1. 1.
  cimenlerde cifte atarak, hoplayarak kosan kuzulari gozunun onune getirince vazgecilen eylemdir. restoranlardan da kuzu eti kalksindir, yaziktir.
  ... shreddinger
 2. 2.
  Puştluktur nokta.
  Click baitten oturu sacma bir playlistte ilerlerken 20 günlük süt kuzusunu yemekten bahseden,bir kaç insan müsveddesine birde bunu meşrulaştirmaya çalışan kendini burjuva sanan hertürlü kült ve kültürüne tükürdüğüm sikik yardakçıları,öncelikle yaşama haķkı diye birşey olduğunu insanoğlu hatirlamalı yaşıyamadığınıda ve birilerini yaşatmaya çabalayan birilerinin vârolduğunuda bilmeli..
  insan hayatı her ne kadar önemli ise zincirdede hayvan hayatı bir o kadar ehemmiyet arz ettirir;hayvan yetistiricisi biri olarak gerek bu işlemin etik dışı,gerek dini ergana uymadığını öne sürmekten başkada anektodum yok açıkcası neyse 20 günlük kuzuya kiyipta yiyenlerin başta tad almaçları olmak uzere emilimini yapan kalın bağırsaklarını,asidi salgilayan bezlerini,mideye inmesini sağlayan yemek borusunu,protein sentezini sağlayan hertürlü yapı ve yapı taşını,dna dizilimini s...yim.
  1 ... tecpoint
 3. 3.
  kuzu, koyunun "bir" yaşına kadar olan yavrusuna dedir. Yani 11 aylık olan koyuna da hala kuzu denmektedir.

  Süt kuzusu ise 1-2 aylık olan koyun yavrusuna verilen isimdir. 1-2 aylık olan süt kuzuları genelde 8-14 kg arası geldiği için üretici tarafında kesilip satılmak, alıcı tarafından ise kg başına düşen çok daha yüksek ücrete sahip olması nedeniyle genelde pek tercih edilmez.

  20 günlük süt kuzuları ise genelde 5-7 kg arası geldikleri için, bu yeni doğan hayvanlarda yaşamlarını olumsuz etkileyecek herhangi bir fiziksel kusur veya hastalık olmadan genelde kesilmezler. sağlıklı hayvanın kesildiği durumlarda ise satıcısına ve alıcısına ciddi yaptırımlar uygulanması gerekir.

  zira kuzu haliyle 40-60 kg gelebilecek bir canlıyı kemiksiz 3 kg eti için kesmek resmen caniliktir.
  ... uzun yazan adam