bugün

entry'ler (1404)

üniversite tercihi yapacaklara tavsiyeler 2020

iletişim fakültesi düşünen genç kardeşlerim varsa istanbul üni'yi kesinlikle tercih etmesinler.
söyleyeceklerim bu kadar.

netflix

severek kullandığım bir film/dizi platformu. hakkında söylenebilecek her şey söylenmiş zaten o yüzden direkt merak ettiğim konuya geçiyorum. arkadaşlar karantinayı aile evinde geçiriyorum ve burada kablosuz bir internet bağlantım yok. o yüzden buradan içerik izlerken gsm operatörümün aylık internet kotasını kullanıyorum. sorum şu içerik izlerken direkt izlemek mi yoksa indirip izlemek mi daha az veri harcar? bilgisi olan varsa aydınlatırsa çok sevinirim.

sözlük yazarlarının itirafları

bir yalanı yaşamak zorundayım. kendimi korumak için herkese yalan söylüyorum. aileme, arkadaşlarıma, hayatımdaki herkese. özür dilerim herkesten bunu yapmak zorundayım. delirmek üzereyim. delirmeden yaşamaya çalışıyorum. nefes aldığım her an akıl sağlığımı korumaya çalışıyorum. hiç tanımadığım bir insana sarılıp ağlamak istiyorum çocuk gibi. çok yalnızım, dayanamıyorum. yapamıyorum. yaşayamıyorum.

sözlük yazarlarının itirafları

güzel ve yolunda giden bir ilişkim de olsa, sürekli terkedileceğimi ya da aldatıldığımı düşünerek, hayatı kendime ve sevdiceğime zehir ederim.

Çünkü yürüyen olan bir aşağılık kompleksi olmak bunu gerektirir.

en güzel küfür

bazen sadece "istemiyorum" dur.

iphone 6 plus

Hala satın alınabilir mi acaba diye merak ettiğim steve Jobs şeyisi.

4 sene önce çıkmış telefona 2k küsür verilir mi bilmiyorum ama bütçem o kadarına izin veriyor. Ömrünü androidin köpeği olarak geçirmiş bünyem, apple ekosistemine geçmek istiyor artık. ama yeni nesil cihazlarını da alamıyorum, malumunuz.

varsa bir kullanıcı deneyiminizi alırım.

hollanda nın suriyelilere tuvalet temizletmesi

başlık altında kültürel zulüm falan denmiş. Şayet haber kaynağı doğruysa benim anladığım şey, Hollanda hükümeti Suriyeli mültecilerin "kendi" kullandığı tuvaleti temizlemelerini istemiş.

Neyin duyarı bu, bu kadar anlamadım. Yok Kültürel zulüm rererö. Sıçtıysan bokunu temizle diyor adam o kadarını da yap amına koyim.

sevilen kişiden vazgeçme eşiği

Siz rüyamda görsem de özlemim biraz gitse diye düşünürken, onun flörtöz olduğu açık ve net bir mesajı yanlışlıkla size göndermesidir.

(bkz: flörtöz)

Sinir bozukluğu, kıskançlık, üzüntü hali karışık bir duyguyla aniden kusmanıza sebep olabilir, şahsen bende öyle oldu.

sözlük yazarlarının hayattan öğrendikleri

bu hayatı nasıl yaşarsanız yaşayın ama asla "elalem ne der" duvarı altında yaşamayın kankalar.

Elalem sizin sikinizi yesin anasını satıyım.

istanbul

5 yıllık beraberliğimizi yarın sonlandırıyorum. Bi yanım sevinirken bi yanım nasıl karalar bağlıyor gerçekten anlamadım. Seni çok seviyorum ama Allah belanı versin istanbul'un özeti tam olarak bu.

Nasıl alışıcam, nasıl aşıcam bunu ben? içime oturan öküz kalkıcak mı bir gün?

Doğal seleksiyona elendim, köyüme dönüyorum. Kalan sağlar sizlerindir.

Bu entryi gültepedeki evimin son akşamında cenin pozisyonunda giriyorum.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

6 saat sonra ilk dövmemi yaptırmaya gidiyorum. Heyecanlıyım sözlük. Umarım benim için güzel bir deneyim olur. *

twitter

Facebookta olduğu gibi geçmiş tarihe paylaşım yapılıyor mu diye merak ettiğim sosyal medya hedesi. Bilen varsa Allah rızası için söylesin yoksa yarın beni çok zor bir gün bekliyor :(

ilkokuldaki sınıf birincisi şuan ne yapıyor

merak edip facebook'tan stalkladım. boğaziçi endüstri mühendisliğini bitirmiş şuanda philip morris international'da çalışıyormuş ve sanırım hollanda tatilinde şuan. vay mnskim böyle bir istikrar görmedim. helal olsun.

sosyal medya uzmanı

sahip olduğum tittle. ama birisi ne iş yaptığımı sorduğunda reklam sektöründe çalışıyorum yada dijital pazarlama işindeyim tarzı cevaplar veriyorum, vermek zorunda hissediyorum kendimi. zira sosyal medya uzmanıyım dedikten sonra kaç takipçin var,nasıl takipçi kasarım tarzı sorular acayip canımı sıkıyor. dandik rus sitelerinden bot instagram takipçisi satın alıp, sürekli komik tweet screenshotı paylaşan komik olmayan mizah sayfası sahibi sanılmak berbat bişey.

kimseye de moderasyon,responding,içerik üretimi,content map nedir anlatamayacağından en iyisi reklam ajansında çalışıyorum de geç hacı.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Yarın yeni işimdeki ilk günüm. Hatta okul bittikten sonra, profesyonel anlamda alanım olan ilk iş günü, bir nevi kariyer başlangıcı yani. Sanırım biraz stresliyim.
Zaten ne zaman yeni bir şeye atılıyor olsam, öncesi gece uyuyamam böyle. Hep kendi kafamda senaryolar, diyaloglar üretirim. Okul açılacağı geceden heyecan yapan o hevesli çocuk da benim. Hayatımda artık güzel şeyler olmasına çok ihtiyacım var. Umarım her şey güzel olur.

(bkz: sözlüğü günlük olarak kullanmak)

maddi durumunu tek bir cümle ile özetle

akbilde 4, cüzdanda 18 liram, 3 dal da sigaram var. denklemleri yerine yerleştirdiğin zaman 1,5 gün daha hayatta kalabiliyorum.

cem korkmaz ın intihar etmesi

az önce haberim oldu. instagramdan bir gireyim doğru mu değil mi öğreneyim dedim. girmez olaydım. attığı son fotoğrafın altına yazılan yorumlar gerçekten kan dondurucu cinsten.
'annesine yazdığı mektup hikayemde izleyin'
'ölüm anı videosu storymde kaldırıcam hemen izleyin'
'ölüm nedenini hikayemde açıklıyorum'

bunlar gibi onlarca, yüzlerce yorum var. öldün mü lan, öldün mü kanka, harbiden ölmüş amk dgdfsdg daha niceleri. genellikle bu tarz yorum yazanların profiine bakın 11-15 yaş aralığında bebeler.

sıfır ahlak,sıfır terbiye,sıfır zeka, sıfır empati. teknolojinin kucağında büyüyen y kuşağı, dünyaya veba gibi yayılıyor. hayrolsun..

48 aylık bebeklere kuran eğitimi kararı

görsel
konu hakkında çok hoş bir uzman görüşü;

2017 lys tercih sonuçları

Istanbul Üniversitesi iletişim fakültesi için amme hizmeti verebilirim genç dimağlar.

27 temmuz 2017 istanbul yağmuru

nasıl bi zina yapıyosunuz hayvan herifler.. bukkake bedeli mi bu yağmur aq