bugün

entry'ler (417)

üstteki yazar hakkındaki fikrini söyle

Donuz listesi kabarık.

mustafa sarıgül ün korumasıyla ifşası

Hakkaten bize ne.
Olayın beni tek üzen yanı bir siyasetçinin şantaj altında olması.
Çıksın işine devam etsin bence.

pratisyen doktor maaşının yazılmaması

Tüm haber siteleri aynı başlıkla haber yaptı:
"2024 temmuz zamlı memur maaşları"
Hepsinde farklı tablolar var alt alta yazıyor işte;
Düz memur (lise mezunu)
Polis (lise-önlisans bazen lisans mezunu)
Öğretmen (4 senelik lisans mezunu)
Avukat-hemşire-mühendis vs.

Uzman doktor.

Hiçbirinde doktor maaşı yazmıyor. Uzman doktor. Uzman doktorun da ek ödeneklisi. Mesela ek dersli öğretmen maaşı yazmaz.

Adamlar 6 senelik lisansiyeri adamdan saymıyor. Hayvan gibi bir algı yapılıyor her manada. Sebebi ne bilmiyorum.
Uzman doktor 2 kere ösym sınavından derece almış. 11 sene eğitim almış. Kariyer karşılığı her mesleğin hiyerarşik olarak kendi içindeki üstü. 5 sene doktora yapmış kişi.

Aynı listede öğretmen yerine bakan yetkili müfettiş, avukat yerine savcı, hemşire yerine başhemşire vs yazarsa bir nebze anlaşılır olacak.

Adamlar doktoru kendilerine denk görmüyor. Uzmanıyla liste yapıyor.

kpss

1)75 puan barajı getirilmeli.

2)Bu puana ulaşan herkes memur aday sistemine kaydedilmeli. Puanın geçerliliği 10 sene olmalı.

3)Sistemdeki aday memurlar eğitimlerine uygun pozisyonlara yıllarca her alımda tercih yapmalı.

4)Aynı kadroyu tercih eden kişiler arasında kura çekilmeli.

Bu sayede masa başında geberip 99 alıp atanamayan insanlar olmaz.
Adam orta ölçek çalışır barajı geçer. Bir memurun sahip olması gereken genel kültüre sahibim der.

Ardından bir yandan kura sonucundan umudunu korurken diğer yandan iş hayatina atılır.
Abi gerekirse paspas atar ama para kazanır, evlenir, çocuk buyutur. Kütüphanede beş sene geçirip intihar etmez.

polisle kavga edip hastanede olay çıkaran kızlar

işin en güzel yanı doktor hani diyor ya:
"Beyaz kod veririm! Mmmm uslu dur!!!"

Beyaz kod:odaya polisin koşması. Dava açılması.

Odada o an olan kişiler:polis

Hahaha müthiş paradoks.

reklam yüzünden ikinci sayfaya geçememek

Bir başka saçma hata.

kadınlara ekonomik özgürlük verilse 95 i boşanır

Abartılı olmuş zaten kadınların yüzde sekseni artık bu özgürlüğe sahip.

Yine de hep söylerim. Bir erkek kadınından daha zayıf duruma düştüğünde, elde edebileceği en zayıf halka olduğunda it muamelesi görmeye başlar.

Çok kafa yormaya gerek yok. Sıkı çalışıp üstünlüğü korumak gerek.

yukarıdaki yazarın yaşını tahmin et

27 hehe.

sınav stresi

Hayattan bezdirir.

en yakın arkadaş

Candan ötesi. iyi ki var.
Başım sıkışır ararım, canım sıkılır gelir. Ona bir şey olsa uyuyamam.
Kendime güvenmemi sağlıyor her sorunda. Kötü biterse beni o kurtarır.
Kardeş ne ki. Bir karından doğmaya gerek yok.
O kadar namuslu, dürüst bir adam ki. Her şeyimi gözümü kırpmadan emanet ederim.

stanley termos

Bir şekilde kahveye yüz lira vermeye alıştık. ihtiyaç gibi bile geliyor.
O yüzden on günlük parasıyla bunu yüzde yirmi maliyetle tüketme hakkı cazip geliyor herhalde.
Henüz bende olmayan item.

instagram

Reels olayı hayat kalitesini düşürüyor.
Kendimi bir kaptırıyorum; hop akşam olmuş, yemek bile yenmemiş, kıpırdanmadan saçma sapan şeyler izlenmiş.
Aslında youtube shorts bile bundan iyi. En azından daha kaliteli içerikler oluyor.

25 yaşında işi gücü olmayan insan

25 yaşında kimin işi gücü var ki artık? Üniversite bitiyor yaş 24-25. Yüzde 99 ihtimalle o diploma çöp. Yüksek lisans bul, doktora yap yaş oldu 27-28. En iyi ihtimalle düzenini 30 yaşında kuruyorsun.

öğretmenlerin hak ettiği maaş

Her maaş meselesi açıldığında milletvekili örneği verilmesi midemi bulandırıyor artık.
Bir milyon öğretmen var 600 milletvekili.
600 milletvekilinin hazineye maliyeti ayda 100 milyon lira. Yani 3 milyon dolar.
Milletvekiline para hiç vermeden öğretmenlere bölüştürsen bile her birine ayda 3 dolar düşer.
Yani her konuyu böyle cıvıtmaya gerek yok arkadaş ya.
Herkese milletvekili maaşı verelim al canım 120 bin lira.

ağız yaraları

Kenacort gerçekten iyi geliyor.
Bir de başka sebepleri olabiliyor ağız yarasının. Devam ederse dahiliyeci görse iyi olur.

xdearm

görsel
Günaydın hayırlı sabahlar olsun.

kavurmaya su katan insan

kardeşim senin o yaptığın şey et haşlama.
kavurma dediğine ya yağ eklersin ya da kendi yağında kavurursun.

herkesin damak tadı farklı tabi ama özellikle catering işlerde hastane yemekhanesinde falan eti bildiğin bir kazan suyun içine atıp pişiriyorlar.

bir kere su ile pişen herhangi bir yemekte amacın o suyu yemektir. buna saygı duyarım bak.

mesela doğu yöresinin tirit yemeği vardır kemik ve dana etini haşlayıp sarımsaklı yoğurtla suyuna ekmek doğranır.

bak ama yaptığın yemeğin adı bilmem ne kebabıysa veya kavurmaysa orda suyla haşlamak demek ben yemek yapmayı bilmiyorum demektir.

Sağlık açısından tabiki suda haşlamak bin kat daha iyi ama yani derdin lezzetli bir yemek yemekse dedigim gibi.

memurların ödediği vergiye çıldırmaması

Memur vergi ödemiyor. Vergisi düşülmüş kadarını alacaktı her türlü.
Sorun şu ki vergi mükelleflerine hizmet ediyor ama mükellefler vergi ödemiyor. Sonuç olarak devlet yani memurun şirketi borç batağında kalıyor.
Memur da hak ettiği maaşı alamıyor.

kanların damladığı kesik kafa

beni hep meraka sokan görüntü.
acaba kafası kopan kişi az da olsa kalan kandaki besinle vs minimal şekilde düşünmeye devam ediyor mudur?
Aslında birkaç saniye devam etmesi lazım mantıken. Bir araştıracağım.

her gün saatlerce çöken site

uludağsözlüktür galiba. uzun zamandır deneyimlediğim kadarıyla.