bugün

"yoksa siz onu pahallı bi araba mı sandınız" sloganıyla piyasaya çıkan,cevap olarak da "yoo ne pahallısı. yuh 11 milyarmı ohaa" dedirten araba.
lada'nın binicilerinin farklı bir bakış olduğu için vega ürünü onlar için bir şaheserdir. ucuzluğu pahalılığı bir yana hedef kitlesi belli olan araç.
2005 yılı itibariyle hidrolik direksiyon standart haline gelmiştir.
ismi sebebiyle lady gaga'yı çağrıştırabilen araç.
kaputu amortisörlü sisteme sahip bir rus otomobili.
Beni deli eden çirkinlikte araba.

Ulan hadi bunun tasarımını yapan mal. Peki o asimetrik tasarimi kimse mi gormedi amk urettiler bu arabayi.

Hadi uretildi. Bunu alan adamin hic mi goz zevki yok arkadaş. Bu yuruyen tuğlayı alir mi ulan insan hiç göz var nizam var.

Bununla beraber bir araba daha var ki ikisini de alanlarin sahsimda gerizekalidan farki yoktur.

(bkz: hyundai matrix)
1995-2007 arası üretilmiş otomobil.

dünyanın tasarımı değiştirilmeden en çok satan otomobili.
Biz bu arabayı yaptık ama olmadı arabasıdır. 2000 lerde almanların karşısına araba dikemeyen ruslar 1940larda almanların karşısına nasıl olup da tanklar dikmiş muamma.
En pis soğukta bile çalışan araba. Şu kış gününde Ardahan soğuğunda passat'ın kontağını çevir sevgili dostum araba resmen deli mi sikti lan bu havada teker oynatırsam siksinler diyor halbusi bir lada vega öyle mi gık demiyor abi benzin yok ama sana zahmet depoya işesen filan diyor. Gidiyor muntazaman.
çok tuhaf bir araba bu. şöyle ki; 2013 model B sınıfı aracımda bulunmayan mercek far bu arabanın 2001 modellerinde standart falan.
bizdeki modeli bugün 15 yaşını doldurmuştur artık.

son 5 yıldır uzun yolda soğutma/elektrik kaynaklı arızalar çıkartsa da, konsolun her tarafı çatlasa da, sesleri orkestra olsa da, yazın bunaltsa da , kaportası çizilse göçse de arabamız. gururla hizmet vermektedir.

lan küçüklüğümden beri ömrüm bununla geçti. heyt be!

bakalım vesta ne yapacak?
Moskwitsch'den sonra gördüğüm en çirkin araba.
birkaç kere hararet yemesinden * olacak ki 178 binde motor üfleyen ve rektifiyeye girmiş araç. bu halde * * yarı yükle izmir'den istanbul'a gelmeyi başardı. * * * *
fiyatı toros, şahin ile yakın olan ve her iklime, yola, kullanıma gelebilen rus otomobili.
ancak türk insanıyla toros ve şahin'in kurduğu duygusal bağı kuramadığı için onlar gibi tutamamıştır.

bunu belirtmeme rağmen diyorum ki ''vega toros'tan iyi dahi olsa, gözümde tırnağı edemez.'' *
Las vegas diye okudum?
çok enteresan bir sekilde bu arabanın altin sarısı rengine binen herkesi kafamda cemaatci olarak fisliyorum.

galiba bir kaç cemaatcide gördüm o yüzden böyle bir önyargı oluştu bende.
Akrabamızın arabası.
Köye gidecek birkaç şey vardı, rica etti bırakıp gelir misin diye. Farklı bir araba da kullanayım diye okey çektim.

Ulan yoruyor.
Garip bir freni var, dipten alıyor. Durmadan biraz daha önce frene basmam gerekiyor.
Debriyaj dağlardan kavrıyor. Kullanıyorum ama halen net alışmış, çözmüş değilim.

Daha kötüsü hararet hep yüksek.
Sordum normal dedi sahibi. Araba conta yakacak, radyatör hortum patlatacak.
Benim Renault 19'ları sevmeme sebebimdir şu hararet sorunu.

Şehir içinde sıkıntı yok da, şehirden çıkıp rampa yola girince hararet artıyor.

Benim Ford focus'um candır, baldır ya.
Bebeğim akşam geri kavuşacağız. *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar