1. 1.
  Aşırı derecede komik atari oyunu. Futbol oyunu olasına karşın oyunda futbol kuralları mevcut değildi. Sadece japon milli takımı seçilebiliyordu. Karşı takım oyuncusuna kayma omuz atma gibi pekçok haraket yapılabiliyordu. Hayatımda oynadığım en güzel spor oyunuydu.
  8 -1 ... eurasia
 2. 2.
  80* doğumlu olanların büyük ihtimalle atari dediğimiz oyun konsollarında fırsat bulup oynadığı müthiş oyun. özledik kendisini, efendim bu oyun, milli takımlar arasında oynanır. single player modunda sadece japonya'yı alabilirsiniz. multi player oynuyorsanız yanınızdaki arkadaşınızla istediğiniz başka bir ülkeyi seçebilirsiniz. faul serbesttir, ofsayt yoktur, özel vuruşlar vardır, saha ise çoğu zaman çamurludur batarsınız çıkmanız uzun sürer ve bir hortum sizi alıp oyndan alabilir, beklersiniz, geri dönersiniz, saatlerce oynarsınız.
  12 ... devilscry
 3. 3.
  her milli takımın kendine özgü bir vuruş stiline sahip olduğu oyundur. benim hatırladığım kamerun'un muz ve japonya'nın yıldırım vuruşu var idi. doğrusu bir futbol oyunu bundan daha matrak nasıl yapılabilir bilemiyorum.
  7 ... stockton to malone
 4. 4.
  yanlış hatırlamıyorsam en güçlü takımın brezilya olduğu oyundu. brezilya takımındaki gözlüklü, tipsiz ibnetor kalecinin ebesini tersten gösteren balık vuruşu yapardı. bu vuruşu durdurmanın tek yolu kontrol ettiğiniz adamı topun önüne atmaktı. japon takımındaki yıldız vuruşu yapan uzun saçlı oyuncu küçük takımlara beşer onar atarken brezilya, arjantin, almanya gibi takımlara karşı kötü performans gösterirdi. kolay maçların adamıydı yani. küçük takımlara karşı bu uzun saçlı arkadaş kullanılırken büyük takımlara karşı yeraltından köstebek vuruşu diye tabir edilebilecek vuruşu yapan eleman tercih edilirdi. bir de basketbol versiyonu vardı bu oyunun, üç pota alt alta falan...

  güzel oyundu be.

  not:moğolistan ve tayland'ın bir futbol oyununda ne aradığını hâlâ anlayabilmiş değilim, belki bir gün...
  17 ... looser
 5. 5.
  bir gün karşılıklı penaltı çekme olayında, skorboard acep kaça kadar yazar diye, bir ilk kola, bir ikinci kola penaltıdan gol attırmak suretiyle saatlerce uğraştığım oyun.

  meraklısı için 99'dan sonra gol atsa da, skorboard ilerlemiyor.

  (bkz: akıl fikir)
  17 ... tudor lodge
 6. 6.
  sahaya yıldırım düştüğünde oyuncuların çoğu bayılırdı. brezilyada bir oyuncunun şut çektikten sonra topu gizlenir, ceza sahası önünde büyük bir hızla çıkıp yere çarpıp kaleye yönlenirdi.

  bunun yanında ülke ekonomileriyle alakalı olarak maçlara nasıl gittikleri gösterilirdi. kamerun maçlarında hep otobüs gösterilirdi mesela.
  6 -1 ... avedis
 7. 7.
  bir zamanların en büyük kavga sebebi. ağbi kardeş maçları hemen ardından gelen ağbinin kardeşi dövmesi durumlarının baş aktörü sinsi oyun idi. japonların daha o günlerden ne kadar iyi futbol oyunu yaptıklarının ve yapacaklarının göstergesi idi. o bir rüya idi sahaya yıldırım düşüren, ağları paramparça eden. bi de sahaları da acayip bi oyundu. nedense bu oyunun 2 si 1 ya da 4 ü 5 i gibi başka çeşitleri de yoktu. hep sabit goal 3. ya da bizim deyişimizle goğol 3.
  4 -1 ... isildur
 8. 8.
  90 tank ile home computer zamanlarının en eğlenceli oyunudur.
  ... tudor lodge
 9. 9.
  işte buradan indirilebilir;

  http://www.filearsivi.com...738c8fe90c1a7f7c7b29dfd5c * *
  12 -2 ... isildur
 10. 10.
  (bkz: duck hunt)
  ... avedis