bugün

çocukluğumuzun neredeyse en büyük neşe kaynağı olan, başından saatlerce kalkamadığımız atari oyunlarıdır. mario'nun prensesini kurtarmaya harcanılan vakit, derslere harcansa okul birincisi olunması muhtemel bir durumdur. favorim herzaman street fighter'dı, ne günlerdi ya..
(bkz: evinize koşun atari ile coşun)
tank mıydı neydi süper oyundu yaa.
tank 1990 ve soccer.
tabancayla ördek vurmaca. çocukluk işte. değişik bir şey kullanılıyor ya hani. güzel gelir.
goal 3 tek geçtiğim oyundur.
sorunun atari olduğunu varsayıp cevab veriyom. evet cevab:

super mario.

lan daha vardı adlarını unutmuşum hep yaaa.

edit: (bkz: goal 3)
(bkz: circus charlie)
tsubasa, goal 3, contra, ninja turtles, mario, popeye ... *
goal 3 tür tabi ki. goal 2 de çok iyidir, unutmamak gerekir..
ninja turtles.
kara kutu ataride ;hani bu küçük bi elektrıklı ızgara görünümünde olan 160 oyunlu atarının içindeki uçak oyunu . ulan herşeyi hatırlıyom bi tek o oyunun adını hatırlayamıyom iyi mi .
başlık:
ateri? o ne be yaw?
cevap: packman
tank ve super mario.
contra, ninja turtles, mario , robocop , street fighter.
TANK.
2 kişi co-op oynayabildiğimiz ilk oyundur kendisi.
goal 3 ve bomberman
(bkz: mario) tabiki.
sega mı sonic mi ne öyle bir oyundu. atarinin ana makinesi sadece kirpi hayvanının oyunuydu, kaset takınca yukardan yağan elmas taşları dizme oyunu açılıyordu. gündüzleri ablamla annem kirpiyi koştururlar, akşamları babam gelince elmasları dizme oyununu oynardı. söylediğine göre babam o yıllarda bir maaşından daha biraz daha fazla para vermiş o oyuna. ve evde atari oynamaya belki de yaşı en musait olan ben olmama rağmen ne elmasları düzgün dizebildim ne de kirpiyi koşturabildim. *
bomberman oynardım sabahlara kadar.
aynı zamanda büyükken de özlenen oyunlardır.
(bkz: river raid)
adventure island
(bkz: mario)
contra force. tek geçerim
(bkz: süper mario)