bugün

entry'ler (503)

kahve

kahvemi içerken denk geldim. neyse ya şu "dolabın yanındakiler, integral, level6, mavi pembe" msi isimli şahıs/tüzel şarkı yapanları bir ben mi tahammül edemiyorum? (isimler bence böyle daha güzel)
Kabul konu buraya ait değil.

günaydın sözlük

Günaydın. Beklentilerin gerçekleştiği bir gün olsun.

en sevilmeyen ev işi

Ütü, yapmam da zaten.

ilk okul ögretmeninin ismi

Emin.
iyi bir öğretmen değildi malesef.

anın görüntüsü

görsel

ilaç dışında etkili sakinleştiriciler

Papatya çayı ve zaman.

anın görüntüsü

görsel
Çok üzen ama çok tatlı bir anlık.

telefonunu sessize alan kızın amacı

Her zaman sessizde. Ani olayları, aramaları, mesajları sevmiyorum. Telefona gelen bildirimleri sadece ben ilgilenip baktığımda görmek, duymak istiyorum. Ani şeyler heyecan yaratıyor, bende durum bu.

kitap alıntıları

Olası bütün görüşlerin dile getirilmesi özgürlüğünün en sınırsız şekilde kullanılmasının dinsel ya da felsefi hiziplerin sonunu getireceğini iddia ediyor değilim. Kapasitesi düşük insanların ciddi bir şekilde inandığı her doğru, dünyada başka bir doğru yokmuş gibi ya da en azından başka hiçbir doğru bu ilk doğruyu sınırlayamaz ya da koşullara bağlayamazmış gibi öne sürülecek, öğretilecek, hatta pek çok eylemin temelini oluşturacaktır. Bütün görüşlerin sonunda hizipçiliğe kapılma eğiliminin en özgür tartışmayla bile tedavi edilemeyeceğini, tam tersine bu eğilimin çoğu zaman arttığını ve şiddetlendiğini biliyorum; görülmüş olması gereken ama görülmeyen doğrunun, rakip olarak tanımlanan insanlar tarafından öne sürüldüğü için daha da sert bir şekilde reddedildiğini biliyorum. Ama bu görüş çatışmasının olumlu etkisi, kızışmış partizan üstünde değil, konuya taraf olmayan izleyici üstünde gerçekleşir. Doğrunun parçaları arasındaki şiddetli çatışma değil, doğrunun yarısının sessizce bastı- rılmasıdır asıl korkunç kötülük: Insanlar her iki tarafı da dinlemek zorunda bırakılıyorsa her zaman umut vardır, yalnızca bir tarafı dinlerlerse hatalar katılaşıp önyargıya dönüşür, doğru da artık doğruluk etkisi yaratmaz olur, çünkü abartılarak yanlış haline getirilmiştir.
(John Stuart Mill- Düşünce ve Tartışma Özgürlüğü üzerine)

geçmişe götüren şarkılar

Nilüfer Örer- Mevsim Bahar
https://m.youtube.com/watch?v=Nmb7we5PyMg

anın görüntüsü

görsel

yağmurlu havayı seven insan

ilkbahar yağmuru hayatı, sonbahar yağmuru yalnızlığı sevdiriyor. Her türlü yağmur insanıyım. Mis.

sözlük yazarlarının sevmediği özellikleri

Son zamanlarda fark ettiğim içten içe sevmemeye başladığım özellik de denebilir; sanki tüm çevreme yardımım dokununca ben, benmişim gibi. Başka türlüsünü yapamıyor muyum? Birisine faydam olacaksa varım olmayacaksa ben diye biri yok. istisnalar da vardır belki bazı insanlar dışında. Neyse ben beni anladım sanırım.

cevizli baklava

Fıstıklı sevenlerin reddettiği ama benim için efsane lezzet ve şuan uyumak üzere aklıma düşmüş bir tatlıdır.

şaşırınca oh my goodness diyen kezo

Friends Janice'in aklıma geldiği bir tepki cümlesi oldu.

hayatınız nasıl geçiyor

insan her daim eksilebilir mi? Eksilerek geçiyor.

şu an çalan şarkı

Red Hot Chili peppers- under the bridge
https://www.youtube.com/watch?v=GLvohMXgcBo

ben bu yazıyı sana yazdım

Çok çabalıyorum aslında. Mesela 24 saatin, ortalama 8 saatini senin için kabul, geçerli bir insan olabilecek miyim, dikkatini çekebilecek ve seçeceğin insan olabilecek miyim düşüncesiyle zaman harcıyorum. Her şehre varım seninle, yeter ki o sen ol. Evet, evet ben bu yazıyı sana yazıyorum, başvurduğum o güzel firma yöneticilerinden birine. Üzgünüm ama benim geleceğimi her hangi bir karşı cins duygusal sevgi sayesinde kuramayacak. Benim derdim benimle, insanın okuduğu mesleği yapması bu kadar zor olamaz. Neyse... Ben bu yazıyı o güzel firmaların çok güzel olmayan, çok tecrübeli olmayan ve tecrübe edinilmesine fırsat sağlamayan yöneticilerine yazdım.

yaşar ın en sevilen şarkısı

Hepsini sevmekle beraber ilk aklıma gelenler; Boş Sokak, Yaz Bitti

ikinci üniversitede okumak istenilen bölümler

Endüstri mühendisliği.