bugün

değişik ve kaliteli bir üslubu olan yazar. unutma bahçesi adlı romanı oldukça etkileyicidir.
ormanda ölüm yokmuş adlı kitabıyla beni etkileyen yazar kişi.
birgün gazetesinde yazmaya başlamıştır.
cumartesi günleri, haftada bir yazıyor.
edebiyatçıların köşe yazısı yazmaları memleket için hayırlı
bir gelişme. kitap okumaya zaman ve para yetiştiremeyenler
ucundanda olsa edebiyat kokusu alabilirler böylece.
'Berci Kristin Çöp Masalları' adlı romanı, 'ölmeden önce okumanız gereken 1001 kitap' listesine yaşar kemal*ve orhan pamuk'la* beraber türkçe yazılan 3 eserden birisi olarak girmiştir. (bu listedeki 4 türk yazardan biri olan emine özdamar'ın 'hayat bir kervansaray'ının özgün dili almancadır)

edit: Nâzım Hikmet dışında hiç bir Türk yazarını okumadığını beyan etmiş olmasına saygı duyduğum yazar*. doğru mudur bilemem ama ilgili link ilişikte.
http://www.evrenselbasim.com/ek/yazi.asp?id=1461
sevgili arsız ölüm'ün en önemli özelliği mizah yönü. Yenilikçi yapıt.
romanlarında doğup büyüdüğü köyün, istanbul'daki gecekondu mahallelerinin yaşamını, geçim kavgasını, yoksulların konumunu, köşeyi dönmeye çalışanların serüvenlerini anlattı; bu çevrelerdeki halkın boş inançlarını, korkularını, hayallerini sergiledi. kahramanlarıyla birlikte romanlarının anlatıcısını da, konu edindiği yoksulluk kültüründen kaynaklanan edebiyat dışı bir dille konuşturur.
trt 2'de gecekondu belgeseli çerçevesinde çocukluğunu ve ilk gençliğini geçirdiği mahalleye giden, eski bir gecekondu mahallesi ile giderek apartmanların yükseldiği gecekondu mahallesi arasındaki farkları anlatan yazar. her şeye rağmen, bu evleri çok insancıl buluyormuş, en azından kapının önünde bir elma ya da erik ağacı dikebiliyorlarmış. durumu biraz romantize etmiş hali var, amma latife tekin de zaten büyülü gerçekliğe inanan, onu anlatan, çöp tenekelerinden mucize çıkaran bir kadın yazar değil midir?..
27 haziran 2008 tarihinde, karabükte katıldığı bir festivalde konuşma sırasında akp'nin enerji politikalarını eleştiren, bunun üzerine demokrasi yıldızı(!) akp'ye mendsup karabük belediye başkanı hüseyin erer tarafından tepki görmüş, konuştuğu mikrofonun sesi kesilmiş "bu belediye asyesinde o kürsüdesin, böyle konuşamazsın!" denilerek demokrasi(!) dersi verilmiş yazar.

e tabi, başbakan kendisini eleştirenlere, "ananı da al git" derse, "sizi kim örgütledi?" derse, tepki koymak isteyenler başbakan 1. sulttan recep tayyip'in kapıkulu korumaları tarafından yaka-paça ortadan yok edilirse, belediye başkanı da böylesine demokrasi(!) dersi verir.
aşağılık enerji politikaları sözünü kendisine ilettiğim yazar bozuntusu. 140 bin ytl yi cebe indirirken iyiydi. yazarsan yazarlığını bilerek konuşmalısın. daha önce söylediğin türban beni irkiltiyor ruhum kaldırmıyor lafından tanırız biz seni. git politikanı tertemiz * cehape nin saflarında yap. milletin karşısına da ben yazarım diye çıkma.
yazarsan son derece sakin bir şekilde
- ben nükleer santral istemiyorum dersin, sebeplerini sıralarsın, derdini orada bulunan insanlarla paylaşırsın.
oradaki insanları tahrik ettikten sonra da hadi beni tutuklayın gibi saçma sapan feryatlarda bulun. sana yazar demiyorum, diyemiyorum.
çağdaş gazeteciler derneği'nin destek çıktığı yazar.
http://www.renkhaber.com/.../CGD_den_kinama/7146.html
ülkemiz prematüre laiklerine , çarpık kemalistlerine ilham aşılamış, özgüven vermiştir.

(bkz: özgüveni süpermarketten almak)
göründüğü gibi olmayan yazar.
"yakalayamadığınız birine yakalanırsanız, biraz da onu yakalamış gibi olursunuz."
(bkz: ormanda ölüm yokmuş).

ormana gidip gelen birinin sözleri.
Hayatımda okuduğum en güzel kitaplardan birinin yazarı (bkz: sevgili arsız ölüm). Diğer kitapları hiçbir zaman aynı düzeye ulaşamasa da (berci kristin'in çöp masalları da iyidir) bu kitabını, okumaktan azıcık zevk alan herkese tavsiye ederim.
yazarlığını bilmem ama kişiliğini sevmediğim yazar. söyleşilerinde kendiyle çelişiyor ve saçmalıyor. yazarlık egosuna kapılmış kendisi.
sevgili arsız ölüm kitabı gerçeküstü öğeleriyle çok farklı bir kitap türk romanı için. yüzyıllık yalnızlık kitabına da çok benziyor.
Masalımsı, gizemli ve mizahi anlatımıyla dikkat çekmiştir.

Alt tabaka insanlari inceler.

Roman: sevgili arsız ölüm, berci kristin çöp masalları, gece dersleri, buzdan Kılıçlar...

Hikaye: Gümüşlük akademisi

Tiyatro: bir yudum sevgi
çok kaliteli bir insan olan tarihçi ceren sungur'un ısrarlı tavsiyesiyle bende ilgi uyandırmış türk kadın yazar. otobüs bileti almak için param yok bu yüzden bir hafta bekleyeceğim ama yazarın sürüklenme, manves city ve gece dersleri adlı kitaplarını yine dayanamayıp alacağım sanırım.
ecnebilerin bi lafı var; (bkz: shit)
(img:#1824585)