1. 1.
  keske deneselerde, gene senelerini icerde gecirseler dedirten olay, kürtce dilini ya da kürt halkina karsi degilim ancak pkk sempatizani olanlara deger vermek gibi bir kötü huyumda yoktur.

  türkce yemin ederler ve pkk tarafindan kara listeye alinip imha edilirlerse bu secenekte caziptir.

  keske iki türlüde bu sekil olsa, herkes mutlu olsa.
  1 -1 ... alchemist
 2. 2.
  türkiye büyük millet meclisi içinde küçük bir yemin.
  -1 ... blank
 3. 3.
  TBMM'de yapılamıyacak yemin...
  -1 ... pegasus06
 4. 4.
  daha önceki hatanın uygulanmayacağını öngörmek çok zor olmasa gerektir..zira yeni dönemde dtp çok daha yapıcı hareket edecektir..kavgaların kavgacıların asla bu ülkede yeri olmadığı 22 temmuz 2007 milletvekili genel seçimleriyle gayet açık seçik anlaşılmıştır..anlamayanlar tarihteki yerlerini şimdiden cam kenarı ayırtabilirler..
  -1 ... tespit canavari
 5. 5.
  (bkz: türkce yemin)
  ... citlembik
 6. 6.
  (bkz: tbmm de harbede çıkmak)
  -1 ... duke
 7. 7.
  götünden sallamanın en güzel örneklerinden biri.

  sen seçim barajını şark kurnazlığı ile yüzde 10 yaparsan senden daha kurnaz olanlar parça parça girip o mecliste kendi gruplarını kurarlar.

  dtp'nin meclise girmesi göz önünde olmaları açısından önemlidir. herkesin gözü önünde olmaları aşırılıklarını törpüleyecektir. aynı zamanda mecliste temsil hakkı olduğunu gören kürt halkını da rahatlatacaktır. şimdi bütün bunlar üst üste konduğunda bu kadar zorlukla meclise giren adamların kürtçe yemin ederek bunu kaybedeceklerini düşünmek ise dangalaklığın daniskası açıkçası.

  yani olmaz öyle birşey merak etmeyin.
  1 -1 ... sle7in
 8. 8.
  Orjinalliginden taviz verilmeyecekse edilebilecek yemindir... Ama kürtce yemin yerine slogan atilacaksa kimsenin müsamaa göstermemesinin gayet normal oldugu durumlardan biridir... Bu kadar kürtceye karsi olmamaliyizdir , herkes dilini konusmalidir...
  -2 ... citlembik
 9. 9.
  Aysel Tuğluk'un yapmayacaklarını açıkladıkları eylem... Sade ve sadece provokasyondur, ne dtp'ye ne meclise birşey kazandırır veya kaybettirir...
  ... madmax007
 10. 10.
  hümanizm & sosyalizm maskesi arkasına saklanmış bölücülerin destekleyeceği eylemdir...
  benzer bir cisim için;
  (bkz: doğan görünümlü şahin)
  -3 ... qsefthuko