an itibarıyla 2014 yılı için başlamıştır.
Bir kahve birde sevgili gereksinimi hatırlatmaktadır.
Antalya'da bile 1 aydır yaşanan mevsim. An itibariyle başlaması falan hikaye bitse de gitse artık
Havalar sıfır derecenin altına düşer ve yağmur fiziksel olarak kara dönüşür. Muhteşem manzalar kardan örtüyle kaplanır. Herşey sessiz, sakin, uyur.
Örtünün altında çiçekler doğumunu bekler.
insanın kışa çok uygun bir yapıya sahip olmadığı aşıkardır ve bu yüzdendir hastalıklar kolaçan eder.
Kimileri evlerine kapanır, sıçak çaylarını yudumlar ve uyur. Kıs uykusu, kimi sonsuza dek uyur, kimi de bir kış rüyasında ya da kıs travmasında uyanır.
ilk bahar yaz sonbahar kış denkleminin sonuncusu olarak tanımlanabilir. Kupa karo sinek den sonra gelen maça olarak da gösterilebilir. Havalar soğuk olur yağışlı olur.
mevsimlerin en güzeli.
dışarıda fırtına var.. rüzgar ıslık çala çala esiyor. ama beni çok rahatlatan bi ses bu. seviyorum kışı.
Aydından kütahyaya gelmiş biri olarak böyle mevsimin amk dedirten mevsim. Bu ne soğuk lan.
insanların üşümesini, zor olan hayatlarının bir kat daha zorlaşmasını istemem. Lâkin kış mevsimi yaşadığımı hissettiğim tek mevsim olduğu için pek severim kendilerini.
göt donduran mevsim.
sonbahardan sonra herkesin ressam bob resimlerindeki gibi görmeyi istediği ama -16 derece kayıp çanağı kırdığı mevsim.
Parmak uclarimk ve burnumu soguktan acitan mevsim. Hic ama hic sevmem. Ruhunu daraltiyor insanin bogazina kadar kazaklar hirkalar.
Lassa sponsorluğunda Çıkmış titre bakalım şarkısıyla güzeldir.
2014 kışı çok sıcak ve kuraktı.
2015 şubat ayı ilk günleri de 20 derece civarında olacak.

kış mevsimi iyice kısalıyor. yaz ayı aten ekim ortası kasım başına kadar gidiyor. birkaç sene sonra sonbahar diye bir şey kalmayacak allah korusun.
zengine oyun eğlence, garibana dert, tasa aynı zamanda acıdır.
muhtemelen mikail'in fikriydi.

-allah'ım hani bu doğa olaylarını bana bırakmıştınız ya.
+?
-hani diyorum ki şöyle yağmur gibi bi'şey yağsa ama sıvı olmasa...
+eee...
-ortalık don olsa, milletin soğuktan kıçı donsa. kayıp düşenler falan... ne bileyim; şöyle iliklerine kadar üşüseler güzel test olur bence.
+ya görüyor musun cebro? çocuk kafa patlatıyor. tuttum bunu.
Tarafımca en sevilmeyen mevsimdir. Bunun soğuğu var, yağmuru var, çamuru var, fırtınası var, kimi yerlerde karı var. elin, dudağın ayrı çatlar. Nesini sevelim biz şimdi bunun? En azından ilkbaharda, yazda evsizler ne halde acaba diye meraklanmıyor insan.
Şu sıcak yaz günlerinde özlediğim mevsim. yağmuru,karı ve soğu sıcağa ve denize tercih ederim hatta nedense kapalı havalarda daha mutlu oluyorum. Tam londrada bir lord çocuğu olarak doğucakken izmirde emekli çocuğu olduk ya la. Bence bundan kaynaklı bence yani.
artık gel amk bu sıcakta ders çalışılmıyor,ygs-lys vericek elimize yine,gel kurban olam gellll.
Fantastik mevsimdir. Farklıdır, soğuktur.
Ağır işlerin zamanı değildir. Sokakta kalanlar için ölüm-kalım demektir.
Buna rağmen severiz ama yalandan da olsa sokakta kalanlara üzülürüz ki vicdanımız benliğimizdeki değişime olan aşkı engellemesin.
kar yağan mevsim.
gelsin artık dediğim.
koşuşturmalar aklıma geldiği için hep karamsar bir gözle bakıyorum oysa ki yazın öyle mi.
Hiçte beklemediğim sevmediğim mevsim. Ekvatoral iklim istiyorum gözlerim kapalı.
Buz tutmuş Sokaklarda düşmemeye çalışılan ama eninde sonunda soğuk ve ıslak sokaklarının tadına baktıran mevsim.