bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    suriye de yaşayan ermeni kökenli müzisyen sanatçı.

albümleri::

(bkz: hal asmar ellon)

(bkz: shamat)
    1 -2 ... mendoza
  2. 2.
    melektir. allah'ın insan oğluna kendindeki sıfatlardan kısıtlı da olsa verdiğini biliyoruz, bu melek ötesi varlığa öyle bir ses vermiş ki dağlara taşlara, allah nazardan saklasın. arapça kaba bir dil diyenler lena'nın ağzından bir su damlası inceliğinde döküldüğünü duyduklarında şaşkınlıktan kalakalabilirler. hep söylesin, hep şakısın bitanem...
    tek ermenice şarkısı için (bkz: sareery hofin merneym)
    9 -2 ... otherside87
  3. 3.
    (bkz: sareery hofin merneym)
    ... imper
  4. 4.
    bir gün herkesin karşı koymaksızın dinleyeceği ses. yoksa dinlemesin mi ne? bize özel mi kalsın? bak karar veremedim şimdi. zaten türkiye'de albümleri bulunmuyor; hatta spariş üzerine bile getirilmiyor. istiklal d&r'da sorunca yüzüme alık alık bakan satıcıyı hiç unutmayacağım. açıklıyorum facebook'a kaydolma sebebim.
    3 ... otherside87
  5. 5.
    Ermeni asıllı Suriyeli Oriental Jazz müzik yapan şarkıcı. Birçok ödülü vardır. Şamat (shamat) albümü tavsiye edilir. Şarkılarının çoğu Arapçadır.
    2 -1 ... baysungur
  6. 6.
    ermeni kökenli suriye şarkıcı. ilk konserini 5 yaşında vermiş. 'wonderkid mi ne' sorusunu sorduruyor bünyeye.
    suriye folklorik ezgilerini jazz elementleri ile harmanlayarak revive ediyor ve dünya çapında dinlenesi bir hale getiriyor. bütün bu teferruatlar bir yana, çok güzel, çok güzel bir ses bu. su gibi desem değil, kadife gibi desem değil. şöyle diyelim. su damlasının kadifenin üzerinde boncuk gibi yuvarlanmasına benziyor. evet, teşbih kastık sanki biraz ama hakediyor.
    ... zifir
  7. 7.
    sareery hofin merneym adlı şarkısı meksika sınırında çalınmış melek sesli kadın.

belki bir çok kişi kendisini bu vesileyle tanıma şansı bulmuştur diye ümit ediyorum.
    1 ... otherside87
  8. 8.
    '' Dağlarının Rüzgârına Öleyim" manasına gelen Ermeni halk şarkısı olan "Sareri Hovin Mernem'''le daha fazla kişiye duyurmuştur varlığını.
    dinledikçe ruhunuzun arındığını, dinlendiğini hissedersiniz. böyle etkili bir sestir, enfestir o.

http://www.lenachamamyan.net/ resmi sitesi; ancak ermeni asıllı olmasına rağmen site ingilizce ve arapça.
    ... nickimsist
  9. 9.
    iki yıldır güne huzurla başlama nedeni. kimsenin bilmediği bir pınardan avuç avuç, kana kana su içmek gibidir lena dinlemek. en iç ferahlatanından, en huzur vereninden. ruhumu seninle yıkıyorum ey melek sesli güzel...
    2 ... otherside87
  10. 10.
    geçtiğimiz günlerde cezair'de müthiş bir konser vermiş, suriye'ye dönerken de istanbul'a uğrayarak türk kahvesini afiyetle yudumlamış melek.

shamat adlı mükemmel albümünü yayınlayalı 3 yıl olmuşken kendisinden yeni bir albüm beklediğimizi demeden geçmeyelim.

çok seviyorum çok.
    1 ... otherside87