bugün

adamlar seçilmemek için her şeyi yapıyor.
sezgin tanrıkulu chp'nin sayılı o.çocuklarından biridir umarım tez zamanda ihraç edilir ancak, şu haberi bırakıyorum dislike atmadan önce habere bir göz atın.

https://www.sozcu.com.tr/...-gondere-cekildi-1701800/
akp'lileri kastetmemiş herhalde. daha nasıl saygı gösterecekler, bir öpüp alınlarına koymadığı kaldı.
görsel
görsel
görsel
artık şunu bir açıklığa kavuşturalım. ırak'ta özerk bir kürdistan yönetimi vardır ve başkanı mesud barzani'dir. türkiye ile iyi ilişkileri vardır, petrol ticareti yaparız. kuzey ırak'ta o kadar operasyon yapıyoruz ve bir günde çok fazla pkk'lı öldürüyoruz çünkü mesud barzani'nin ordusu peşmerge ihbar ediyor. ha ırak bölünsün bağımsız olsunlar umrumda olmaz. bizim sorunumuz türkiye'yi bölmek isteyenlerle. hem böylece tehcir kanunu bile uygularız.
Ulan bu bayrağı kullananlar 2 milyar dolar kaldırdı halk bankasından geri alındı mı bilinmiyor Bi vekil çıksada soru önergesi verse ortamlarda döviz yok ötv yi kökleyelim diyenler aha orda 2 milyar dolar var gidin alın.

Neyse suriyeli 40 milyar dolar mursiye 3 milyar dolar sudana bilmem kaç milyar dolar bize gelince üst sekment ötv haşırt diye.
hakikaten bu rezil pkk sempatizanını hala atatürk'ün partisinde tutan güç nedir?
chp nasıl bu adamı hala partide barındırıyor.

ulan adam resmen kürdistan bayrağı paylaşmış ve "bu bayrağı tanıyacaksınız" diye de dikte etmiş.

chp'liler de bu rezilliği akp'nin yaptığı diğer rezillikle savunmaya çalışıyor.

akp barzani ile birlikte kürdistan bayrağı astı, o halde sezgin tanrıkulu da kürdistan bayrağı paylaşabilir yani. ha ok o zaman...

yahu rezillikler ülkesi olduk.

hiçbir kırmızı çizgimiz, hiçbir milli yanımız kalmadı.

akp'nin de, chp'nin de, bu iki partinin fanatiklerinin de, kürdistan'ın da, barzaninin de, sezgin tanrıkulunun da allah belasını versin...

yerle yeksan olun inşallah hepiniz...
Beyler başlığı okuyup kürdistan bayrağı diyince ben de pkk bayrağını paylaşmış zannettim adamın twitter hesabına baktım ırak kürdistan bölgesel yönetiminin bayrağını paylaşmış ne var bunda garip olan anlamadım acaba kürt kelimesine ve Kürt kelimesinin geçtiği herşeye bir alerji mi var onu anlamadım kürdistan bölgesel yönetimiyle hükümet görüşüyor ticaret yapılıyor adam kalkıp gelince bayrak göndere çekiliyor hiçbirşey yok ama sezgin tanrıkulu paylaşınca başlasın saldırılar beyler sezgin tanrıkulunun görüşlerini tasvip etmem ama bu konuyla alakalı da saldırıya geçmek çok manasız ve boş...
Sana göre bayrak, bana göre paçavra. Paçavranı al kaybol burdan. Biride tutmuş altına yorum atmış bu paylaşım bütün ırkçıları deliğinden çıkarır diye. Biz ırkçıyızda siz necisiniz? Siz kürdüm diyince insan hakkı biz türk 'üz diyince faşist oluyoruz he?
türkiye cumhuriyeti dışişleri bakanı mevlüt çavutoğlu barzanilere daha üç gün önce (cuma sabahı) kürdistan bayraklı kahvaltı vermiş. ankara'da.
görsel
iyi parti sakarya il başkanı da "yemekte ne vardı bakan bey, paçavra çorbası mı?" diye tepki göstermiş.
sezgin tanrıkulu da "bayrağa paçavra denmez" diye o twiti atmış.

sezgin tanrıkulu'nun "bu bayrağı tanıyacaksınız" diye bir diktede bulunmasına gerek yok. (akp dönemindeki) türkiye cumhuriyeti devleti kuzey ırak'taki kürdistan bölgesel yönetimini ve o bayrağı zaten resmi olarak tanıyor. hatta ikinci ırak tezkeresinde, kaçak mazot ticareti döneminde, kurulmasında, imarında büyük katkıları oldu. sezgin tanrıkulu'nun burada yapıp yapabileceği "sorumluluklarımızı hatırlatmak".

akp'nin %40 oyu var, chp'nin %25 oyu var (hdp'nin de %10). tepkiyi gösteren iyi parti, bir dahaki seçime barajı geçecek mi belli değil. demek ki türk milleti için de bir sıkıntı oluşturmuyor. üstüne denecek bir şey kalmamış. o parti bu parti fanatiği olmakla bir ilgisi yok.
bence buradaki asıl sorun göndere çekilen kürdistan bayragıdır.
Tuvalet kağıdı paylaşımı yapsa daha iyiydi.

En azından o daha değerli ve insanlığa hizmet eden bir materyal.
arkadaşlar chpli olan ve bu hainliğe kılıf bulmaya çalışanları üzecek ama kısaca bir aydınlatma yapayım.

türkiye cumhuriyeti bir devlet olarak ıkbyi tanır ve uluslararası prosedür gereği iki ülkenin bayrağı da protokollerde yer alır. bu bir sorun değil. bu hareket hiç bir terör sempatizanının ilgisini çekmez çünkü bu bir prosedürdür. ideolojinin istendiği manasına gelmez. bundan güç bulunamaz.

sezgin tanrıkulu denen ve sizin utanmadan savunduğunuz bu adam ise twitterda binlerce kürtçü faşist terör sempatizanı yıkık orospu evladının palazlanmasına yol açmış, attığı twitin altında bir sürü yunan, kürtçü, mısırlı insanın tebrikini almış, bu bayrak denen kağıt parçasının bir devletin resmi prosedürünü temsil etmesindense bir siyasi ideolojinin ülke içindeki destekçilerini temsil ettiğini size unutturmuş fakat bize unutturamıştır.

şimdi ikileyin ve hain bir partide görev yapan hain bir insanı savunduğunuz gerçeğini kabul edemediğiniz için aşağıda ağlamaya devam edin.
"türkiye cumhuriyeti bir devlet olarak ikb'yi tanır ve uluslararası prosedür gereği iki ülkenin bayrağı da protokollerde yer alır" (bu akp döneminde oldu) demekle sezgin tanrıkulu'nun "devletinin resmen tanıdığı bayrağa paçavra diyemezsin" demesinin ne farkı var? ikincisi birincinin sonucu, sezgin tanrıkulusun farkında değilsin.

yada diğer bir deyişle:

sikersin sesini çıkarmaz (akp'nin kürdistan'ın kurulmasına taşeronluk etmesi ve tanıması). ibne dersin çok kızar (tanrıkulu'nun "devlet töreniyle karşıladığın bayrağa paçavra denilmez" demesine aşırı dertlenmek).
siha sezgin'in şaşırtmayan paylaşımı.
bol bol hain besliyoruz memlekette hımnkym.
şimdi daha önce burada defalarca rezil rüsva ettiğimiz yazarlar yine gelmiş utanmadan, biz ne yapıyoruz demeden başlamış ağlamaya.

türkiye cumhuriyetinin ıkbyni tanıması akp döneminde oldu diye tepki veren cahiller var. akp döneminde kurulmuş bir yönetimin bence de chp döneminde tanınması gerekirdi mantıklı. kaldı ki ıkby türkiye ile o dönemlerde iyi geçinmeye çalışan bir ülke.

siz şimdi bilmiyorsunuz ama ırak türkiyenin en fazla ürün ihraç ettiği ilk 8de olan bir ülke. türkiye ıraktan para kazanıyor ve karşılıklı bir çıkar ilişkisi yaratıyor. eğer türkiye ırağın neredeyse en verimli ve en fazla petrolleri peşkeş çekilen ıkby ile iyi anlaşmasa idi o zaman da bu koyunlar "ahpnin dış politihası çoh kötü yeenim" diyeceklerdi.

türkiye ıkbyden faydalanıyordu, pkkya karşı bazen destek dahi alıyordu. akpnin ıkby kurulmasına yardım ettiği bir gerçek, fakat bu sezgin tanrıkulu denen hainin yaptığını savunmanızı haklıya çıkarmaz.

hata hata ile örtülemez. siz ağlasanız da, zırlasanız da terörist kadına rahmet dileyen canan, hakkaride özerklik vereceğiz diyen, ypg terör örgütü değildir diyen genel başkan sizin partinizde, ve siz bu insanları siktir çekmek yerine "e ah parti de şunu yaptı bühüüüü" demeyi tercih ediyorsanız sizin de bu ülkenin hainlerinden biri olduğunuzu artık kabul etmeniz gerekiyor.
akp döneminde o bayrak resmen tanındı mı tanınmadı mı? işine gelince "yuhh kürdistann" falan atar yap, işine gelince sarayda devlet töreninde bando mızıkayla karşıla.
hata hata ile örtülemez. siz ağlasanız da, zırlasanız da terörist kadına rahmet dileyen canan, hakkaride özerklik vereceğiz diyen, ypg terör örgütü değildir diyen genel başkan sizin partinizde, ve siz bu insanları siktir çekmek yerine "e ah parti de şunu yaptı bühüüüü" demeyi tercih ediyorsanız sizin de bu ülkenin hainlerinden biri olduğunuzu artık kabul etmeniz gerekiyor.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

Ey iran Devşirmesi ouroboros çocukları ey...

Siz de mi buralarda yazıyorsunuz?

Bir de utanmadan "Ben de yazdım." diyorsunuz sonrasında değil mi?

Meğerse yazmak değil sizinkisi, bu başka bir şey, çok çirkin ve isimsiz bir şey.

Aynı sizler gibi, kendinizi belli kalıplara sokup gerçek yüzünüzü saklamanız gibi, çünkü sizler en çirkin isimlere layık olan ve aslını gizlemeden bir şeyleri başaramayan sürüngelersiniz.

insanları manipüle etmek için, en büyük Atatürk düşmanları olmanıza rağmen, Ulu Önder Yüce Atatürk'ümüzün ismini istismar ederek, Atatürkçü olduğunuzu iddia ediyorsunuz.

Maskelerinizi çıkardığınız esnada da bunu doğalmış gibi insanların kabullenmesini bekliyorsunuz...

Yatağan kılıçlarını mı özledi o kılıçlara yakışan boyunlarınız anlamıyorum ki.

Oksijen hırsızı kılıç artıkları olduğunuz için pek doğal oysa ki...

Bir yanlışı yanlışla kapatmaya çalışmakta neyin nesi?

Hala neyini savunuyorsunuz böyle bir işin?

Harbiden delirmemek ve sakin kalmak için o kadar çok yazıp yazıp sildim ki.

Yıllarca anlatıyoruz, anlatmaya çalışıyoruz harbiden.

Sizlerin ne denli Atatürk düşmanı, Türk düşmanı birer mezhep faşizmi aleviyle yanıp tutuşan yaratıklar olduğunuzu...

Nasıl ve ne şekilde aynı bu sözlükteki bazı mahluklar gibi Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk düşmanlarının artık CHP'nin içindeki kemik yapıyı oluşturduğunu, CHP'li-Atatürkçü geçindiğini ama dinletemiyoruz biz bu saf insanlarımıza.

Fakat onlarda da suç yok, gerçekten kızamıyorum.

Yıllarca Atatürkçü olduğunu iddia eden Atatürk düşmanlarının kendilerini manipüle etmesi sonucu hala bazı şeyleri görememek, farkında olmamak nasıl bir aciziyettir gerçekten aklım almıyor ve üzülüyorum ne de olsa.

Tarih okuyan yok, geçmişini bilen yok, hayata dair sosyal medyada gördüklerinin dışında bir tecrübesi olmayan bir gençlik yetişiyor ve en tehlikeli olan şey de bu.

Yine, yeniden, üzülerek söylemek zorundayım ki;

Daha hükümetin yönettiği devlet, silah bırakması ve ateşkese zorlanması üzere pkk ile görüşürken, chp'nin ise pkk'nın askerimizle savaştığı, gözümüzden değerli askerlerimize kurşun sıktığı dönemde onun siyasi ayağı ile ittifak yapmasının farkını anlamayan ouroboros çocuklarıyla dolup taşmış başlık görüldüğü üzere...

Emre Taner'i biliyorsunuz değil mi?

Ouroboros çocuğu Abdullah Öcalan'ı ülkemizin yakalamasındaki kilit isim, vatansever bir kahraman olan Mit Müsteşarı...

Yani Abdullah Öcalan denilen ouroboros çocuğunu maymun kafesine tıkmamızı sağlayan büyük adam.

O bile devletin silah bırakması ve ateşkese zorlanması üzere terör örgütüyle görüşmesinin bir ihanet olmadığını, yanlış bir şey olmadığını söylemiş bir insan...

Yeniden hatırlatayım dedim.
bu başlık "terörist kadına rahmet dileyen canan"ın, "hakkaride özerklik vereceğiz diyen"in, "ypg terör örgütü değildir diyen genel başkanın" başlığı değil. bunların her birinin bu sözlükte beşer onar tane başlığı var. ve aynı şizofren aynı 5-6 tane fotoğrafı bıkmadan usanmadan hepsine atıyor.

bu başlığın gelişimi şu şekilde:
cuma günü dışişleri bakanı mevlüt barzani'lerden birisine resmi kahvaltı veriyor. masada kürdistan bayrağı var.
bunu gören iyi parti sakarya il başkanı "Yemekte ne vardı bakan bey, paçavra çorbası mı?" diye twit atıyor.
bunu gören sezgin tanrıkulu "bayrağa paçavra denmez, ırak anayasasında tanınmış resmi bayraktır" diye twit atıyor.

milletin çoğunluğu bayıla bayıla oyunu akp'ye vermiş. cumhurbaşkanına kadar akp de bayıla bayıla kürdistan'ın kurulmasına iştirak etmiş, bayrağı tanımış. sezgin tanrıkulu deyince mi kafanıza dank etti? sezgin tanrıkulu "allah tektir" dese o zamanda mı canan-ypg-sakinecansız tekerlemenizi söyleyeceksiniz?

kürdistan'ın kurulmasından beri iktidar olan akp. kaçak petrol ticaretiyle kürdistan'a can suyunu veren akp. türkiye üzerinde kuzey ırak'tan kuzey suriye'ye ypg'yi nakleden akp. ama ihalesi chp'ye kalıyor. bak sen şu işe.
ahlaksız bir paylaşımdır. sakarya il başkanı nın koyduğu postayı da es geçmemek lazım tabii.
o bayrak muhtemelen ırak kurdistan özerk bölgesi'ni temsilen oradadır.
normal paylaşımdır. türkiye cumhuriyeti'nin tanıdığı ve iyi ilişkiler geliştirdiği özerk bir devlet vardır, bu devletin de bir bayrağı vardır, saygı duyacaksınız, nokta.

bazı siyaset cahilleri işin içine pkk'yı karıştırmaya çalışıyor ama bu konunun pkk'yla hiçbir ilgisi yok. pkk, kürdistan bayrağını kullanmaz bile, kullanılmasına da karşıdır. onun yerine sözde devlet bayrağı olarak kck bayrağını kullanır.

bu, ırak kürdistan bölgesel yönetimi'nin kullandığı resmi kürdistan bayrağıdır:

görsel

bu da pkk'nın kullandığı sözde kck sisteminin bayrağıdır:

görsel

bu konuda chp'ye yüklenmek de hükümete yüklenmek de yersizdir.
Unutturulmaması gerekendir.

Hala AKP iktidardaysa, bunun en büyük nedeni Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk düşmanı her siyasetçinin Ulu Önder Yüce Atatürk'ümüzün ismini istismar ederek, birer Atatürkçüymüş gibi davranarak CHP'nin içine sızması, zaman içerisinde de CHP'yi içten fethetmeleri olayıdır.

Şuan bunların siyasette aktif rol oynamayan, sadece birer seçmen olan türlerini de toplasak CHP seçmeninin en az %50-60'ını oluşturuyorlardır.

Bana inanın.

Yukarı tükürsem bıyık, aşağı tükürsem sakal diyeceğim ama bu yapılan haddi aşmakta değil, çok farklı isimleri var da burada söz etmek pek doğru olmaz...
Skandaldır. istiklal mahkemelerini kurarak devlete başkaldıran ve hainlik eden kim varsa hepsini idam ettirmiş olan, ülkemizin kurucu lideri Gazi Paşa’nın kurmuş olduğu bir siyasi partinin milletvekili bunu diyebiliyor ve o milletvekili parti tabanından gelen birkaç cılız ses dışında farklı bir muameleye maruz kalmıyor, disipline sevk edilmiyor. Yazık.