bugün

Her kebapçının menüsünde bulunan ancak Güzel yapan yere pek rastlanamayan yiyecek. Evde kendim yapacağım artık. Tam lahmacuna benzemez belki ama En azından kıyma koyarım biraz. Şekil değil belki ama tat olarak kat kat iyi olur.
Sen sevda misin yoksa...

Antepli bi koca ariyorum aciil.
Olsa da şöyle içine rokaları dizip üzerine yarım limon sıkıp bir de haydariyi nazikçe yedirip dürsekte midemiz bayram etse.

Hehey be.
turistik bölgelerimizde "turkish pizza" diye geçen yemeğimiz.
ayrıca ne münasebet! bizimki turkish pizza değil, onlarınki italian lahmacundur!!! *
görsel
Fakir ve zevksizlerin ortak paydası.
mükemmel kelimesinin nesne hali.
fakir lüksü. olabiliğince yavaş yenir üzerine bol bol acı eklenir.
ciddi düşünüyoruz.
herkesi mutlu edemezsin çünkü sen lahmacun değilsin.
sözüne layık olmuş bir yemek
acilen en en en en kalitelisinin bile 1 tl olması gereken; hatta ülkenin dört bir yanına lahmacun otomatları kurmak suretiyle okullarda, metro istasyonlarında ve sokaklarda her an yenilebilir hale getirilmesi gereken yiyecek.

otomatlar şu şekilde çalışacak:

görsel

şuna benzer bir makinaya sürekli olarak taze lahmacunlar koyulacak, bittikçe yenilenecek. bu iş için meslek liselerinde ve önlisans, lisans seviyesinde egitim programları hazırlanabilir.

seçim vaadi olarak bu projeyi sunanın parti propagandasını bizzat kendim yapacağım.
şu an moralimi düzeltebilecek tek şey.
eskiden bunun seyyar satıcıları olurdu. eski belediye otobüsü hatlarına sahip beyaz, üstü iki kapaklı şahane bi kutuda satarlardı.

lahmacun istediğinizde satıcı, koluna taktığı kutuyu eğilerek yere koyar, diz çöker, kapağın birini açıp yeşillik tabağını çıkarır sonra o kapağı acele hareketlerle kapatır çünkü lahmacunlar soğumasın. sonra diğer kapağı açar, üzerini bezle örttüğü lahmacunlardan birini çıkarır. kutunun üzerinde yeşillikleri koyar. kıvırıp beyaz kağıda sarar ve size verirdi. tüm bunları jet hızıyla yapardı.

lahmacunsa buhardan lastik gibi olmuş hamuru pişmişle pişmemiş arası olurdu.

ha bir de söylenti vardı. kedi eti falan diye.
yemişizdir. canı çekiyordu insanın.
Şu an olsa da yesek dediğim milli servet değerindeki yiyecektir. italyanların pizzası varsa bizim de lahmacunumuz var diye övdürtür insanı sebepsizce.
Biz tanesini beş liraya yiyoruz bir buçuk tl olduğu günleri özledim.
Gece gece bir yerleriniz sisecek.
tanesinin 2 lira olduğu zamanlar bir iddia üzerine 16 tanesini yediğim efsanevi yiyecektir.
senin de öğretmenler günün kutlu olsun bana aşkı öğrettin.
Zonguldak'ta en iyi nerede olduğunu öğrensem. 1 yıldır yiyemediğim mükemmel yiyecek.
Tadını unuttuğum, aslen Ermenilere ait olan lakin en iyisi Antep'te yapılan abur cubur. Evet
https://youtu.be/jWuNpzWP-LY

Otogargaradan en aklımda kalan.
Ne dersiniz sayın sözlük yazarları? Gömelim mi 2 lahmacun?¿?
görsel
her yerde yenilmemesi gerekir.
yoksa güzelim nimetten soğuyabilirsiniz.
Kıymeti sadece antep'te bilinen atıştırmalık. Antep'te üç günde bir yenilmez ise Antepli damarlarınızdan birisi kopmuş demektir. Evet

Edit: ne çok Antep demişim. Antep.

Antep. Evet
bak şimdi bu başlığı gündeme getirdiniz ya. canımı isteyecek muhtemelen. keşke yapmayaydınız çünkü faturayı size gonderecem. olmadı zall a gondericem çünkü sözlük ü açmayaydı. bu başlığı gündeme getirmeyeceklerdi.