bugün

Sevgililer için ideal mevsim. Biri üşür öteki sarılır. Bu romantizme katlanamıyorum.
diğer mevsimlere göre daha çok seks yapılan mevsim.
sonunda gelmiş olan mevsimdir.

kış özeldir. kış güzeldir. kış, size kol kola girmeyi tavsiye eder. işten veya okuldan eve gelince sevdiklerinizle ısınmayı öğütler. sevdiğiniz yoksa bile, sobaya bir anlam ve sevgi yükletir. kış üşümektir. battaniyeyi mesken bellemektir. içilen sıcacık çayın verdiği huzurdur, samimiyettir kış. yağmurun camı tıklatmasıdır. insanı birbirine yakınlaştıran şeydir kış. hayvanlar bile sizinle ısınmak ister kışın.

kışın değerini iyi bilin. kışın evsiz insanlara ve sokak hayvanlarına daha çok ilgi gösterin. mümkünse hayvanlar için, çok zahmetli olmayan kolilerden kulübe yapın.
en sevdiğim mevsimdir. bir sabah uyandığında her yeri bembeyaz görmek...al işte huzur. bir de sevdiğin varsa yanında. gerçi beni hiç o soğukta ısıtacak biri olmadı. ama yine de kışın soğuğunu seviyorum tek başına durakta otobüs beklerken titremek bile güzel benim için.
umarım bu mevsim istanbulda okulların tatil edecek kadar çok, trafik kazaları yaşanmayacak kadar az yağsın.
tek zor yanı sıçmak olan mevsimdir. o sıcacık battaniyenin içinden çıkıp, çakma adidas eşortmanı indirip sıçmak... alttan alttan soğuk yemek...
Soğuk mevsimdir. Seveni azdır. Evet.
sevilesi mevsim..
(bkz: geldi yine tipini siktiğim)
bu kış sonbaharı es geçmiştir. kim çaldı sonbaharı ya!
karın olayım domal bana denilecek görsellere sahip başlık.
sivrisineklerin ölmesine sebep olmasına çevrecilerin ses çıkaramadığı dominant mevsim. ne ilkbahar kadar komiktir, ne de sonbahar kadar karizmatik.
soğuk, karlı günlerde kulağınızda sizi içten ısıtan bir müzik varsa en güzel mevsimdir.
cevat çapan çevirisiyle, matsuo basho'nun öğrencisi joso'nun bir haikusu:

"dağları da, ovaları da
altına almış kar-
geriye bir şey kalmamış."
sevdiğimdir, beklediğimdir ve özlediğimdir..
bembeyaz örtüsüyle ne de güzel sarar yeryüzünü..
tüm ayıplarımızı örter ve saklar..
bizdendir.. bizimdir...
http://m1311.hizliresim.com/1h/h/ukbju.jpg
adana'ya gelmek bilmeyendir.
her saniyesiyle kendinden nefret ettirmeyi başaran, yazı her daim özleten lanet mevsim.
hakkari'den gitmek bilmeyendir.
ulan kasimin ortasindayiz eskisehir`e de gelsin artik dedigim mevsim.
sıcacık bir evde geçiriliyorsa sevilebilen mevsimdir. sokak hayvanlarına üzüldüğüm mevsimdir benim de.
testosteron ve enerji yüklü insanların hareket obsesyonlarından uzakta, sakin, sessiz, huzurlu mevsim.
bitse de kurtulsak mevsimi.

(bkz: kansızlık)
(bkz: zayıflık)
(bkz: hassas cilt)
--spoiler--
Kış güzeldi elbet kömürü olanlara , sor bakalım sokak çoçuklarına...
--spoiler--
*
Allah'ın gücüne gitmesin ama hiç sevmediğim mevsim. kansızım donuyorum arkadaş.