entry'ler (67)

tayyip erdoğan a yollanabilecek en güzel şarkı

beatles - imagine.

rte efendiyi bir odaya koyacaksın son ses imagine'i dayayacaksın. karşısına oturup kıs kıs güleceksin.
tarzında fantazilerim yok değil.

bildiğin gibi değil

kürt mücadelesini anlamamakta inat eden herkesin okuması gereken kitap. bu kitaptan sonra hala "kürt sorunu yoktur, sorunlu kürt vardır" tarzında basit söylevlerle gezenler olursa zaten insanlıktan çıkmışlardır.

kitap ayracı olarak kullanılan şeyler

tuvalet kağıdı, iskambil kartı, kalem

ankara nın istanbul dan kat kat daha güzel olması

hehe ok diye karşılık vereceğim önermedir.

dile dolanan film ve dizi replikleri

spartacus'un 2. sezonunu bi günde bitiren insan bi hafta boyunca her şeye jüpiterin siki diye karşılık veriyor.

uykusuz yaz

pucca'nın da yazmasıyla artık almamak için bahanemin olduğu dergi.

babayla karşılıklı rakı içmek

ege bölgesinde genelde 3 evden birinde yaşanılan durumdur. hatta rakının yanına balık da eklemek gerek.

ilişkisi olunca taliplinin artması

ulaşılmaz olanın daha çok arzulanmasından kaynaklı durum. hatunlar için de aynı durum söz konusu.

rakı sofrasında dinlenecek şarkılar

yolda - 6.30 vapuru

zach condon

iyi ki var dediğimiz insanımsı. insanımsı diyorum, klişe olacak ama o insansa ben neyim sayın seyirciler. 50 çeşit enstürman çalıyor adam. karizma desen almış gitmiş zaten. cınım benim.

the cranberries

en güzel şarkıları "animal instinct" olan gruptur. lakin nedendir bilinmez zombie'nin ünü daha fazladır.

tayyar ahmet in sonsuz sayılı günleri

büyük ev ablukada'nın en eğlenceli şarkılarından biridir. şalalalala la la laa.

alkol tüketen erkeğin asıl niyeti

bakirliğini bozmaktır. alkol tüketen erkekle katiyen evlenilmemelidir. namussuz bir erkektir.

alkol tüketen kızın asıl niyeti

kafasını dağıtmaktır. erkekte de olduğu gibi. bu başlıkla bir kez daha uludağ sözlüğün seviyesini görmüş oldum. harika.

rob dougan

clubbed to death ile insanı kendinden geçirebilecek yetenek.

les amours imaginaires

homofobik arkadaşlarıma şiddetle önerdiğim bir film. zira bir filmde ilk defa iki erkeğin öpüşmesini canı gönülden istedim. bence the dreamers'ı aşırı derece andırmaktadır. Louis Garrel'i filmin son bir dakikasına koyarak beni çok üzdüler ayrıca.

28 mayıs 2011 eskişehir yağmuru

rte'nin eskişehire gelmesine doğanın gösterdiği tepki olduğunu düşündüğüm yağmur. receeeb! senin yüzünden sokağa çıkamıyoz lan!

itü sözlük

seviyesi uludağ sözlüğe göre çok daha yüksek olan, aynı zamanda ekşi sözlükteki entel triplerini de çok fazla görmediğimiz sözlük. en sevdiğim sözlüktür bu açıdan.

türk milliyetçiliği yapan kürt

T.C'nin yarattığı kürttür. T.C'nin beynini yıkadığı kürttür. asilime olmuş kürttür.

fringe

2. sezonda laleli maleli olan bölümde "allah büyük, kaderi değiştiremeyiz" tarzı mesaj vererek sıçmış olan dizidir. ayrıca güzel kurgusuna rağmen çok basit, hey ben burdayım diyen hatalarda şaşırtıyor.
yine de başka bir dizide kaderi değiştiremeyiz mesajı verilse siktirin der izlemezdim. ama merak ettiriyor piç.