bugün

milliyetçi duyguları okşamak ve bununla birlikte yapımcıların kesesini doldurmak için yapılmış olan film. bu değerlere göre değerlendirlidiğinde başarılı bir film demek mümkündür, bunun yanında sinemasal olarak başarısızdan da öte bir film olarak kayıtlara geçmiştir. milliyetçi duyguları bir güzel okşarken reel politik ile ne kadar çeliştiğini unutmamak gerekiyor.
filmi izledikten sonra en az 100 soruyu kendinize sormanıza sebebiyet verecek bir senaryoya ait olsada herşeye rağmen çuval geçirme operasyonun intikamı gibi gösterilen ama aslında geriden geriden amerikanın ırakta uyguladığı vahşeti gözler önüne serdiği çin bile izlenilmesi gereken güzel bir film.
4,3 milyon izleyici ile türkiye'de tüm zamanların en çok izleyeni olan film olmuştur.
http://www.ntvmsnbc.com/news/397051.asp
http://www.thebackstreet....tid=1166&d=1170056511
Irak'ın mezralarında BMW X5 ile gezindiği halde bir türlü yakalanamaması hayret uyandıran, kudurtulmuş azgın sular misali önümüze sunulmuş, şişme bir film daha. dizisi gibi filminde de abartmışlardı.

Ha izledik mi izledik ama para verDik madem neden eleştirmeyeyim ulan! Bu benim hakkım.*
hernekadar kopukluklar ve eksiklikler olsada kaliteli bir yapımdı kabul etmek gerekir.
avrupa ve amerika'dan sonra japonya'da da gösterime giren film.

--spoiler--
Avrupa genelinde en çok seyredilen Avrupa yapımı filmler listesinde 5'inci sırada yer alan, dünyanın dört bir yanında gösterime giren ve yoğun ilgiyle karşılanan Kurtlar Vadisi Irak şimdi de Japonya'da!
--spoiler--

helal olsun diyor, gururlanıyoruz.
filmde kadiri tarikatı alttan alttan seyirciye anlatıldı bide zikir sahneleri vardı ki bence çok da güzeldi.kadirilerin türkiyede liderliğini abdulkadir şaşmazın yaptığını düşünürsek oğulları raci şaşmazve necati şaşmazın bu sahnelerdeki etkisi daha iyi anlaşılır.
(bkz: abdulkadir geylani)
minareden ezan okuyan imamın roketle havaya uçurulduğu b sınıf aksiyon filmlerinin başarılı örneklerinden.
bir tatmin filmi.
buram buram gaz kokan bir filmdir.

kurtlar vadisi ırak filmiyle; kurtlar vadisi tayfası bile ırağa girdi.
şimdi biz girmesek olur mu?
(bkz: maskeli beşler)* serisine ilham veren bir yapıt.
Yapımcılarından Mehmet Çelebi'nin Hillary Clinton'un en büyük bağışçılarından olduğunu öğrenmiş olduğumuz film. Barzani'yi eleştirip, o bölgede en büyük ihaleleri alan başta OYAK olmak üzere diğer Türk sermaye çevrelerini hatırlattı sanki. Milliyetçilikle rant sağlamak böyle oluyor herhalde.

Konu ile ilgili haber için: http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=82150
(bkz: kürtler vadisi ırak)
benim açımdan filmin en etkileyici karakteri, intikam almak isteyen kızı intihar saldırısından vazgeçirmeye çalışan, yabancı gazetecinin başının kesilmesini engellemiş olan tarikat şeyhiydi. o şeyhte kesinlikle içimde aradığım, özlemini duyduğum duygular var. egodan arınma, evreni ve insanlığı tamamen kucaklayabilmek gibi duygular. hatta içimde bir tarikata katılmak ve zikir yapmak isteği bile oldu. aslında beynimde bir yargı da bunlardan uzak durmam gerektiğini söylüyor ama gerçekten beni çeken bir tarafı da var. tarikatlar, cemaatler gerçekten kötü mü, bunun üzerine düşünmek gerekiyor.
(bkz: dipçik yiyen kız)
senaryosu fransız formatına göre yazılmış filmdir.
sebil gibi mermi ve roketin kullanıldığı filmdir. bu arada, ben bunu bir yerden hatırlıyorum dediğiniz filmde geçen ve duyup duyulacak en klas introlardan birine sahip müziği akıllara getirebilmek için baya bir eskilere dönmek gerekir. zira;

(bkz: main teri dushman)
pazar yerindeki bomba sahnesi izlediğim türk filmleri içinde en iyi yapılmış sahneydi. artık bizde yavaş yavaş aksiyon filmi yapmayı öğreniyoruz dedirtti bana.
an itibariyle atv'de yayınlanan aksiyon niyetine degilde komedi niyetine izlenmesi gereken film. bi film ancak bu kadar saçma olabilir, bu filmleri seyreden insan toplulugunun milyon civarı olması utanç kaynagı. ekşici enteller gibi oldu biraz ama olsun yalan mı?
Türk yapımı en pahalı bütçeye sahip (14 milyon $) film.
rambo serisini bayıla bayıla izleyenlerin "türk yaptıysa kötüdür" anlayışıyla çamur attığı, türk sinemasının başarılı filmlerinden.
Kurtlar Vadisi Dizisinin filmidir. Benim çok hoşuma giden canlı bomba sahnesinde altıma kaçırdığım filmdir. Polat abi namı değer Türk rambosu Iraktaki saf amerikan askerlerini tavuk keser gibi kesip geldiği bir filmdir.
ortalama bir vadi bölümünden iyi olmayan film. çekimleri ise çok daha iyi diyebilirim. kurtlar vadisi filistin bundan çok daha başarılı. gladio'ya ise değinmeyeceğim onu beğenmedim.
Şu an kanal 7 de gösterim de olan film.