bugün

entry'ler (238)

çitanın abartılmış bir balon olması

25-30 kilo olanları varmış bunların. Teketekte alacağı hayvan yok. 50 kilo olsun ya 50 kilo adamdan da dayak yemem ben kardeşim.

bize ne zaman bakacaaanız

Acil servise gelen burun akıntılı insan lafıdır.
Bayılan, kalbi duran, kalp krizi geçiren, nöbet geçiren insanlardan ya da yakınlarından duyamazsın bunu. Onlardan da başka şeyler duyarsın o ayrı konu.
Bu adama neden kalp krizi geçiren adam sonradan geldiği halde önünde olduğunu anlatamazsın.
(bkz: antisosyal kişilik bozukluğu)
Bu adamların sayısı hiç az değil. Örneğin toplumun yüzde 4 ü olsunlar.
Bir doktor günde 200 kişi bakıyorsa 8 tane manyakla muhattap oluyor işte.
Bu işin çözümü var ama. Bu bencil, ben ben ben diyen kötü ruhlu insanlar cezalardan korkarlar sadece.

doktoru darlamak

Sorumsuz insan eylemi. 2 saat erken gideceksin diye değiyor mu bu hareketlere.
Doktorun gün içindeki mesaisi:
2 saat hayat kurtarmak
10 saat sekreterlik
2 saat dövüşmek
10 saat insanları sırayla gelmeye ikna etmek.

pekerin söyledikleri ekonomi kötü olunca anlaşıldı

Kanka yanlış anlama ama o videolar çıktığında ekonomi daha kötüydü sanki. Geberiyorduk o ara. Şu an Seçim arefesindeyiz fiyatlar uygun bence gelire göre (o dönemle karşılaştırırsak) . Bana saçma geldi bu başlık.

imdaaaaaat

Bir yardım çığlığıdır. Kafayı yerken haykırılır.

ehliyet alacam soracaklarım var

Babacım atipik bir yer değilse eğer sınıftaki derse giren duymadım. Araba başında sürüş dersi alırsın ama 8-10-12-16 değişir saati. Yirmi saati geçmez.

istemesen gelmesen ona da bir şey diyeceklerini sanmıyorum ama parasını ödemiş olacaksın taktik falan verirler git bence.

Sana bir kitapçık da verirler ordan çalışırsın yazılı sınava.

abuzer kömürcü

Hacettepe tıp'ın ünlü profesörü. Maalesef şizofreni hastası oğlu tarafından bir dostunun çiftliğinde misafirlikteyken katledildi.

curaw

200 küsür adamla serseri gibi ordan oraya dolaşıp köy yağmalayıp krallardan emir alarak yaşarken; yetti bu hayat deyip ilk saldırdığım kenttir.

O gün kazanamamış olsak da geri döndük ve aldık. Yıllar sonra bölgede ses getiren bir kral olunca izdivaç kurduğum Leydi Tuan'ımın da yerleşmeyi seçtiği kent olmuştur.

kalradya da rastgele bir hana girip 8 bira içmek

Turnuvayı kazanıp genç ve güzel prensesle buluşma fırsatı yakalamak daha iyidir.

saracanın fotoğraflarından dolandırıcılık yapmak

instası olan herkes yandı o zaman. Bi halt olmaz.

insanları çok sevmek

Beni çok yoruyor. Çaresiz her anneyi anneme benzetmek, her zor durumdaki adamı babama benzetmek ve herkese derman olamamak. Hiç huzurlu değilim. Çok acı veriyor bana.

sinir krizi geçirmek

Kafamı duvarlara çarpmak yumruklarımı önüme gelen her şeye sallamak istiyorum. Nefret ediyorum her şeyden nefffret. Çok sinirliyim.

hamas a terörist demek

Yıllar önce de burası Roma imparatorluğuydu o zaman. Ne kadar hazırız ya asker kaçağı olmaya. Birileri işgal edilirsek maval okumaya dünden hazır.
https://m.uludagsozluk.com/e/46881987/

hamas a terörist demek

Kurtuluş Savaşı'nda da asker kaçağı olup Mustafa Kemal haindir derlerdi. Benzer işler.

Bunlar Mustafa Kemal'in idam kararına da imza atarlardı muhtemelen. Ülken işgal altındayken, çocuklar zehirlenirken, her yerden ablukadayken eline silahı alıp kaybedeceğini bile bile düşman topraklarına sızmak vatanperverliktir.

Yunanistan türkiyeyi 50 sene işgal etse, kafasına göre daracık yerde bizi bombalasa, kadınlarımız hırpalansaydı biz de korkak köpek gibi ölmeyi beklemezdik.

sabah aç karna filtre kahve

Midesinde zırh olduğu taktirde normal insan eylemi.

sigara ve kahve bağımlısı gerizekalı

Anksiyetesi, çarpıntıları ve bir yerden sonra kaldıramayan kalbinin yanı sıra her türlü kanseri göze alan tiptir.
Hastalanınca doktor 6 ay ömrün kaldı sevdiklerinle geçir demiyor. Acılar, kan, ter, duş bile alamamak, her yerinin kesilmesi ile devam eden kurtuluş umudun oluyor.
Çok kötü bir şey bu sigara. Sen sen ol bırak.
Peynir bağımlısı ol, abartılı olmayan fantaziler edin ama şu sigarayı bırak. Kahveyi de oyuncak etme.

14 şubat saçmalığı

Ben hiçbir Şubat'ta hiçbir kıza hediye almadım. Kutlamadım da. Kutlanmamasını da tembihledim. Hediye kabul etmedim.

Böyle saçmalıklara gerek yok. Çok ısrar edenle de zaten yürümezdi.

Tanıştığım günü kutlarım, doğum gününü kutlarım hiç olmadı içimden gelir hediye alırım. 14 Şubat ne demek kardeşim

sigaranın iyi geldigi hastalık

Leimiyom
Ülseratif kolit
Preeklampsi
Endometriyum kanseri

Benim bildiklerim bunlar.
https://m.uludagsozluk.com/e/46881345/

ebe

Doğum ve gebe takibi konusunda bilgili; hemşirelik stajları da almış sağlık profesyoneli.

4 sene olması makul bölümdür.
Çünkü çok fazla Primer sorumluluğu da vardır ve artacaktır.

Yakın zamanda yapılacak olan değişikliklerle tek başına gebe takibi ve normal doğum yaptırma yetkisi olacak.

Yaşımız itibariyle çoğumuzu ebeler doğurttu. Hepsini Saygıyla anıyoruz.
Daha çok eskilerde hastane görmeyen annelerin çocuklarını kendi evlerinden çok uzaklara, onların evlerine gidip doğurttular.

Çok kadim bir meslektir. ilk iletişim kurduğumuz insandır.

uludağsözlüğü ayakta tutan 25 yazar

1. bogey
2. burada ne oluyor beya
3. burgun
4. cariklifasulye
5. cay tozu
6. chpli teyzelerden nursel
7. ebudacehil
8. giden gider
9. gina carano
10. gulmekicinyaratilmis
11. gurbuzhamzaa