bugün

entry'ler (551)

siyasi görüşünü bir kenara bırak

Hangi siyasi ideolojiye sahip olursanız olun televizyondan bir ses geldi ve ben şu cümleyi duydum."eğer başkanlık gelmezse yok olmayı kabul edersiniz" gibi bir laf kimin söyledigi falan zaten anlamışılmıştır ama ben hala ağzım açık duruyorum bu nasıl bir şeydir ? Tüylerim diken diken üzülerek söylüyorum Allah bu ülkeyi korusun başka bir şey demiyorum söylenecek çok şey olsada bazılarına susuyorum siz anlayın yeter.

sobalı evlerde yapılan hoş aktiviteler

Annemler yoktu evde biz abimlerle sobanın içinde patates közleyip yemiştik hatta alamadan geldiler hemen alıp odada gizli yemiştik o tad o güzel anılar hiç bir zaman geri gelmez bide sobanın üstüne kolanyalı döküp yakıyorduk falan en büyük eksınımız buydu şimdi o yaştaki çocuklar sigara içiyor ot içiyor.

yeni yila evde girmek

Dışarı çıkıp eğlenmeyide bilirdik günümüzü gün etmeyide bilmedik istemedik tercih meselesi şu geceden sonra arkadaşların kampüsteki partiye davetlerine gitseydim diyorum.

kolye mi parfüm m

Kız arkadaşına bir hediye alınacaktır ve ikisi arasında kalınmıştır hangisi seçilmelidir ikiside kaliteli güzel olması kaydıyla önerileriniz nedir?

Dipnot: ikisinden birini alabilirim öğrenciyim.

kar yağarken dinlenecek şarkılar

Yonca lodi büklüm büklüm.

ptt önünde maaş kuyruğuna giren suriyeliler

Böyle gidersek Türkiye 1984 kitabındaki distopyaya ulaşacak e big brother kim bilin bakalım ??

yazarların ihtiyaçları

gitsem bir dağ evinde denizi uzaktan gören sabahları spor yapsam avcılık yapsam öğlenleri kitap okusam akşamlarıda denize nazır rakı balık yapsam çok ihtiyacım var şöyle 40 50 sene.

atatürk ten nefret etme nedenleri

atatürk askerlerle kazandı kurtuluş savaşını tek mi kazandı ? Diyen kişi Fatih istanbul'u fethetti diyorsa muhtemelen Atatürk'ten nefret ediyordur ayrıştırıyordur bir şeyleri bırakın böyle insanlar nefret etsin pekte mühim değil.

asla kaybedilmemesi gereken şeyler

Kendine olan saygını hiç bir zaman kaybetmemelisin kendine verdiğin değeri bu hayatta en çok kendine değer vermelisin çünkü başkaları senin değerinin kıymetini hiç bir zaman bilmez.

gecenin şarkısı

Haluk Levent-ben gece ölmezsem.

gecenin şiiri

Gözlerim gözünde aşkı seçmiyor
Onlardan kalbime sevda geçmiyor
Ben yordum ruhumu biraz da sen yor
Çünkü bence şimdi herkes gibisin

Yolunu beklerken daha dün gece
Kaçıyorum bugün senden gizlice
Kalbime baktım da işte iyice
Anladım ki sen de herkes gibisin

Büsbütün unuttum seni eminim
Maziye karıştı şimdi yeminim
Kalbimde senin için yok bile kinim
Bence sen de şimdi herkes gibisin.

unutulmaz film replikleri

görsel

seni çok seviyorum derken aglayan erkek

bundan sonra hiç bi kadın için ağlamayacak erkektir pişman olmuştur ağladığına tüm duygularını gösterdiği için çünkü basitleşmiştir sevgisi ve artık hiçbir kadına bu kadar samimi davranmıcaktır evet eğer bir erkek karşınızda ağlıyorsa bilin ki o sizi kendi kadar yakın görmüş ama muhtemelen siz onu pişman etmişsinizdir.

öğretmenlerin kazandıkları para helal midir

milletvekillerininki helal ise öğretmenlerinki double helaldir.

stadyumda izlenen ilk maç

sincanbugsaşspor maçı babam götürmüştü maçta görevliydi çok güzeldi lan maç ne kadar kalitesiz olsada ogün mahallede 10 tane yavru köpek bulmuştuk beslemiştik yaz boyu arkadaşlarla o yüzden hiç unutmam.

yazarların en çok gitmek istediği 3 ülke

ispanya
hindistan
brezilya.

2 senelik ilişkin bitse

bak biter bitmez hayat bu tamam mı her şey olabilir ama iki sene sonra o tüm güzel günleri geçirdiğin insanı tanıyamıyosun ya o insan tüm o yaşananları hiç yaşanmamış gibi davranıp hayatına devam ediyo ve anında değişiyo ya işte bu bir felakettir yıkımdır neyse en azından böyle insanlardan kurtulmuşuz deyip avutalım kendimizi!!

atatürkü reddediyorum var mı sorun

nasıl ananı,babanı,ırkını reddedemezsen bu değişmez ise atalarınıda, tarihinide reddedemezsin sana kimse kemalist ol demiyo sana kimse atatürkçü ol demiyo sadece senin için bizim için iyi düşünen herkesi sev başka bir şey yapmana gerek yok ayrıca bu ülke bu topraklar için her şeyini ortaya koyan insanları reddebilecek bi konumda olduğunu sanmıyorum.

sözlük yazarlarının şu an hissettikleri

yaşadığım süre boyuncaki en kötü dönemlerdeyim daha kötüsü var mı varsa nasıl kaldırıcam? yani kısacası çok mutsuz,umutsuz ve geleceğe karşı kuşkuluyum hemde dibine kadar.

anksiyete denilen hastalığın yalan olması

engin geçtanın psikodinamik psikiyatri ve normal dışı davranışlar adlı kitabında bu konunun oldukça önemli ve derin bi incelemesi var , tabi psikolojinin babası freud'unda bu konu hakkındaki görüşleri ve anksiyete kendi içinde bölümlere ayırdğını hatırlar gibiyim yani buna bir yalan gözüyle bakman çok komik dostum anksiyete bozukluğu kanser kadar gerçek. ağır bir psikolojik bozukluk her türlü hastalıktan daha tehlikeli olabilir.