bugün

türkiye sınırları içinde coğrafyaya göre yoğunluğu değişse de sıklıkla görülen evlilik türüdür.

(bkz: kuzen evlilikleri)
sarışınsanız size yakın çevreniz lannister lakabı takabilir.
doğu da sıkça karşılaşılan durumdur. sizin 5 dakikalık zevkiniz mutlu aileniz ve ömür boyu diğerlerinden eksik kalacak bir çocuk...
evlerden ırak. bi sürü insan varken neden kuzenin. anlatsana biraz.
Helal olan evliliktir. Lakin doğacak çocuk normalde % 3 riskli iken bu tip evlilik te % 5 olduğu söyleniyor . Etrafım da bir sürü böyle evlı insan var. Lâkin hiç sakat yadageri zekalı ya denk gelmedim.
ben hiç öyle bi aile ortamımda büyümedim ya iyiki büyümedim hepsi kardeşimden farksızdır.
Çocuk engelli doğmazmış diyenler var, doğan çocuk isterse Dünya'nın en zeki çocuğu olsun ulan insan kuzeniyle evlenir mi be, nasıl bir anlayıştır bu anlamak mümkün değil.
gayet normal bir evliliktir. Yaşadığım yerde oldukça fazla olan bir evlilik çeşididir. Sadece bizim ailede bir abim ve bir ablam bu tür evlilik gerçekleştirdi ve gayet zekalı çocukları var bilimsel gerçekler sosyal yaşamda karşılık bulmuyorsa bir sorun var demektir. Aksine çocukları özürlü olan ailelere bakıyorum hiçbiri akraba evliliği değil. Küçük yerleşim bölgelerinde hemen herkes birbiri ile akraba oluyor ve bu tür evlilikler kaçınılmaz oluyor. Herkes sizin gibi birkaç milyon nüfusa sahip şehirlerde yaşamıyor 500 kişilik bir köyde herkes akraba olunca akraba evliliği kaçınılmazdır.
hukuki olarak bir sakınca olmayan evlilik çünkü 4. derece akraba olarak görüyor hukuk.

Ancak ahlaki olarak olmaması gereken bir evlilik türü.
çocuğun özürlü olma ihtimali başka biriyle evlendiğin zaman da oluyor bir kere sadece buna bağlamamak gerek. anadolu'da çok yaygındır anadolunun yarısı özürlü mü şimdi? adamlar emmilerine kızını vermediği için türkü yakmışlar siz çıkmış eleştiriyorsunuz hey yavrum hey. biraz ufkunuzu batıya değil bu topraklara dönderin.
En önce dünyaya engelli bir insan getirme ihtimali oldukc yüksek olduğunu bile bile evlenip cocuk yapması ha yok bakmaya raziysa ayrı tabi çocuğun büyüyünce siz bile bile niye yaptınız beni demesi muhtemel olan olay.
Eşinize kuzum diye seslenebilirsiniz.
Cahil işidir.
insanın bir nevi kardeşiyle evlenmesidir. sakıncalı bir durumdur. çocuk açısından kötü sonuçlar doğurabilir. aman dışardan gelin almayalım aman kızım oğlum ele gitmesin kaygılarının sebep olduğu saçmalıktır. lafa gelince de bi sağlıklı çocuk doğuramadı diye geline de yüklenilebilir. işte türk cahilliğinin bir parçası olan bu kısırdöngü daha çoook devam edecektir bü ülkede.
kuzenim kel ve sakallı amk niye evleniyim?
çok yanlış yapmakta zira çocukları engelli doğacaktır.
ensest ilişkidir.
Ciddi sakatlıklara sebebiyet veren akraba evliliğidir. Bizim arkadaşın annesi ve babası da akraba evliliği yapmış kardeşi down sendromlu doğdu kendisi ise hafiften down gibi o yüzden çok tehlikeli böyle evlilikler çocuğunuzun hayatını düşünüyorsanız yapmayın lütfen.
Gayet normal bir durumdur. Sülalenin dağılmaması için gerekli bir durum hatta. Ensest ilişki diyen geri zekalılar var. Ensest ile alakası yok.
uygun bir evlilik değildir, ama tercih meselesi çok sevip aşık olanlar var böyle bir şeye kalkışıyorsanız bazı testler yaptırın, eğer çocuk yapmaya engel bi durum bulunursa çocuk yaparak böyle bir günah'a sebep olmayın ya evlatlık alın yada çocuk yapmayın.
2 nesil önce bolca yapılan evliliktir. Gen havuzu genişleten evlilikler daha güzel çocukların doğmasını sağlar. mümkünse kendinize genetik olarak en uzak bireyleri tercihe edin.
hukuken mümkün olmasının, midesizlik olduğunu değiştiremeyeceği evliliktir. kuzen, kardeş demektir bizde. farkı yoktur. bırak kuzenle evlenmeyi, kuzen çocuklarının evlenmesi bile terstir.

(bkz: ensest)
herhalde kültür farkı olsa gerek ki şu başlığın benim için abla ile evlenmek yada kardeş ile evlenmekten farkı yok.
gayet normal diyenler olmuş, bi şey diyemedim. hayırlısı.
akıllara umut sarıkayanın efsane eserini getirir.

http://m.uludagsozluk.com...nla-evlenip-nap%C4%B1can/
düşünmesi bile mide bulandırır.
güncel Önemli Başlıklar