bugün

Erdemli bir harekettir.
her zaman olumlu sonuç vermeyebilir uzun zamandır 2 ev ötedeki komşumuzun ara sokağa bakan girişin avlusunda hırçın ve saldırgan bir köpek var. ilk başlar zinciri koparırcasına saldırgan ve agresif olan bu köpeği zaman içinde kendime alıştırdım gelip giderken sıcak ekmek bazen ufak salamlarla şımarttım bile. o saldırgan köpek gitti beni görünce birden şebeklik yapmaya çalışan yerlere kendini atıp başının okşanmasını bekleyen bu köpeğin amacı başkaymış meğer. pati ver dediğimde iki ön bacağını uzatınca ellerimle havada durdururdum dalgınlık olacak ki zincirin yettiği yere kadar ilerlemişiz gerçi köpek bana alışkın bir şey yapacağından değil birden ön bacaklarıyla bacağımı kavrayıp kendi durdu ayakta. bunu da sineye çektim köpek adamdır canı sıkılıyordur dedim ama 1-2 derken ulan bir baktım mk abazanı bacağıma kerkiniyor koduğum ya. sittiri çekip uzaklaştım hemen ve güzel bir azar çektim anladı sanki gözleri mahçup şekilde göz temasından kaçmaya çalıştı kulübenin içine girdi. köpekleri böyle bağlıyorlar sosyalleştirmiyorlar doğru düzgün de ilgilenmiyorlar köpek napsın mk. o değilde bir köpek tarafından becerileceğim aklıma gelmezdi mk. tamamen mağdurum.
Çenesinin altını tutup hafifçe sıkmayı çok seviyorum. Kafasının üstünü sevmesi de çok güzel oluyor.
Bir dosta “ naber kanka ?” Demeye benzeyendir. Huzurludur.
hayvansever bir insan olduğunu gösteren bir davranıştır.
Dünyanın en huzur veren eylemlerinden biridir. Dosttur. Çıkarsız Sevgidir.
hemen hemen her zaman yaptığım eylem. yakın zamana kadar kendi köpeğim de vardı orjinal kangal adı poyraz idi. 6 aylıkken o beni gezdirmeye çıkarmaya başlayınca baktım ki mahallede tehlikeli olacak bir çiftliğe vermek zorunda kaldım. ara sıra gidip görürüm. şimdi iki ayak üzerinde durduğunda beni geçiyor.
insana, insanlığını derinden yaşatan ve Karşılıksızlığa anlam kazandıran duygu bütünlüğü.
kuduz hastalığı taşıyıcısıdır!
rahat bırakın gariban hayvanları. uzaktan sevin ama dokunmayın.
boş beleş teneke işlerden biridir. evet.

önce insan sevmeyi öğrenin amk köpeğe sonra bakarsınız.
görsel
köpek sevmek psikolojikmen iyi geliyo insana ya.
eniştemin kardeşinin köpeği var. süs köpeği ama biraz büyük ve seviyorum. büyük köpek de sevdiğim oldu. tabii ki sokak köpeklerinden ben de rahatsızım ama her köpek bir değil aslında. dün mesela kadıköy'de karşıya geçmek için ışıkta beklerken bir köpek gördüm ama öyle uysaldı ki, aşısı da vardı galiba çünkü kulağında bir şey takılıydı.
insandaki bütün derdi tasayı götüren harika bir eylemdir. hele sevildiklerini anlayıp o kuyruklarını sallamaları yok mu... bitiyorum yahu. köpekler çok tatlı ve çok şirin hayvanlar.