1. 1.
  ''sevgili arsız ölüm'' adlı romanı oldukça ilgi uyandırmış kadın yazarımız.
  2 -1 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  değişik ve kaliteli bir üslubu olan yazar. unutma bahçesi adlı romanı oldukça etkileyicidir.
  2 ... olric
 3. 3.
  unutma bahçesi ile sedat simaviödülünü almış kadın yazar. orhan pamuk ile aşağı yukarı akran sayılır. beraber yola çıkmış olsalar da latife tekin fazla eser vermediğinden geride kalmıştır. marquez'den çaldığı "büyülü gerçeklik" ile yazmıştır zamanında. medyada pek gözükmez. çocukluğu köylerde geçmiştir.
  1 ... zinani
 4. 4.
  ormanda ölüm yokmuş adlı kitabıyla beni etkileyen yazar kişi.
  ... janis joplin
 5. 5.
  birgün gazetesinde yazmaya başlamıştır.
  cumartesi günleri, haftada bir yazıyor.
  edebiyatçıların köşe yazısı yazmaları memleket için hayırlı
  bir gelişme. kitap okumaya zaman ve para yetiştiremeyenler
  ucundanda olsa edebiyat kokusu alabilirler böylece.
  ... arsmagna
 6. 6.
  'Berci Kristin Çöp Masalları' adlı romanı, 'ölmeden önce okumanız gereken 1001 kitap' listesine yaşar kemal*ve orhan pamuk'la* beraber türkçe yazılan 3 eserden birisi olarak girmiştir. (bu listedeki 4 türk yazardan biri olan emine özdamar'ın 'hayat bir kervansaray'ının özgün dili almancadır)

  edit: Nâzım Hikmet dışında hiç bir Türk yazarını okumadığını beyan etmiş olmasına saygı duyduğum yazar*. doğru mudur bilemem ama ilgili link ilişikte.
  http://www.evrenselbasim.com/ek/yazi.asp?id=1461
  1 ... meister writer
 7. 7.
  sevgili arsız ölüm'ün en önemli özelliği mizah yönü. Yenilikçi yapıt.
  -1 ... stella
 8. 8.
  romanlarında doğup büyüdüğü köyün, istanbul'daki gecekondu mahallelerinin yaşamını, geçim kavgasını, yoksulların konumunu, köşeyi dönmeye çalışanların serüvenlerini anlattı; bu çevrelerdeki halkın boş inançlarını, korkularını, hayallerini sergiledi. kahramanlarıyla birlikte romanlarının anlatıcısını da, konu edindiği yoksulluk kültüründen kaynaklanan edebiyat dışı bir dille konuşturur.
  ... vernon sullivan
 9. 9.
  trt 2'de gecekondu belgeseli çerçevesinde çocukluğunu ve ilk gençliğini geçirdiği mahalleye giden, eski bir gecekondu mahallesi ile giderek apartmanların yükseldiği gecekondu mahallesi arasındaki farkları anlatan yazar. her şeye rağmen, bu evleri çok insancıl buluyormuş, en azından kapının önünde bir elma ya da erik ağacı dikebiliyorlarmış. durumu biraz romantize etmiş hali var, amma latife tekin de zaten büyülü gerçekliğe inanan, onu anlatan, çöp tenekelerinden mucize çıkaran bir kadın yazar değil midir?..
  1 -1 ... cymbeline
 10. 10.
  27 haziran 2008 tarihinde, karabükte katıldığı bir festivalde konuşma sırasında akp'nin enerji politikalarını eleştiren, bunun üzerine demokrasi yıldızı(!) akp'ye mendsup karabük belediye başkanı hüseyin erer tarafından tepki görmüş, konuştuğu mikrofonun sesi kesilmiş "bu belediye asyesinde o kürsüdesin, böyle konuşamazsın!" denilerek demokrasi(!) dersi verilmiş yazar.

  e tabi, başbakan kendisini eleştirenlere, "ananı da al git" derse, "sizi kim örgütledi?" derse, tepki koymak isteyenler başbakan 1. sulttan recep tayyip'in kapıkulu korumaları tarafından yaka-paça ortadan yok edilirse, belediye başkanı da böylesine demokrasi(!) dersi verir.
  2 -4 ... paleface