edebiliyorsan çok da güzel sevilirsin. tabi buradan kendimle barışığım cümlesini aptal aptal 175 cm boyum var 95 kilo yağlı ve sivilceliyim ama kendimi seviyorum tribine girmemelidir. kendimle barışığım böyle bir şey değil arkadaşlar yapmayın.

çirkin kızla çıkmanın amacı

içerisindeki cevheri görmenin sonucudur.
(bkz: adam pisliğin teki çıktı rıza baba)

bir şey istenildiğinde hayır yapmam diyen kadın

kararlarını kendisi verebilen dik duran bir kadındır. kaçırılmamalıdır. tabi ki her şey gibi bunun da fazlası ömür törpüsü olur.
(bkz: bokunu çıkartmak)

bekçilerdeki polis havası

Bir türlü anlayamadığım ama hayatı boyunca bir baltaya şap olamayacağını düşünen insanların aniden silah ve zor kullanma yetkisine sahip olmalarıyla gelen ruh halidir. Bende arada denk geliyorum bu tiplere ama hepsine mal edemem tabiki her meslekte bu türlerden var. Ama yine de ,
(bkz: bekçi özel harekat)

doggy de eğilemeyen kızı görünce bir sigara yakmak

Demekki profesyonel değilmiş olum bir de bu açıdan bakın lan. Yine de kötü olan bir durumdur.
(bkz: please try again)

cami yaptırmak vs diyaliz makinesi bağışlamak

Net diyaliz makinesidir.

türk kızlarının meme uçlarının kıllı olması

Sevişmeden hemen sonra seviştiğini her yere bildirmeye çalışan abaza ezik tespitidir.
(bkz: inandık tamam)

regl olunca üzülme oral yaparım diyen kız

Helal olsun hiç fırsat vermeyen kadındır. Peki erkek bu durumda ne yapar?

kadına şiddet uygulayan erkek

insan olmayan şerefsiz canı varlıktır. Çok eskiden o şerefsizler den birisinin yakın bir akrabam olduğunu ve o anları hatırlarım hiç hoş değildir ve garip bir şekilde o kişi ölmüş olmasına rağmen onu özlediğini dile getiren bir eş, onu ne kadar sevdiğini anlatan bir oğul görüyorum. Sanki o kadar dayağı yiyen hor görülen kendi değilmiş gibi, burnu kanayan kadar darp edilen o evlat değilmiş gibi bunları dile getiriyorlar. işte bunu anlamıyorum çünkü hepsi şu an aşırı şiddete meyilli, çocuklarını bayiltana kadar dövmüş berbat insanlar ve kendilerine bunu yapanın o olduğunu unuttular. Buyuklerimden duyduğuma göre kahvede okey oynarken yenildi diye karısını dövmüş. Gerçekten her şey bu kadar basit mi?

insanın kendisini özgür sanması

emile durkheim okuyanların bildiği üzere yalnızca başkalarının yonlendirmeleri etkileri ile yaşayan ve ölen, başkalarını * duymadığımız da özgür zanneden canlıların yanılsamasıdır.

nasıl birisiniz

Sanırım yaşlandıkça depresif olmaya başlayan bir bireyim olarak cevaplandırılacaktır.

mobil uygulamaların aklımızı okuması

kişiselleştirilmiş reklam adı altında kişisel verilerinizin aslında ne kadar da ortada ve ucuz olduğunu gosteren hadisedir.

10 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz

Saçma sapan kendini kurumsal sanan firmaların sohbetin sonlarına doğru karşı tarafa yönelttiği sorudur.
Hiç bir yerde görmüyorum yine felsefe mezunu bir şef garson veya restoran müdürü ama küçük bir kızı olan adam olarak görüyorum. Değişirse editlerim.

çorbacıda 1 çorbayla 5 sepet ekmek yemek

Dükkan sahibini çileden çıkaran, çalışanı küfüre iten, çorba içene para veriyoruz gayet normal dedirten durumdur.